Transfery drużyn Pro Tour!

Sięgnęli po dwa największe talenty w kategorii u23 (jeśli można tak o Bernalu pisać), więc trudno mówić o słabych transferach :wink: wiadomo, że utrata Landy i Nieve mocno się odbije na ich pociągach w górach, ale już starta Keniaka i Boswella jest bez znaczenia, i tak niewiele z nich było pożytku w GT a to właściwie najważniejsze dla Sky, Zresztą, ma przyjść Castroviejo, który bardziej pasuje do stylu jazdy Sky niż Landa czy Nieve.

Hirt oficjalnie w Astanie. Dobry ruch Waszym zdaniem?

Moim zdaniem tak, w Astanie nie ma ostatnio zbyt wielu liderów, a nawet jeśli Aru zostanie to i jak Hirt będzie miał sporo miejsca. Zobaczymy, co czas pokaże, ale jak na ten moment to dobra ekipa na zbieranie doświadczenia i czasem też jazdę na siebie. Z pewnością lepsza niż Bahrain, o którym tyle się przecież mówiło, a niektórzy już nawet podczas Giro zarzekali się, że atrament na kontrakcie już dawno jest suchy :wink:

Ciekawsze jest teraz to, co zrobi CCC, żeby tę lukę załatać.

Uran zostaje w Cannondale (szczerze mówiąc myślałem, że go nie utrzymają).

Katiusza z kolei zakontraktowała młodego włoskiego górala Matteo Fabbro.

Bo ja wiem?
Hirt jest jednak kolarzem, który dobrą formę potrafi utrzymać przez kilka tygodni w roku. W Astanie to pewnie będzie te kilka tygodni, które będą się pokrywały z Aru.
W Bahrajnie byłoby to samo w odniesieniu do Nibalego.
Hirt był świetny na Giro, ale nie jest to kolarz na liderowanie drużynom z takimi aspiracjami.

Formolo w Bora na 2 lata, dziwne że jeszcze nikt nie wspomniał.

I mamy hit Landa w Movistarze :slight_smile:

Już w czasie Touru chodziły takie pogłoski. Bardzo dobrze, wreszcie będzie liderem i będzie jeździł na siebie, a nie na kogoś. Szkoda było zawodnika z takim ogromnym potencjałem. Anglicy nigdy by na niego nie postawili.

Postawili na niego 2 razy na Giro, jak się skończyło wszyscy pamiętają.

Tymczasem Sky potwierdziło transfery De la Cruza i Castroviejo. Można się nie zgadzać, ale uważam, że to kolarze, którzy znacznie lepiej wpasują się w styl jazdy Sky i będą większym wzmocnieniem niż Nieve i Landa. Jeśli faktycznie potwierdzi się również, że zarówno Bernal jak i Sivakov trafią do niebiańskich (a ponoć jeszcze Halvorsen) to można śmiało stwierdzić, że najbogatsza ekipa w peletonie zrobiła najlepsze transfery :slight_smile:

Średnio wygląda sekcja grandtourowa Quick Stepu, jedyną nadzieją jest utrzymanie Martina, ale on już chyba jedną nogą w Emiratach. Odchodzi tez la Cruz, więc wydaje się, że postawią na młodzież: Mas, De Plus, Schachmann. Ewentualnie Brambilla jak się obudzi i wyzdrowieje.

Bardzo naturalna zamiana w Katiuszy, gdzie zamiast Kristoffa jest Kittel. Mając do pomocy Zabela i Martina powinien sobie dawać radę i nie odczuć za bardzo odejścia z ekipy specjalizującej się w sprintach (zresztą, kiedy ostatnio QS dobrze go rozprowadził ?)

