Transfery drużyn Pro Tour!

transfery

Tworzy się ciekawa sytuacja dla Hirta. Rosną szanse na więcej wyścigów z “wolną ręką”

Bjerg w Axeon. Świetna wiadomość

Świetną wiadomością byłby np. Maciejuk w Axeon. :wink: 8)

Owszem, bardzo bym się ucieszył. Ale transfer Duńczyka również może być świetną informacją, prawda?

Ten Axeon niby wielu kolarzy na poziom WT wypromował, ale jakoś nie kojarzę, by ktoś z tego programu zrobił naprawdę błyskotliwą karierę.Jeśli kogoś nie pominąłem, to najbliżej tego byli chyba Stuyven i Phinney sprzed kontuzji, ale nie kojarzę kogoś, kogo nawet przez krótki okres kariery zaliczyłbym do 30-40 najbardziej wartościowych (z punktu widzenia rezultatów) kolarzy świata. Wielu obiecujących kolarzy, którzy przeszło przez ten zespól, zdaje się potem kończyć jako wyrobnicy.

Co sądzicie o “-5” w BMC. Wydaje się sporo. Myślałem, że zespoły WT podtrzymają przynajmniej 26 kolarzy, a tu jedna z najbogatszych grup tylko w “24” w 2018. Wszyscy wiemy, że wiąże się to zmniejszeniem ilościowych limitów na wyścigach, ale też warto zauważyć, że w przypadku BMC zbiega się to z wycofaniem BMC Development. Czyżby w 2017 osiągnęli górny pik finansowania grupy? Ciekawe jak będą pod tym względem wyglądali względem innych drużyn.

Jakiś taki trend się już od pewnego czasu zarysowywuje, że takie “factory teams”, jak określam drużyny, których sponsorem głównym jest producent rowerów, nie są w stanie funkcjonować bez dodatkowych większych sponsorów. Trek musiał najpierw dokooptować Segafredo, Giant ustąpił Sunwebowi, Cannondale wiadomo, a teraz i BMC zaciska pasa. Jeszcze trzymają się Merida w Bahrajnie no i Scott w Orice, ale oni od początku jako co-sponsorzy.

Mnie tam w przypadku BMC uderzyło osłabienie “brukowanej” siły uderzeniowej. Zawsze mieli wielu kolarzy świetnie czujących się na brukach, dla których to były najważniejsze wyścigi. A teraz ostał się jedynie GVA (fakt, najlepszy chyba obecnie w tej dyscyplinie kolarz, może z jednym takim ex-aequo). Oczywiście, dołączył też Jurgen Roelandts, który - wierzę :wink: - po operacji biodra wróci na właściwe sobie miejsce i to może być najbardziej zabójczy tandem przyszłej wiosny, ale poza nimi - tam nie ma chłopaków-specjalistów od czarnej roboty w tym terenie. A zawsze był jakiś Oss, Quinziato czy Burghardt, których nawet w kontekście wygranej nie można było lekceważyć. Teraz nie widzę tam - poza tą dwójką - innych takiej klasy zawodników, choć kilku na pewno ma w tym kierunku inklinacje.

Był jeszcze Phinney. Może liczą, że Kung wskoczy poziom wyżej.
Ale prawda. Słabe to wsparcie dla GvA.
Ciekawe po co im Gerrans.

Dla mnie to jednak taka trochę drużyna porażek. Gdyby nie Evans i GvA, ich dorobek z ostatnich 8 sezonów byłby naprawdę przeciętny.
Takim symbolem BMC był dla mnie w tym sezonie R.Dennis. Giro - nie wyjechał poza Sardynię, Vuelta - choroba dzień przed czasówka, MŚ - upadek pozbawiający go medalu (na IO zresztą to samo, Froome mu sporo zawdzięcza).
A na start w TdF się nie zdecydował mimo że profil pierwszego etapu stworzony pod niego (choć tu może i dobrze, bo pewnie by się przewrócił w tym deszczu).
Symbol nr 2 - Porte osamotniony na Dauphine.
Symbol nr 3 - Etap w Jurze na TdF, Roche ucieka i gdy się nie liczy dalej ucieka i generalnie pełna samowola w ekipie i duże zmęczenie na stosunkowo nietrudnym etapie, co w perspektywie trudnych 2 tygodni zapachniało porażką.
No i sam Porte. On już ten Tour przegrał na czasówce w Duesseldorfie. Pełne majty.

