Transfery drużyn Pro Tour!

Z procyclingstats by wynikało, że Bodi ma 3-letni kontrakt, a Rafał i Poljan 2-letnie

Na fejsie Poljan napisał, że podpisał 2-letni kontrakt.

Rafał będzie liderem na Giro i TdF.

W wywiadzie telewizyjnym Rafał powiedział że wraz z nim Poljanem, Bodym i Saganem do Bory przechodzi także masażysta z Polski oraz trener nie wymieniony z nazwiska i narodowości. Wie ktoś o kogo chodzi???

Patxi Villa???

O tak. Kelme i Escartin, lubilem ta grupe, nie tylko zreszta za stroje :slight_smile: Pamietam jak Jaronski zawsze podkreslal, ze jednym z ich sponsorow jest Eurosport.
Co do Rafala to wydaje mi sie, ze to bardzo madra decyzja, z mysla o rozwoju. Dobrze ze nie poszedl do topowych grup bo tam zawsze bylby tym drugim na GT.
To jest ten Villa gorski gregario, co kiedys w Lampre jezdzil?

Dla Majki oprócz Poljana jako gregario powinien dobrze sprawdzić się już Buchmann, który radzi sobie coraz lepiej. Na więcej liczyłem w wypadku Mühlbergera (zwłaszcza po zeszłorocznym Avenir), ale na razie szału nie ma. Może jeszcze coś pogrzebią w kieszeni i znajdzie się ktoś wartościowy.

ehh patrząc na skład z Vuelty 2015 gdzie był 3 to już w Bora ma silniejsze wsparcie, nie narzekajcie bedzie dobrze, jakoś sobie nie wyobrażam zeby Huzar nie został więc on z Poljanem do pudła w TDF wystarczą przecie SKY bedzie prowadzić wyscig a rafałowi bedzie trzeba tylko bidony dowozić itp jego zadaniem bedzie jak najdłużej utrzymać koło Frooma i tyle chyba bardziej obrazowo się nie da tego przedstawić, no i Sagan coś jeszcze pomoże, bedzie body optymistycznie, no chyba ze zbudują skład tylko i wyłącznie o Sagana na TDF

ten sam

Dla ścisłości: Vila, nie Villa.

Niestety Huzar pisze, że w Borze zabrakło dla niego miejsca na 2017 rok.

Jako kolarz.

Szkoda mam nadzieję że jeśli będzie chciał zakończyć karierę dołączy do menagamentu Bory. Jak będzie chciał jeszcze się ścigać i zdrowie pozwoli CCC czy Verva jeśli zostaną w pro-Continental złożą Bartkowi propozycję kontraktu.

Kurcze naprawdę myślałem ze zostanie w Borze ehhh no nic pewnie CCC Huzar jesteśmy z tobą

Bahrein jeszcze nie skompletował składu, może tam?

Wiadomo że CCC to pierwsza myśl jaka się nasuwa, trochę tylko przykład Sylwka Szmyda mnie negatywnie nastawia do tego rozwiązania ale u Sylwka to już chyba po prostu było po ptokach potocznie mówiąc…
Tak czy owak, doświadczenie Huzara będzie nie do przecenienia.

Huzar w 2017 będzie miał 37 lat i myślę że w tym wieku nie musi już nikomu nic udowadniać. Też liczyłem na ostatni rok w BORA (szczególnie w tym składzie) ale jak widać nie tylko ja się przeliczyłem. Jeżeli w BORA nie ma dla Huzara miejsca jako dla zawodnika, to niestety ale podejrzewam że Bartek może zakończyć karierę. Mając 37 lat, dzieci i żonę w domu to pewne rzeczy wydają się oczywiste. I wcale się nie zdziwię jeżeli Huzar zakończy karierę , zajmie się HBA lub zostanie jako ekspert np. w BORA. Kontrakt jako zawodnik w CCC, Verva itp. w tym momencie wydaje mi się bez sensu. Jedno jest pewne zawodnik z takim doświadczeniem na pewno będzie wiedział co dla niego najlepsze :slight_smile:

Im krócej na szosie, tym dłużej przed mikrofonem w kabinie komentatorskiej :wink:

Huzar raczej do kabiny się nie wybiera, mówi o innych zajęciach i że ma za daleko do Warszawy.

Beppe Saronni wstępnie pomagał w stworzeniu Teamu Bahrajn, ale potem dali mu do zrozumienia, że nie ma dla niego ważnej roli w drużynie.

On więc zostaję w chińskim Lampre - i tak robią kolarze, którzy wcześniej mieli się dołączyć do Nibalego: Meintjes, Modolo, Ferrari, Conti, Bono i paru innych.