Patrząc na “rozwój” D.van Poppela i marnowanie potencjału Vivianiego, śmiem twierdzić, że Sky to zły wybór dla Halvorsena.

de la Cruza też tam jakoś nie widzę. Waleczny, atakujący i wciąż jeszcze trochę perspektywiczny kolarz zostanie koniem pociągowym. no może się mylę.

de la Cruz podpisał chyba 3-letni kontrakt, a umówmy się Froome nie będzie już młodszy i czas go w końcu dogoni. ciekawe będzie obserwować co zrobią kiedy im to źródełko wyschnie.
stąd w perspektywie dłuższej niż jeden sezon nie jestem przekonany czy Hiszpan podjął złą decyzję. zwłaszcza, że jeszcze się chyba rozwija, zwłaszcza w kierunku GT.

Bernal też należy do tych, co nie usiedzą długo w peletonie. Żeby tylko się nie stał drugim Seb.Henao.

Exodus kolarzy z Quick Stepu. Martin to poważna strata.Kim oni Grand Toury pojada? Jak Kasperkiewicz pozostawi dobre wrażenie to ma szanse na kontrakt. Takie straty maja że jak nie teraz to kiedy?

Czarne chmury nad Cannondale - Drapac :frowning: I to mimo tak dobrych wyników w tym roku.

Mam nadzieję, że dadzą radę znaleźć jakiegoś dodatkowego sponsora, bo bardzo byłoby szkoda tej ekipy.

cyclingtips.com/2017/08/cannond … in-future/

Jakieś plotki na twitterze się pojawiły, że jeśli nastąpić miałby koniec Cannondale, to Uran ma przejść do Astany.

Bernal oficjalnie w Sky.

Sivakov w Team Sky. Mam nadzieję że nie zmarnuje potencjału. Aż za mocny mają skład 8)

Dziwię się Bernalowi i Sivakowowi, że wybrali SKY. Chodzi pewnie o kasę, ale z punktu sportowego, to oni czuję, że mają dwa lata w plecy, obym się mylił.

Kennaugh, Martinelli, Rowe, Boswell, Dombrowski, Edmondson, Seb. Henao, Geoghegan-Hart, Peters.
Lista młodych, także wielkich, talentów, których “wielkie” kariery zaczynały się w Sky… (może to nieortodoksyjna lista, nie sprawdzałem, czy w każdym przypadku była to pierwsza ekipa zawodowa itd.).
Chyba tylko Rowe się tak naprawdę spełnia, ma wyniki, nie ma wahań formy, choć wielkich zwycięstw też nie ma.
Można by tu jeszcze Thomasa wrzucić, bo w zasadzie cała kariera w Sky, też praktycznie od dzieciaka, ale wcześniej kilka lat już jeździł w Barloworldzie, a i na początku Sky to nie była ta potęga co teraz. Trudno też Froome’a traktować jako nieopierzonego juniorka, który się świetnie odnalazł w tej zmechanizowanej brygadzie pancernej. Froome to już historia tak jakby z kosmosu, do żadnej kategorii niepasująca (cud, abo i co).

Może kogoś ominąłem (np. D. Van Poppel, może poniekąd starszy Henao, ale taki Uran już był gotowy, więc się nie liczy), ale mam wrażenie, że nie jest to za dobra ekipa, by wprowadzić w świat profesjonalnego kolarstwa (dlatego np. dla takiego Bernala to nie musi być katastrofa).

A kiedy to Martinelli był zawodnikiem grupy Sky? bo jakoś nie przypominam sobie takiego wydarzenia.

Sivakov powiedział mi, że BMC nie było w stanie zagwarantować mu trzyletniego kontraktu jaki dostał w Sky. Zresztą, w kontrakcie zawartym z teamem u23 był punkt, który gwarantował BMC zatrzymanie Sivakowa jeśli będą w stanie zaoferować identyczne warunki jak inny team. Nie byli :slight_smile:

Dla kolarzy pokroju Bernala czy Sivakowa Sky to dobry team, bo to kolarze z najwyższej półki. Ilu z tych co wymienił Dobry błyszczy po odejściu ze Sky ?

Z Halvorsenem czekają do Bergen ? :wink: