Transfery drużyn Pro Tour!

James Piccoli do Israel Cycling Academy. Ciekawy transfer.

James to oczywiscie Kanadyjczyk, ale nazwisko jakby znajome :wink: Włoch Mariano Piccoli był niezłym góralem.

Mariano to moje czasy. Jedna z pierwszych gwiazd “wykreowanych na TdP” :wink: Nie jest to co prawda najszczersza prawda, ale w tych wczesnych edycjach TdP był jedną z gwiazd.
A czy góral niezły? Tu bym dyskutował. To taki uciekinier upierdliwy, któremu odpowiadała punktacja, dzięki czemu wygrywał koszulki górala, nie mając przy tym nic wspólnego z Pantanim, Gottim czy Tonkowem. Taki dużo lepszy Madrazo.
Il Grande Piccoli :wink:

Pamiętam go z TdP jeszcze :slight_smile: Być może rzeczywiście zapamietałem go troche mylnie bo nawet na pcs po wynikach widać, ze to bardziej uciekinier był.

Tak w ogóle to Kanadyjczyk, który późno zaczął przygodę z szosą i trafia do WT krótko przed trzydziestką po tym, jak zaimponował w Tour of Utah zwycięstwem etapowym i drugim miejscem w generalce.

Czy to już się kiedyś wcześniej nie wydarzyło? :thinking:

Czuje w piśmie pewien żal, że nie trafia do EF :wink:

Nie, on nie mógł trafić do EF. Zapomniałem w poprzednim poście dopisać jednej rzeczy. Powinien on wyglądać tak:

Do polityki transferowej EF w tym okienku transferowym nie mam akurat najmniejszych zastrzeżeń. :smile:

:

Kolejny Rosjanin w CCC . Dziwna polityka sciagac Ruskich do Polskiej grupy… I druga sprawa to lepiej dac szanse mlodemu Polakowi np Aniolkowskiemiemu niz brac 34 letniego slabego Rosjanina.

A co jest dziwnego w tej polityce?

Jako, że Rosja to ważny rynek dla naszego sponsora tytularnego, firmy CCC, cieszymy się, że wzmocnimy naszą pozycję w tym kraju i marka CCC oraz CCC Team będą tam jeszcze bardziej widoczne

Bardzo przeciętny transfer dla CCC, rzekłbym rozczarowujący. Pytanie czy ze względów marketingowych ten Koczetkow tak dużo da, kiedy mają już dużo lepszego Zakarina. Może potrzebowali też jakiegoś słowiańskiego Rosjanina obok Tatara? :stuck_out_tongue:

Słowiański Rosjanin dla Tatara, powiadasz? :wink: Ja tam myślę, że byli w pakiecie z kumplem treningowym i jeśli to ma jakoś wzmocnić Tatarzyna, to to będzie wzmocnieniem ekipy. Zwłaszcza że Koszetkow takim dziadem nie jest i wzmocni liczną sekcję oddanych gregario w ekipie.

1 polubienie

Twoja koncepcja, że kumpel treningowy ma sens. :thinking:

Mi bardziej chodziło o względy marketingowe i że część populacji rosyjskiej może z Koczetkowem bardziej utożsamiać się, niż z Zakarinem, chociaż może to być teoria naciągana biorąc pod uwagę różnorodność etniczną Federacji Rosyjskiej, która była nawet jeszcze większa w nie tak dawnych czasach ZSRR, ale tak sobie napisałem, bo lubię teoretyzować.

Fakt rodowici Moskwianie mogą się bardziej utożsamiać ze słonecznym Kochetkovem względem ponurego Zakarina

Też tak myślę, że był w pakiecie z Zakarinem na zasadzie jak Katusha się rozpadnie to przechodzi a jak nie to niech tam zostanie. Niby solidny pomocnik no ale z drugiej strony Owsian czy Zoidl też takimi byli. Trochę te ostatnie ruchy transferowe niezrozumiałe się robią.

Do tatara , to potrzeba zoltko , cebulke , ogorki i kapary :wink:

Tymczasem Craddock na kolejne 2 sezony w EF.
https://www.efprocycling.com/craddock-renews-with-ef-education-first/

Kurcze, no taki trochę krok w tył z tym transferem. Te wszystkie poprzednie ciekawe, znane, głośne nazwiska a teraz jednak moim zdaniem mocno in minus. Wzmocnienie to na pewno nie jest. No trudno

Nie no, trzeba dodać Zakarina i podzielić przez dwa, a wtedy wychodzi, że jednak wzmocnienie :wink:

1 polubienie

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy transfer to zawsze będzie duże nazwisko, czasem trzeba zakontraktować jakiegoś pomocnika a jak budżet napięty to z tych tańszych :wink:
Tylko dziwi fakt, że wcale nie gorszych pomocników się pozbywają no ale nie znamy sytuacji. Może tak musiało być w wyniku zagrywek menedżerskich i kropka.

Spilak kończy karierę.