Transfery drużyn Pro Tour!

Bo ja wiem?
Ewan tak samo może wygrać MSR jak Alaphilippe.

Ale Alaphilippe raczej ma taką samą taktykę na ten wyścig, co Gilbert, więc by sobie mogli przeszkadzać. A w Lotto będzie pewnie jasny podział. Gilbert atakuje na Poggio, a Ewan liczy, że Gilbert nie dojedzie. :wink:

3 polubienia

Mam nadzieję, że ten Steimle to nie zastępstwo dla Vivianiego i DQS sięgną jeszcze po Bennetta (albo przynajmniej Halvorsena).
Ciekwe, że Champoussin dopiero od sierpnia 2020 w Ag2r. Niby ma jeszcze jeden sezon w orlikach, ale jakby nie patrzec, zaraz będzie miał przejechane 2 TdA -> nie ma na co czekać :wink:

Brat zwycięzcy ostatniego etapu ARoN Daniel
Hoelgaard podpisał kontrakt z Uno-X i jeśli Markus przedłuży umowe to będą jeździć razem.

Popieram Twoja tezę… Realnie patrząc Dumoulin nie pójdzie za Bernalem, Froomem, śmiało powiem że za Sosą, Pinotem( z tego Touru) ba za Lopezem, Carapazem, Portem, Uranem… jak chce wygrywać Touru to musi jechać jak Wiggins (mając świetnych pomocników)… A nie wydaje mi się żeby Roglic chciał pracować na Holendra(koniec końców myślę że Słoweniec może być lepszy niż Holender bo lepiej jeździ podjazdy, wiec będzie za ciasno dla obu) zauważcie też a propo Bernala że tegoroczna czasowka w TDF to była jedna ze słabszych czasówek w wykonaniu Kolumbijczyka na poziomie WT…

Swoją drogą ciekawe jak Ineos podzielą swoich najlepszych zawodników na GT.
Wobec ambicji Thomasa i Froome’a, nie wykluczałbym “zesłania” Bernala na Giro. A na TdF Brytyjczykom pomóc mogą np. Carapaz i Siwakow.

Co do Jumbo-Visma, o ile Kruijswijk po tym podium może czuć się już trochę spełniony, o tyle nie wierzę, że Roglić się podporządkuje Motylowi. Jeśli Roglić zostanie w zespole i jeśli mieliby razem jechać TdF to raczej bardziej na takiej zasadzie jak Movistar albo Sky w 2018.

Obejrzałem ten filmik pożegnalny Sunwebu i muszę przyznać, że brakuje w tym roku jakości i charakteru Dumoulina. Sam Holender dziękuje za niesamowite 8 lat, czyli de facto uwzględnia obecny sezon :smiley:

Wyobraź sobie sytuacje w której Carapaz wygrywa Vueltę! co w tej sytuacji ma zrobić Ineos? no bo tak Carapaz wygrał Giro o Vueltę w jednym roku, Bernal wygrał tegoroczne tdf, Froome to 4 zwycięzca tdf co prawda jest nadal cięzko kontuzjowany no i lata już nie te, no i Thomas zwycięzca z 2018 i druga lokata z tego roku. Za Brytyjczykami przemawia jeszcze fakt ze jednak mimo wszystko w Ineos będą się skłaniać zawsze bardziej ku temu by to jednak brytyjczyk wygrał tdf. ciekaw jestem jak to rozwiążą

Absolutnie nie zgadzam się z twoim komentarzem. Napisanie że Roglic jest lepszym góralem to jest kpina i tyle. W ogóle porównanie Holendra do Wigginsa to jest kompletnie nie trafne porównanie i nie wiem na czym bazujące. Mogłeś jeszcze napisać że Dumoulin nie pójdzie za Majką lub nawet Sivakovem… . Chyba musiałeś się przenieś w czasie do roku 2014 czy 15 to twój komentarz miałby jeszcze sens ale teraz to są bzdury.

Będę miło zaskoczony jeśli Carapaz kiedykolwiek wywalczy sobie pozycję lidera na Tourze w brytyjskiej ekipie. O ile po Contadorze od razu było widać że będzie dominatorem to Ekwadorczyk nie do końca na takiego wygląda. Niech udowodni na razie że Giro to nie był wyskok życia.

1 polubienie

Przepraszam bardzo ale nie pamiętam żeby Porte czy Uran od 2017 w bezpośredniej konfrontacji w wyścigu docelowym motyla urywali go w górach, a powiedzenie że za dopiero rozwijającym sie Sosą nie pojedzie to jakaś bzdura (Sosa miażdży rywali tylko na mniejszych wyścigach więc to nie Bernal z 2018) To że holender jeździ w górach defensywnie to nie oznacza że jest gorszym góralem. W tym gronie zostawiłbym Frooma (w top formie),Thomasa (w top formie z 2018), Carapaza (forma z giro),Bernal (forma z tdf), i Lopez (w top formie) i Pinot z tegorocznego tdf ale raczej nie Roglic. Więc prosze @madridista następnym razem poprzyj to jakimiś dowodami

Hmmm, zastanawia mnie czemu Sosa jest złym przykładem ? On się rozwija, ale moc na podjazdach już pokazał- jeśli będzie szedł w dalej w takim kierunku to nie mam powodu by powiedzieć że nie urwałby Toma na podjeździe… Dlatego uważam go za lepszego „górala”- ale nie GTcontendera( choć w perspektywie to się może zmienić- Sosa jest w najlepszej ekipie do rozwoju jeśli chodzi o GT)

@El_Pisolero
Roglić nie jest aż takim dieslem jak Dumoulin- chyba się z tym zgodzisz ?
Lepiej reaguje na dynamiczniejsza akcje, sam umie dynamiczniej pociągnąć… musi pracować nad wysokościami, ale tak uważam że skoczek jest lepszy jeśli chodzi o góry na podstawie tego co do tej pory widziałem, i może się jeszcze rozwijać (oczywiście Tom tez, ale w Primozu dostrzegam większy potencjał).
Przykład Urana czy Porta faktycznie trochę przedawniony :wink: ale zapomniałem dodać jeszcze S.Yatesa
Powiedz mi w jaki inny sposób wyobrażasz sobie wygrywającego TDF Toma Dumoulina ?
Raczej nie 1-2 atakami na podjeździe zdobywając przewagę- dokładając jeszcze w czasówce.
Bardziej prawdopodobne jest to że Tom zyska w czasówce by potem umiejętnie tempowo na podjeździe się bronić( a właśnie do tego jest mu potrzebna dobra ekipa w górach)
Wiec czemu nie mogę porównywać Toma do Brada ? Styl byłby prawie ten sam
Tylko swoją droga to że nie wierze w Jumbo pokonujące INEOS i Dumoulina pokonującego Froome’a czy Bernala

Widzicie każdy z nas ma inny punkt widzenia, ja mimo wszystko cenię sobie wyżej umiejętności jazdy GT u Dumoline jak chociaz by Roglicza, pamiętajcie że tom juz jakies sukcesy ma na tym polu i przede wszystkim ma niespotykaną regenerację co potwierdziły dwa drugie miejsca w tym samym roku w giro i tourze wiec silnik jest A przede wszystkim widac ze sie nie poddaje i jest walczakiem idąc przykładem to na izoard wstawiając za Krujswijka Właśnie toma to on za Bernalem by się starał na pewno pojechac. Mentalnie jest na najwyższym poziomie i mam nadzieje ze dzieki temu odbuduje sie w przyszłym roku bo bez niego będzie ciezko pokonać Ineos bez względu ma trase

Dumoulin w zeszłym sezonie lepiej wyglądał od takiego Pinota na Finestre ( właściwie do dziś nie wiem po co na niego czekał ?) o Cervinii już nie wspominam. Od Froome’a też był lepszy na TdF. Na Zoncolanie był lepszy od Pinota o 5 s, a od tego Carapaza aż o 1:23.
Przed jedyną indywidualną czasówką w TdF był w generalce 2, biorąc pod uwagę że minutę straty po zderzeniu z Bardet w Bretanii to wszystko nad rywalami oprócz Thomasa nadrobił w górach. Podsumowując, to teksty o tym że Dumoulin jest słabszy w górach mnie zwyczjnie już tylko śmieszą…

10 polubień

Z tym etapem do Jafferau to bym tak bardzo nie wyjeżdżał bo tam dostał lekcje która go pewnie do dzisiaj boli…
a poza tym jeśli chodzi ci o moje zdanie to ja napisałem o Pinocie ale z tegorocznej edycji TDF, dużo lepszej niż Pinot z Giro w 17 i 18r
Nie twierdzę że jest słaby- ale zobacz sobie że realnie rzecz ujmując na trudnych górskich etapach zawsze było mu ciężko(Bormio, Piancavallo- to rok 17, w 18 Jafferau)
i zawsze był czas w plecy… dlatego ustawiając każdego w najlepszej formie uważam ze Tom jest za tymi kolarzami o których pisałem, jeśli chodzi o jazdę w górach.

Transfery panowie przepraszam najmocniej …

Pinot w lepszej formie i lepszy na tegorocznym TdF od kontuzjowanego Dumoulina którego w dodatku na tym TdF nie było :stuck_out_tongue_winking_eye:. Po za tym jakie masz dowody że Pinot był dużo lepszy teraz niż w 2018? Są jakieś miarodajne dane od trenerów, Pinota czy jak? Sorry bez obrazy ale to są niczym nie poparte banialuki…

Nie Zbigu :slight_smile: napisałem że Tom miałby problem z Pinotem w takiej formie w jakiej był na Tour De France 2019! Bazując na tym jak jechał tamte wyścigi( czyli Giro w roku 2017 i 2018), to w tym roku miał lepsza nogę o czym sam mówił. To są słowa samego Thibault :slight_smile: ja tam wierze zawodnikom
Ale spoko możesz się nie zgadzać szanuję to :handshake::handshake:

Ballerini w DQS, bardzo duże wzmocnienie, gość lepszy niż jego dotychczasowe wyniki. Widać, że trwa przebudowa paczki na bruki. Rok temu odszedł Terpstra, teraz Gilbert. Zobaczymy czy nowi się sprawdzą.

Z drugiej strony zastanawia wyprzedaż w Astanie. Odszedł już Cataldo i Villella, teraz Ballerini. Mówi się o Corcie w EF, Bilbao w Bahrajnie no i ważny pomocnik Zeits w Mtcheltonie. Z kolei w drugą stronę jedynie neo pro Tejeda. Ciekawe czy będzie jakaś bomba czy Astana wyraźnie słabnie na tle konkurencji. A przecież byl jeszcze temat Fuglsanga w Movistarze.

Dwóch młodych Davide wymienia się drużynami (choć zdziwiłem się, że Martinelli ma już 26 lat).

Kamna w Borze! Ciekawy transfer i czy wyciągną go na wyższy poziom🤔

Szczerze mówiąc, po jego tegorocznym występie na TdF spodziewałem się takiego ruchu ze strony Bory.

Ciekawe czy Sunweb kogoś na GT ściągnie, bo zostają tylko Kelderman, wracający do zdrowia Oomen, do tego Hamilton, Hindley i ewentualnie Benoot. Chyba, że jeszcze Power się odrodzi.