Transfery drużyn Pro Tour!

transfery

Ta zaskakująca sytuacja tylko pokazuje, że CCC idąc w minimalizm z liczbą zawodników ogromnie ryzykuje. W trakcie sezonu dojdą kontuzje, urazy, choroby (oby jak najmniej - ale jednak trzeba z tym się liczyć) i nagle okazać się może, że zamiast układać skład na wyścig wg predyspozycji będzie układanie wg dostępności. No ale ma być podniesiona minimalna liczba kolarzy w ekipie WT więc przed kolejnym sezonem CCC będzie musiało sięgać po kolejnych kolarzy

Ja myślę, że to przemyślana strategia ze strony CCC. Skoro w okolicznościach późnego wejścia na rynek transferowy i być może ograniczonego zaufania do nowej struktury wśród potencjalnych zawodników nie udało się pozyskać kolarzy o takim potencjale, na jaki liczono, to chyba nie ma sensu wydawać pieniędzy na dokooptowanie kilku kolejnych “zapchajdziur”. Na układanie całego składu na wszystkie wyścigi wg predyspozycji nie ma co liczyć, i tak niektórzy kolarze z przyszłorocznego CCC znaleźli się w WT trochę na wyrost i trudno powiedzieć, żeby to robiło jakąś wielką różnicę w jakim typie wyścigów będą brali udział, bo i tak raczej nie będą się niczym wyróżniać.
Po prostu ten rok trzeba jakoś “przezimować” i wzmocnić kadrę na 2020 lepszymi zawodnikami, niż ci, którzy byli dostępni na 2019.

Koch, Sisr, Schlegel nie byliby takimi znowu zapchajdziurami…

Zoidl w CCC!!!

To zależy jak definiować “zapchajdziury”. Nie chcę tutaj wychodzić na kogoś z brakiem szacunku do pracy jaką wykonują ci zawodnicy, ale jakoś niespecjalnie widzę któregokolwiek z nich jako kolarza regularnie robiącego różnicę w wyścigach na poziomie WT, nawet w roli pomocnika. Jak porównasz ich z zawodnikami z innych zespołów w WT, to myślisz, że tego typu zawodnicy wywalczyliby np. miejsce w składzie na jakiś GT w większości ekip, zakładając, że wszyscy tam byliby zdrowi? Ja mam wątpliwości.

Tylko ze CCC nie celuje w GT - Koch w każdej ekipie WT myślę ze na jeden GT do składu by się dostał no może poza Sky

Nie ma włoskiej grupy w WT w 2019r.

W 2018 też nie było .

Tylko mi się Denifl z Zoidlem od czasu do czasu mylił? :wink:

Wg Wadeckiego skład CCC powiększy się o jeszcze jednego kolarza.

Wadecki nie takie cuda opowiadał w dawnym CCC!:joy:

Być może wywiad był przeprowadzony przed zatrudnieniem Zoidla i mowa tu o nim. Chociaż z drugiej strony pewnie wtedy wspomniałby o możliwości rozwiązania kontraktu z Deniflem.

Koch podpisał kontrakt z CCC!!!:roll_eyes:

No to koniec, moje przewidywania sprzed kilku miesiecy okazaly sie wysoce trafne, w zasadzie zero zaskoczen. Pozostaje kibicowac i miec nadzieje na pozytywne niespodzianki (tylko z czyjej strony ?) oraz dobra forme (i zdrowie) Grega,

Polska to fajny kraj :smiley:

A Koch nie miał podpisanego czasem kontraktu z którymś z niemieckich zespołów? Byłem przekonany, że tak.

dlaczego?? …

Ktoś wie gdzie przepadł taki ktoś jak Silvio Herklotz? Przez dwa sezony była BORA , potem Burgos i w sezonie 2018 tylko dwa wyścigi.

Zachorował na boreliozę, którą zdiagnozowano w maju zeszłego roku. W grudniu już był zdrowy, ale na razie nie chce wracać do zawodowego peletonu. Jesienią zaczął robić kursy trenerskie i póki co chce rozwijać się w tym kierunku, ale nie wyklucza w przyszłości powrotu na rower.

Woods przedłuża kontrakt z EF. Nie piszą na ile lat dokładnie, piszą tylko, ze "multi-year extension. :stuck_out_tongue: