Transfery drużyn Pro Tour!

No i potwierdził także, że będzie to polska grupa zarejestrowana w Polkowicach. To dość istotna informacja.

Istotna informacja, jeśli prawdziwa. Może tak, może nie, poczekamy na kwity. :sunglasses:

Myślę, że nie mówiłby takich rzeczy, gdyby to nie byłoby już pewne. :wink:

No właśnie nie jestem przekonany, czy mamy do czynienia z fachowcem od kontaktów z mediami. Delikatnie mówiąc. Ale pewnie się mylę. :wink:

Jeśli to info od Czesława, to trzeba przyznać, że w półprawdach i postprawdach wybitnym specjalistą był długo przed Trumpem.

To info od Wadeckiego. :slight_smile:

Czesław zawsze mówi to, co rozmówca chce usłyszeć. To jest wielka umiejętność. Obawiam się, że Wadecki w rozmowie z Onetem chciał pójść w ślady. :grinning:

Ja, chyba na Wirtualnej Polsce, czytałem że licencja pozostanie amerykańska.

Też tak kojarzę. Że w roku 2019 licencja ma pozostać amerykańska. Siedziba zespołu w Polkowicach plus jedna lub dwie bazy w Belgii. Docelowo (domyślnie) od roku 2020 licencja polska. Z takim “czymś” się spotkałem.

Dzisiaj w wywiadzie dla PS Wadecki powiedział, że grupa będzie miała polską licencję, siedzibę w Polkowicach oraz filię w Belgii.

W nowej grupie ma się znaleźć Wiśniowski, mareczko.

Złożyli też ofertę Thomasowi.

Tak, to właśnie o tym wywiadzie rozmawialiśmy dwa dni temu. Przeprowadzony przez Kamila Wolnickiego, tak? Na stronie internetowej już był w poniedziałek.

No troche przespales chyba tak ze 2 -3 dni :slight_smile:

O kurde ale wstyd :joy:

2 polubienia

Oj tam lekarze mają ciężkie dyżury, czasami mogą się zagapić :stuck_out_tongue:

Trochę mnie martwi kompletny brak informacji o transferach do CCC, sam GVA nic nie zdziała, a póki co dużo znanych nazwisk wybiera inne zespoły.

Na razie pewni są panowie Van: Avermaet, Hooydonck, Keirsbulck, a także De Marchi. I prawdopodobnie dogadani są Sajnok i Antunes. Czyli sześciu. Rzeczywiście na razie skromnie. Jestem ciekaw, ilu kolarzy z obecnego CCC dostanie szansę poziom wyżej. Bo ten, który nadaje się najbardziej już chyba jest w Bahrajnie. A z Polaków kto? Cieślik, Banaszek, Małecki, Paluta, Owsian? Najlepsi i tak wydają się być obcokrajowcy: Koch, Kump, który od WT już parę razy się odbił albo mający spory potencjał Schlegel czy Sisr - już trochę przygaszony talent.

Według PCS zaklepany jest jeszcze Schar. Ogólnie rzecz biorąc to z BMC wszystko co najlepsze zmieniło ekipy. Na ten moment z zawodników których na coś stać w WT kontraktu nie mają: Roelandts, Drucker i na upartego Ventoso i Roche, wszyscy wiekowi. Zawodnicy z CCC poza dwoma, trzema nadają się co najwyżej na pomocników. Więc Ewidentnie konieczny jest co najmniej jeden zawodnik z czołowej powiedzmy “15” w swojej specjalności i ze dwóch, trzech którzy jakieś wyniki w sezonie na poziomie TOP 10 w WT zrobią. Inaczej w kontekście planowanego obcięcia WT do 15 ekip od 2020 krótki będzie to zryw.

Wiśniowski, Mareczko

Mareczko może i przejdzie, ale czy Wiśniowski także? Moim zdaniem w Sky miałby większą szansę na jazdę gdzieś ma siebie. Tam jest Van Baarle, czasem spróbuje Rowe, Stannard już nie walczy w klasykach, Moscon i Kwiato próbują od święta. A tu harowałby na Van Avermaeta, który jest największą gwiazdą. I pewnie jeszcze paru innych kolarzy przyjdzie. Plus kasę większa też pewnie dostanie w Sky.

Z tą kasą to nie wiadomo. Sky musi dzielić swój budżet na wiele gwiazd, a CCC jak na razie ma tylko jednego zawodnika z wysokim kontraktem. To nie jest tak, że Sky ma 20 razy większy budżet na płace od pozostałych, więc jak już wykorzystają to, co mają, na kontrakty dla zawodników typu Froome, Thomas i Kwiato, to wcale im nie musi już zostać tyle pieniędzy, żeby i worldtourowym średniakom oferować kontrakty wyższe, niż robią to inne zespoły.

Wręcz mam wrażenie, że to CCC może mieć w budżecie pewną “nadwyżkę”. Jak na razie, poza GVA, największe potwierdzone nazwiska to kolarze typu De Marchi i Van Keirsbulck, czyli zawodnicy, którzy w większości WT-ych ekip byliby pewnie nie wyżej, niż koło 10-tego miejsca w rankingu najwyższych kontraktów (a w najlepszych zespołach to pewnie i niżej). A chyba CCC aż o tyle mniejszego budżetu od innych ekip nie planuje?