Transfery drużyn Pro Tour!

Piotr Pękala i Attila Valter to na razie plotki a nie potwierdzone transfery :wink:

Procyclingstats już ich dodało.

cyclingfever I cq też ich mają jako potwierdzone transfery

To że ja napisałem na twitterze ze na to się zanosi ze dołączą do zespołu i wiele osób to udostępniło nie oznacza ze to już pewne…Choć bardzo prawdopodobne.

Cyclingfever, Cqranking czerpią informacje właśnie z twittera i z forum kolarskich

Natomiast Procyclingstats zawsze broniło się tym ze dodają tylko potwierdzone przez grupę transfery jak widać dodają wszystko co doda cyclingfever.

1 polubienie

haha to ja tak kiedyś miałem na forum siatkarskim w letnim okresie transferowym, że się rozmażyłem w jakimś poście o transferach jakichś wielkich zagranicznych gwiazd i na następny dzień był artykuł na sportowych faktach, że dana drużyna interesuje się tymi zawodnikami :smiley:

1 polubienie

No i oficjalnie potwierdzone

No i już oficjalnie, żadna niespodzianka, Jaakko Hänninen w AG2R.

(edit) Choć oficjalnie dopiero od 1 sierpnia 2019: w pierwszej części sezonu kontynuuje ściganie się w barwach Saint-Etienne (młodzieżowa drużyna AG2R). Obozy i treningi jednak według sztabu AG2R.

Myślałem ze Chambery Cyclisme Formation to młodzieżówka AG2R

Pewnie masz rację. Ale na pewno jest współpraca między tymi dwoma drużynami i ich łączy Cyril Dessel. Dlatego od dawna wiadomo, że Fin trafi właśnie tam.

Navardauskas w Delko Marseille. Liczyłem, że przynajmniej on trafi do CCC, wychodzi na to, że cycki będą miały najmniejszą drużynę w WT.

W tym momencie to nie wiadomo, czy Navardauskas byłby wzmocnieniem dla CCC. Od ujawnienia się problemów z sercem to już nie jest ten sam kolarz. I pewnie dlatego kontrakt dostał jedynie w Marsylii (gdzie pewnie i tak po ziomkowsku mu go załatwiono)

Są w ogóle jakiekolwiek plotki, by ktoś mógł jeszcze przejść? Drużyna liczy 23 zawodników, zdaje się, że tyle wynosi niezbędne minimum. Jeśli nie ma pomysłów na zawodników zagranicznych, to może chociaż Cieślik na “ogórki”?

Na facebooku profil BMC zmienił się w CCC, a CCC w CCC Development, teraz trzeba czekać na stronę :wink:

Limit minimalny to 22 zawodników. Do grupy zgłaszał się m.in Roman Maikin ale na razie nic nie wiadomo. Skoro już na dniach rozpoczyna się I zgrupowanie to można się spodziewać ze raczej nowych zawodników nie będzie

Trochę ryzykowna tak mała liczba kolarzy. To zaledwie 3 kolarzy więcej niż na obecnym proconti poziomie. A kalendarz jednak będzie znacznie bardziej rozbudowany i cięższy. Biorąc pod uwagę nieprzewidziane sytuacje - kontuzje (oby jak najmniej, a najlepiej wcale) to 23 zawodników to taki poziom, że w przypadku nakładających się wyścigów może dochodzić do sytuacji selekcji nie opartej na predyspozycji do profilu wyścigu, a jedynie opartej na dostępności. Na poziomie WT wydaje mi się, że 25-26 kolarzy to jednak niezbędne minimum. Patrząc na obecną mizerię zawodników dostępnych na rynku to taki Visconti byłby świetnym transferem (2 miesiące temu kręciłbym nosem). Jeszcze jest Capecchi, Alafaci (wiem - kiepściutko ostatnio), Wippert, Boudat, czy Gerts. Maikin byłby też (na chwilę obecną) ciekawą opcją.

Na liście bez kontraktu jest Jaime Roson.
Movistar w tym roku miało 25 zawdoników.
Na przyszły sezon tez ma juz 25 zakontraktowanych. (dane za procyclingstats)

Kto wie, czy taki Roson nie byłby najlepszym góralem w CCC. No ale pewnie 25 latek z sukcesami ma już gdzieś podpisany kontrakt, tylko nie ogłoszono tego.

Albo może jakiś błąd na stroncah PCS? Przypuszczam, że wcześniej się młody Hiszpan nie pojawiał na liście, skoro nie przewijał się w dyskusji.

Edit.: Dobra - doczytałem, że został zawieszony.

Jaime Roson ma kontrakt w Movistarze i będzie w tej grupie jeśli nie dostanie dyskwalifikacji od UCI.

Wippert też już ma kontrakt w grupie kontynentalnej.

Z drugiej strony to chyba nie było komunikatu, że CCC zamknęło skład na 2019 rok? Oczywiście, że nie ma takiego obowiązku.
Patrząc na potwierdzone kontrakty ekip WT, to wszystkie liczą na chwilę obecną więcej kolarzy niż CCC. Na dodatek CCC liczbowo wypada blado przy prokontynentalnych Cofidisie i ICA (swoją drogą to Israel Cycling Academy na chwilę obecną jest bardziej liczne od każdej ekipy WT).

1 polubienie

Fakt, i w dodatku ICA ma kilku bardzo ciekawych kolarzy, nie wiem czy nie zdobędą więcej punktów od CCC

Skoro na pierwszym zgrupowaniu CCC będzie 23 zawodników to raczej można się spodziewać ze tak to już będzie wyglądać na koniec tym bardziej ze Piotr Wadecki stwierdził ze wszyscy zawodnicy mają już plany startowe na nowy rok więc to mówi samo za siebie

Och, World Tour i od razu takie zmiany w CCC! :wink:

3 polubienia