Transfery drużyn Pro Tour!

Nieźle jadący w tegorocznej Vuelcie Słoweniec Uros Murn przechodzi do Discovery. Rok 2007 w barwach “Disco Boys”, będzie dziesiątym sezonem w zawodowym peletonie dla Murna.

dodajmy, że w roku 1998 Murn występując w zespole KRKA-Telekom Slovenije wygrał etap naszego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków :slight_smile:

Mam nadzieję że Rutkiewicz i Niemiec przejdą w sezonie 2007 do grup Pro Tour :stuck_out_tongue:

Warto przypomniec ze Przemyslaw Niemiec juz przed tegorocznym sezonem mial oferte zmiany ekipy i to do pro turu!
Polaka bardzo chciano w niemieckim telekomie lecz z tego co wiadomo przyczyna odmowy bylo ze Przemek woli byc w nizszej lidze ale ‘liderem’ niz jak np nasz Sylwek w najwyzszej lidze i jechac wyscigi na innych a nawet niektore rozgrywac na wlasne konto.
No trudno kwestia gustu i to jakie kto ma wymagania wobec siebie…

Miejmy nadzieje ze moze Marek po otrzymaniu konkretnej propozycji z ekipy pro tur skorzysta z nie i powiekszy grono plakow w pro turze…

masz rację :stuck_out_tongue:

Z reguły mam rację :slight_smile:
Uroš Murn w 2004 został mistrzem Słowenii i wygrał klasyk GP Krka. W 2005 był najlepszy na 1. etapie Setmana Catalana, wysoko był na etapach Giro, Tour de Slovénie oraz Tour de Pologne, a najbardziej zapadł mi w pamięć na 5. etapie (rzekomo górskim) do Szklarskiej Poręby, gdzie był trzeci i od tego czasu kibicuję mu :wink:

według L’Équipe 22 dotychczasowy skład Astany na 2007 rok: Assan Bazayev - Andrey Kashechkin- Aaron Kemps Alexandre Vinokourov, Sergey Yakovlev
z Caisse D’Epargne: Antonio Colom Mas
z Discovery: Benoît Joachim iGuennadi Mikhailov. Rene Haselbacher z Gerolsteiner
z Jartazi: Igor Abakoumov i Dmitriy Muravyev. Z Phonaku: Bert Grabsch, Steve Morabito, Gregory Rast i Simon Schär. Z T-Mobile: Sergei Ivanov Matthias Kessler Andreas Klöden i Eddy Mazzoleni.Ex-pro Maxim Gurov oraz neo-pro Thomas Frei and Alexey Kolessov

Clerc - Bouyges Telecom solidny sprinter ale bez szans na walkę z takimi tuzami sprintu jak Boonen,Mcewen,Hushovd,Zabel itp.

Panowie dyskutujemy tak o transferach zagrqanicznych kolarzy a przeciez takze mamy dobrych zawodnikow!

Wedlug mnie tacy zawodnicy jak Kiendys, Jezowski, Sapa to po tak udanym i zankomitym sezoni enie powinni miec problemow aby zmienic ekipe na nieco silniejsza.
Nie twierdze ze Knauf jest slaby ale widaje mi sie ze poprzeczek Ci Pannowie powinni sobei podnosic i sprobowac nieco sil w zagranicznym peletonie.

Dokładnie moim zdaniem Knauf jest zespołem o zbliżonych umiejętnościach do Intel - Action i szkoda że nie wystartowali w Tour de Pologne :angry:

Z szacunkiem dla Knaufu bo zrobili w tym sezonie wiele, ale to zespol typowo sprinterski. Co do ich transferów do zagranicznych ekip to moze jakas Prof.Cont sie zglosi po Kiendysia, z reszta moze byc ciezko.

O sile grupy świadcza starty z ekipami zagranicznymi (przynajmniej poziom Prof.Cont) a akurat Knauf z takim druzynami niezbyt dobrze wypadal. Na naszym podworku za to rzadza i dziela :slight_smile:

To wiec chyba dominatorzy z Knaufa musza sobie zadac pytanie :

Czy chca byc mistrzami kiepskiego podworka? -nie ma oc si eoszukiwac al etaki jest poziom polskiego kolarstwa w porownaniu z innymi europejskimi krajami

Czy moze zostac srednim, walecznym sprinterem, ktory na plaskich wyscigach bedzie walczyl z najlepszymi sprinterami??

Mylse ze w rywalizacji z zawodnikami z Prof nie wypadli by az tak cienko…walka w pierwsza dyche nie jest az tak tragiczna.

Tylko czy SPRINTERZY z Knaufa maja choc odrobine ambicji i nie schowaja glowy w piasku,bo siedzeic na cieplym stolku w polskiej ekipie continental to chyba nie jest Ich szczytem marzen…

Paolo Savoldelli definitywnie w Astanie, Maarten den Bakker podpisał roczny kontrakt ze Skil-Shimano, Massimo Giunti w Miche, Nicolas Vogondy odchodzi z Crédit Agricole. A co do Knaufa to takie rozmowy nie mają sensu skoro w żadnym poważnym wyścigu nie startowali i nawet nie ma z kim ich porównywać. A Intel-Action to też nie rewelacyjna ekipa i nie trudno z nimi wygrywać, nawet w Polsce.

[size=75][ Dodano: Sob 16 Wrz, 2006 11:17 ][/size]
Charles Dionne, Nicolas Fritsch, Aaron Olsen, Luciano Pagliarini i Oliver Zaugg przechodzą do Gerolsteiner

Brian Vandborg :arrow_right: wielka sensacja ostatniej, mistrzowskiej czasówki, a zarazem wielki talent w tej konkurencji opuszcza krajową ekipę, CSC i przejdzie do T-Mobile. Jest to na pewno jeden z lepszych transferów niemieckiej ekipy w tym roku, lecz raczej nie rekompensujący odejścia kilku gwiazd, ale jak już pisałem, w Vandborgu widzę spory potencjał możliwości :slight_smile:
Bardzo prawdopodobne jest, że Iban Mayo opuści po tym sezonie Euskaltel i zasili szeregi Saunier Duval lub Cofidisu.

Coraz większy ruch na transferowej łączce :smiley:
Do Liquigasu przechodzą Filippo Pozzato i Guido Trenti
Bardzo doświadczony Stefano Zanini w przyszłym sezonie będize jeździł w Davitamon Lotto.

Transfer Pozzato wydawał się już być zaklepany jakieś 2 miesiące temu :wink:

No i teraz będzie helperem mc ewena.

prawdopodobny skład benfiki to: José Azevedo z Discovery, Javier Benitez Pomares, Bruno Castanheira z Maia, Rui Lavarinhas z Alcobaça , Pedro Lopes z LA-Liberty, Hélder Miranda z Alcobaça, Sergio Ribeiro z Barbot, Renato Silva z Imohoulding, Rui Costa, Hugo Sancho, Danail Petrov z Maia-Milaneza, José Ant.Pecharroman z Comunidad, Didac Ortega Orts.
Albert Timmer w Skil-Shimano. Młody Rick Flens na 2 lata w Rabobanku. Antonio D’Aniello z Miche, Andrus Aug z Acqua e Sapone, Mikhaylo Khalilov z LPR i Wladimir Duma z Universal Caffè we Flaminii. Michael Barry w T-Mobile. Carlos Barredo w Quickstep

W Benfice ma też jeździć Hiszpan Eladio Jiménez, który kilkakrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony na Vuelcie. Można go uznać za niezłego górala.
Portugalska ekipa ma jeździć w dawnej III dywizji, a więc wśród ekip profesjonalnych kontynentalnych, ale wg mnie skład drużyny zasługuje na angaż o stopień wyżej, lecz oczywiście Benfica dopiero zaczyna swą działalność kolarską.

Chiński kolarz Fuyu Li przechodzi do Discovery Channel
Frank Hoj jednak w Cofidisie
Alexander Chatuncew i Siergiej Kolesnikow w Unibet
David Herrero Llorente przechodzi z Euskaltel do Karpin-Galicia. Julien Mazet z Auber do Astana. Kilian Patour z Credit Agricole i Patrick McCarty z Phonaku w Slipstream Sports. Juan José Haedo przechodzi z Toyoty do CSC.