Transfery drużyn Pro Tour!

Minali miał dobry start sezonu (podobnie zresztą jak Restrepo). Edmonson jest wg mnie naprawdę dobrym rozprowadzającym, ale Mitchelton chyba trochę skręca w stronę w Sky, tj. lekceważą sprinty.

Van Asbroeck , Cimolain i Czernicki w drużynach proconti. Ciekawe czy CCC nie było nimi zainteresowane , czy oni nie byli zainteresowani cyckami. Bo według mnie każdy z nich byłby dobrym wzmocnieniem CCC.
Już chyba nikt ciekawy nie został bez kontraktu. Na papierze CCC najsłabszą drużyną WT w 2019.

Jestem najbardziej zaskoczony tym, że aż tylu niezłych kolarzy wylądowało w drużynach PC.

Pewnie to pokłosie planowanych reform i tego, że najlepiej sklasyfikowane drużyny PCT w rankingach będą pewne zaproszeń na najważniejsze wyścigi (a co za tym idzie, mniejsza szansa na otrzymanie dzikiej karty “za narodowość”), więc dla drużyn PCT posiadanie zawodników regularnie zdobywających duże punkty będzie najważniejsze od wielu lat.

Aczkolwiek, że Czerniecki po tak solidnym sezonie “spadł” do pro-conti, to mnie trochę zaskakuje. Może problem w tym, że na naprawdę dobry poziom wskoczył dopiero w sierpniu, kiedy większość drużyn już domykało składy.

1 polubienie

Nooo, taki Czerniecki to ideał dla CCC, czołówka Tour De Pologne do kraksy, potem bardzo wysokie miejsce w Norwegii… Nic tylko brać, nie rozumiem ich

Kto wie, może nawet powalczyłby ojakiś legendarny górski etap na Giro

Visconti też prawdopodobnie schodzi do drugiej dywizji. Co raz trudniej zrozumieć politykę transferową CCC, Czerniecki czy Visconti to idealni pod względem profilu dla nich zawodnicy (zakładając że zależy in na zwycięstwach etapowych w GT), moim zdaniem lepsi w tej roli niż Ten Dam czy Pauwels.

No, ten Ten Dam to taki troche PRzemek Niemiec, i wiek ten sam i osiągnięcia podobne w ostatnich latach

Cytat Na papierze CCC najsłabszą drużyną WT w 2019.
W rzeczywistości też. Będą dostawać straszne baty w każdym wyścigu. A w wielkich tourach to będzie prawdziwa kompromitacja. To jest najsłabsza ekipa w historii world touru.

Eee tam, dla mnie mają skład wyraźnie lepszy, niż Footon w 2010.

Może im ten Van Avermaet sie spłaci…

Gorzej jeśli Belg w pierwszym starcie sezonu złamie obojczyk i nie zdąży się wykurowaç do wiosny i złapać formy do TdF. :wink:

Uwielbiam takie przewidywanie przyszłości. Może najpierw dajmy im trochę pojeździć?

W składzie CCC wciąż figuruje zaledwie 23 zawodników, mowa była o transferze jeszcze kilku. Od parunastu dni nie ma nowych informacji o transferach,
Z wolnych zawodników na rynku, którzy mogą odnosić jeszcze jakieś sukcesy etapowe, albo być przydatnymi pomocnikami zostało ich bardzo niewielu - a pamiętajmy, że mogą oni jak Czerniecki czy Van Asbroeck mieć dawno kontrakty podpisane, tyle że bez ich upublicznienia.
Ci wolni kolarze to:
Riccardo Minali, Matteo Pelucchi, Kenny Elissonde, Ramunas Navardauskas, Eros Capecchi, Daniel McLay, Mekseb Debesay, Tobias Ludvigsson, Jerome Baugnies, Thomas Boudat, Jeroen Meijers, Floris Gerts, Frederik Backaert, Pieter Vaspeybrouck czy nawet Daniel Pearson
To wszystko kolarze max rocznik 86 a każdy z nich byłby kolarzem z potencjałem na zwycięstwa indywidualne lub wsparcie dla liderów w górach lub klasykach. Zwłaszcza Van Avermaet potrzebowałby jeszcze ze dwóch mocnych pomocników, bo tych zwyczajnie w składzie CCC brakuje.
Są Van Keirsbulck, Van Hoecke, Van Hooydonck, Schaar, Ventoso czy od biedy nawet Wiśniowski.
A co z resztą? Reszta nawet Flandrii w karierze nie przejechała. Kto zostanie z Van Avermaetem do końca żeby pomóc mu w trudnym momencie? Taki Frederik Backeart byłby w CCC pomocnikiem numer 2 dla Grega w trudnych wyścigach. Ciekaw jestem kto będzie wysyłany jako uzupełnienie składu i męczarnie po brukach, pewnie kolarze z dawnego CCC Pct.
W zeszłych latach dużo na forum spekulowano o tym kto dołączy do CCC, niewiele się sprawdziło, a jedyny kolarz z tu wymienianych czyli Ponzi okazał się niewypałem. Oby teraz było inaczej.

Elissonde zostaje w Sky, McLay też zostaje w swoje grupie, podobnie jak np Vaspeybrouck. Capecchi prosił o pomoc na twitterze w poszukiwaniu grupy.

Capecchi był kiedyś dobry, ale ostatnio coś fatalnie jeździ w porównaniu do kiedyś

N.Roche i R.Power w Sunweb,

Piotr Pekala i Atilla Valter w CCC Development Team. Transfer Pro Tour to to nie jest ale bezposrednie zaplecze.

Kto będzie kierować CCC Development Team?

Tomasz Brozyna jako dyrektor sportowy.