Transfery drużyn Pro Tour!

Prócz tego sprintu w Madrycie zajął też koło 30. miejsca w generalce, pamiętam jak uciekał na jednym z etapów, wyglądał całkiem całkiem pod górę.

Mimo wszystko, w mojej opinii mocno niewykorzystany potencjał.
To przejście do Rabobanku praktycznie zakończyło jego passę dobrych wyników. Rozpoczęło też serię absurdalnych kraks typu upadek na studziece przed którymś z etapów Vuelty (2011?).
W 2009 świetnie trzymał się z góralami w Mendrisio, a w 2010 forma życia na wiosnę, z czego:

  • na Flandrii Cancellara zaatakował w momencie jego defektu (teorie spisowe głoszą, że ten najbardziej niebotyczny Cancellara ever bał się kolegi z drużyny bardziej niż Boonena i reszty)
  • na Paryż-Roubaix utknął przez defekt w Lasku Arenberg i kiedy otrzymał pomoc było już za późno na cokolwiek.

W tym roku na wiosnę Breschel wyglądał całkiem nieźle, ale skupił się na pomocy lepiej dysponowanym kolegom.

Myślę, że Oleg Tinkow za brak pomocy Saganowi na MSR2015 go specjalnie nie cenił :stuck_out_tongue_winking_eye:

Einer Augusto Rubio w Movistar Team.

Villella i Cataldo w Movistarze, Zeits w Michelton

3 dobrych pomocników uciekło z Astany

Mattia Cattaneo w Deuceninck QS

Cattaneo :slight_smile:

3 polubienia

Poprawiłem,
z kolei to plotka ale ponoć sprawa jest przesądzona i to tylko kwestia złożenia podpisu.
Victor Campenaerts ma przejść do Dimension Data, Lotto Soudal ponoć nie stać na niego.

Myślę, że nie powinni tęsknić.
I w drugą stronę, Lotto-Soudal nie słynie za bardzo ze stacji specjalistów od ITT, także pewnie jest kilka ekip, w których Belg mógłby się jeszcze rozwinąć. A czy DDD jest wsrod nich to czas pokaże :wink:

Z tego, co czytałem kilka tygodni temu to dlatego, że ściągają Degenkolba i Gilberta.

D.Martin na 2 lata w Israel Cycling Academy. A to bomba.

2 polubienia

No jest bomba. Mało co mnie zaskakuje, ale tego bym nie wymyślił po wódce. Z drugiej strony, jak ktoś siedzi tyle czasu w Lampre, to nigdzie nie będzie mu gorzej, a Izraelici sprawiają wrażenie, jakby mieli pieniądze. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Potwierdzone dzisiaj.

Antunes plotka że idzie do Porto, Dayer Quintana,Diego Rosa i Winner Anacona do Arkei. Raczej odejścia z Pro Tour.

skąd info o Antunesie?

Na cyclingfever pojawiła się informacja (okreslona jako rumour). Antunes i Vilela z Burgos-BH do Porto.

1 polubienie

Bracia van Poppel w Wanty, coraz dziwniejsze transfery w tym roku.

O, to zaskoczenie. Podejrzewałem, że dla Danny’ego za ciasno się w Jumbo zrobiło, ale wydawałoby się, że byłby idealnym zawodnikiem dla kilku spośród obecnych ekip WT (w tym dla CCC), więc spadek do pro-conti mnie dziwi.

Gołaś bez kontraktu na przyszły rok w Ineos przynajmiej narazie. Jak dla mnie dobra opcja na pomocnika dla GVA. Wiem, wiem najmłodszy nie jest ale w Belgii calkiem niezłą formę zaprezentował i swoim doświadczeniem mógłby wspomóc sekcję “brukową”

Dla mnie to nie jest żadne zaskoczenie. Jumbo-Visma nie wezmą go na żaden GT, jest 3-4 w hierarchii jeśli chodzi o sprinty u nich; przejście do Wanty to żaden wstyd. Nawet jeśli nie dostaną zaproszenia na TdF to będzie mógł jechać na siebie w ciekawszych wyścigach niż Tour de Pologne, mam na myśli także te jednodniowe.

Ja tam uważam, że w drużynach typu AG2R, Bahrain, EF albo CCC istnieje luka na właśnie kogoś takiego, jak Van Poppel i jestem zdziwiony, że żadna z tych drużyn nie wkroczyła zdecydowanie do akcji. Wanty do tej pory jakichś głośnych transferów nie robiło, więc nie spodziewałem się, że zaoferują Holendrowi warunki finansowe nie do przebicia przez w/w ekipy, chociaż patrząc na to, że stracą chyba swoją największą gwiazdę w postaci G. Martina, to może faktycznie zdecydowali sięi sypnąć groszem by zapełnić lukę po jego odejściu.

2 polubienia