Może i żadna z pierwszoplanowych postaci BMC nie odeszła, ale wg mnie za łatwo też pozbyli się Dilliera. W moim odczuciu to dosyć niedoceniany kolarz, który może się przydać liderom w naprawdę różnych okolicznościach. No i Oss to wiadomo.

No i mamy rekord najmlodszego transferu do WT od nastepnego sezonu junior rocznik 2000 bedzie jezdzil u Lefevere w Quick Stepie

W juniorach golil wszystko z przewagami po kilkanascie min ciekawe jak sobie poradzi w WT :slight_smile:

Van Aert podpisał kontrakt z Lotto Jumbo, a ja wciąż nie mogę się doczekać van der Poela w kolarstwie szosowym. Nigdy mnie nie fascynowały pojedynki typu Boonen - Cancellara, ale akurat tej rywalizacji jestem wielkim fanem. Ale z tego co na razie wiadomo Holender chyba planuje najpierw medal w kolarstwie górskim w Tokio i dopiero wtedy starty na szosie. Niby rozsądnie, ale ja muszę czekać jeszcze te dwa lata. :wink:

W ogóle po zamknięciu tematu “Inne wyścigi” nie było gdzie o tym wspomnieć, a w świetnym stylu van der Poel wygrał mistrzostwa Holandii. Co za moc!

Też mnie dziwi że van der Poel nie chciałby jeździć już przynajmniej w ekipie PCT, ma 23 lata i kilka fajnych zwycięstw, na pewno ma wiele ofert od drużyn z world touru, widocznie zależy mu na przygotowaniach do Tokio.
Mając takiego dziadka i ojca zapewne ciąży na nim jakieś brzemię zbliżenia się do wyników swoich przodków.

Fajnie gdyby Van Aert wskoczył na kolejny schodek w swojej karierze, strasznie ciekawe jestem jak wysoko zajdzie na szosie. Tyle że - przynajmniej tak podają na Cyclingfever - póki co przedłużył kontrakt z Crelanem…

Do Lotto od 2020, szybciej tylko wtedy gdyby obecna drużyna nie domknęła budżetu.

Sky podobno chce pozyskać Marca Solera. I wierzcie mi lub nie, ale wczoraj właśnie o takim ruchu transferowym pomyślałem. Po świetnym wczorajszym odcinku próbowałem sobie przypomnieć inne tegoroczne etapy, które były tak emocjonujące jak ten. I oczywiście do głowy przyszedł mi ostatni etap wyścigu Paryż-Nicea, który co roku jest świetny. I jak sobie przypomniałem jak na wszystkie ataki Marc Soler odpowiadał mocnym, równym tempem, to w żartach sobie pomyślałem, że idealnie odnalazłby się w pociągu Sky. Nie sądziłem, że faktycznie może tam przejść, a już tym bardziej, że następnego dnia zobaczę plotki łączące go z tym zespołem. :grin:

Ale Soler faktycznie mógłby się tam odnaleźć, zwłaszcza, że na czas też jeździ świetnie. I to w sumie trochę smutne, ale skład Sky z roku na rok może być coraz mocniejszy. Ale przynajmniej Bernal wygrywający TdF będzie dla mnie przyjemniejszym obrazkiem niż Froome. Do czasu pierwszej wpadki. :wink:

Landa jak bedzie tak skakał po teamch to nic nigdy nie wygra z wielkich tourów. Ciekawe czy rzeczywiście Majka nie myśli o zmianie.

Pogaczar podobno w Emiratach

szkoda, że jednak nie Bahrajn :confused:

No właśnie aż dziwne. Nie dość że Bahrain jest mocno słoweński to jeszcze UAE jako następca Lampre zdaje się kontynuować tradycje świetnej pracy z młodzieżą :wink:

Wg mnie, nie do końca dobry wybór drużyny przez Greipela;

1. ryzykuje, że poza Roubaix, Tour de France i Paryż-Nicea może nie dostać zaproszenia na ważne wyścigi
  2. nie ma ludzi do pociągu.

Greipel jest jaki jest, ale wg mnie jest jeszcze zbyt dobry na taką drużynę.