Transfery drużyn Pro Tour!

Mattel Trentino ma przejść do CCC team

A kogo widzicie na miejscu lidera Movistaru, jeśli Landa odejdzie? Czy Soler to klasa na Wielkie Toury albo może Valverde jak wino :thinking:

Jeśli Landa i Carapaz(+Quintana) faktycznie odejdą, to na pewno Movistar będzie polował na kogoś nowego. Przewijają się pogłoski o zakontraktowaniu Masa i Fuglsanga.

Jeśli to prawda to niesamowity zjazd jakościowy Movistaru. Od najmocniejszej po Sky ekipy w górach do szturmowania Grand Tourów Masem i Fuglsangiem, czyli zawodnikami z 0% szans na wygraną.

Miałem w sumie nawet napisać że wygląda to jak zamykanie interesu… Ale mi się odechciało :wink: Bo też troszkę pomyślałem sobie jak dobrze jednak jadą w Tourze pomocnicy, i kto wie czy tam Unzue nie wyniuchał gdzieś jakiegoś kolejnego Carapaza. Wątpię w (stawianie na) Fuglsanga w Movistarze, no chyba że Duńczyk dogadał się na jakieś luźniejsze zakończenie kariery. Jako pomocnik i coś tam w klasykach. Wtedy czemu nie.

Movistar sobie zawsze poradzi.
Ściągną Masa, Castrillo niedługo zacznie brykać, zarzucą sieci na Sosę.
Plus świeży zaciąg Kolumbiczyków nigdy się nie kończy… Jak nie Higuita, to Munoz, jak nie Munoz to Martinez… Albo w ogóle któryś, o którym dziś jeszcze się nie słyszy.

Są też plotki, że Landa jednak może zostać. Powinno ich być stać na niego po odejściu Quintany, bo o Carapaza z INEOS ciężko rywalizować. Przedłużenie Landy, Fuglsang i Mas za Quintane i Carapaza nie wygląda źle i finansowo jest do zrobienia.

Ciekawe czy Trentinowi CCC będzie coś musiało dorzucić do pensji po wczorajszym zwycięstwie na etapie?

Do pensji to raczej nie ( ma pracowac JAK NAJLEPIEJ na swoje pieniadze ) , ale moze jakas mala premia ?

Podobno ma być fuzja Katiuszy z Arkeą i do tego mają jeździć na rowerach BMC.

1 polubienie

W życiu bym sie tego nie spodziewał. Quintana u ruskich (szwajcarów). BMC szybko zmienia zdanie,najpierw własny team, potem dimension teraz Arkea-Katusha,Arkea-Alpecin,Alpecin-Arkea,Katusha-Samsic dobra nieważne…

1 polubienie

Podobno to wszystko to plota :wink:

Arkea zaprzecza połączeniu z Katiuszą.
Ja z kolei gdzieś widziałem, że zamiast Katiuszy ma być Canyon z Van Der Poelem.

Ogólnie to chyba miało być tak (w telenowelowym skrócie), że Sunweb wykupił firmę Correndon, ta w związku z tym ma zaprzestać sponsorować team Van der Poela bo wiadomo Sunweb już swój team ma. Nowym sponsorem ex Correndonu miał zostać Alpecin. Katusha miała sobie znalezć nowego sponsora albo przestać istnieć. Czyli żadne fuzje a zmiany wśród strategicznych sponsorów danych teamów. Jednakże później zaczęly się pojawiać głosy, że Katusha w związku z brakiem znalezienia finansowania miała się połączyć z Arkea i zapewnić licencję WT. Teraz jednak dementują to więc finał pewnie będzie taki, że Katusha przestanie istnieć. Arkei może nie zależeć teraz zbytnio na licencji WT skoro po zmianie przepisów i awansie Cofidisu i Totala do WT pewnie będą w czołówce drużyn PCT i będą z automatu dostawać dzikie karty do wyścigów WT.

3 polubienia

Trentin potwierdzony do CCC, fajnie, oby tak dalej!

1 polubienie

Trentin już oficjalnie w CCC.

No i Landa w Bahrainie!!! Może tam mu się poszczesci!!!:wink:

Czyli jednak :slight_smile: Już się zapowiadało, że go zatrzymają w Movistarze.
A rano przeszła mnie refleksja, że już 5 sierpień a w sumie to poza transferem Trentina cisza panuje.

Cullaigh w Movistar, Pronsky w Astanie, Covi w Emiratach.