Transfery drużyn Pro Tour!

Prawdopodobnie będzie jednak 18 drużyn WorldTour, więc… zatrudnienie Purita dla punktów to była strata kasy? :smiley:

Wiecie może jak wygląda sytuacja Sergio Henao, bo w porównaniu z innymi zawodnikami bez kontraktu trochę się wyróżnia?

Przedłużył kontrakt ze Sky, z bliżej nieokreślonych przyczyn drużyna zwleka z ogłoszeniem tego oficjalnie.

Bahrain-Merida chciała Atapumę, ale nie udało się.

Chris Horner zaproponował siebie tej drużynie, ale nie było miejsca dla niego.

Na razie mają 25 kolarzy, chcą mieć ich razem 28.

[size=85](Copeland, dzisiejsza Gazzetta)[/size]

Brett Copeland (Bahrain - Merida) o Puricie: “Tak naprawdę my skontaktowaliśmy się z nim, żeby przyszedł do sztabu technicznego, a to on nam powiedział, że chce się jeszcze ścigać. […] Chcieliśmy go, żeby wychował naszych młodych kolarzy. W przeszłości, kiedy dołączyłem się do Lampre, chciałem zatrudnić Oscar Freire’a, żeby analizował trasy i pogody, proponował taktyki i dawał dobre wskazówki; nie udało mi się wtedy, ale z Puritem już tak. Jego rozstanie z Katushy nie było dobre i prosił nas, żeby mógł jeszcze się ścigać, bo chce żegnać się z kolarstwem zawodowym w wielkim stylu. On sam postanowi, jak i gdzie się ścigać, od nas ma wolną rękę”.

Lubię tę wersję, mam nadzieję, ze Purito jeszcze coś pokaże.

Wiecie co to za kolarz Ondrej Cink, bo jest podawany w składzie Bahrain Merida, a na PCS nic o nim nie ma?

bo to gość z MTB
the-sports.org/ondrej-cink-m … 24020.html

Jak widać ma w tym wieku jeszcze sporo ochoty do ścigania się…

Wiadomo już co z Huzarem?

Kończy kariere

Diego Rosa (z Astany do Sky):

  • chciałby mieć wolną rękę i ścigać się z ambicjami w Liege i Lombardii
  • chciałby jechać Giro w roli pomocnika Landy, a nie Touru
  • nie chciałby mieć roli lidera w trzytygodniówce, nie czuje się jeszcze gotowy
  • chciałby również wystartować w Tirreno.

Co dryżyna na to?

Bardzo nietypowy transfer: do drużyny Pro Tour, lub przynajmniej Professional, dołączy się 38-letni włoski amator (w sensie granfondista, maratony szosowe, nie elita/półzawodnik).

Chodzi o Stefano Cecchini - tak, syn słynnego toskańskiego lekarza. Mówi on, że drużyna Pro Tour zainteresowała się nim, jak na treningu on podjechał Giau tylko minutę wolniej od Nibalego podczas Giro. Później prosili go o pokonanie trzech wskazanych podjazdów i wysłanie im plików.
Niestety, on dodaje, jego nazwisko nie pomaga mu. Np. Nippo-Vini Fantini obawiał się, że nie dostanie zaproszenia na Giro, jeśli go zatrudniają. Jednak on jest pewien, że w 2017 r. ściga się w zagranicznej drużynie: albo Pro Tour, albo czołowy Professional.

Jak kogoś ciekawi, oto jego treningi i wyścigi: https://www.strava.com/athletes/7926905

W Sky się chyba ucieszą, że wreszcie mają kogoś z topu, kto nie chce być liderem :wink:

No i Lampre, tj. TJ Sports, dostała licencję Worldtour. Jako ‘UAE Abu Dhabi’

No to Przemek Niemiec i spółka będą mieli spokojniejsze Święta.

Korsaeth w Astanie.

Luca Paolini, 40, oficjalnie skończył karierę.

Jego dyskwalifikacja skończyła się 10 stycznia i on chciałby kontynuować karierę, ale nie znalazł miejsca ani w Astanie (“uśmiechałem się, kiedy to Wino powiedział mi, że nie może mnie zatrudnić, z powodu dopingu”), ani w UAE (“w kulturze arabskiej żaden błąd z alkoholem lub z narkotykami nie jest dozwolony”). Przykro mu, ale wie, że popełnił duży błąd.

Teraz kupił historyczny bar w centrum Como.

do cyców go:D

Beppe Conti mówi, że Bahrein Merida jest zainteresowana Kwiatkowskim. Umowa Polaka zgaśnie w tym roku. Sky też złożyła mu ofertę wydłużenia umowy.

Czteroletni kontrakt Egana Bernala, obowiązujący do 2019 roku, niemal na pewno zostanie wykupiony po obecnym sezonie. Ponoć Kolumbijczyk już podpisał kontrakt z Movistarem. Inną opcją jest, a jakże, Team Sky.