Transfery drużyn Pro Tour!

Przecież nie dostali zaproszenia na Giro ani Vueltę

Tak sprawdziłem i Euskaltela, FDJ i Sky też na Giro nie było natomiast wszystkie 3 GT pojechały Cofidis i Bouygues które w WT już nie były więc pewnie wojenka na linii UCI a organizatorzy Wielkich Tourów. Sorry za off top

Wygląda na to że Unzue doszedł do wniosku że trzeba zmodyfikować teren działania. Na tym na którym mu najbardziej zależało jest już pozamiatane :stuck_out_tongue:
W sumie niegłupi człowiek. Skoro się nie da to się nie da. Nie będzie się upierać przy przegranej sprawie.

1 polubienie

Faktycznie, teraz się to unormowało.

Tak jeszcze zauważyłem, że Burgos zerwali kontrakt z Mamykinem. Czyżby koniec kariery najbardziej obiecującego z Rosjan między Zakarinem (88), ew. też niespełniającym oczekiwań Czernieckim (90) a Siwakowem (97) ?

Jesper Hansen z kolei przechodzi do Cofidisu.
Tak się dziwiliśmy temu Valgrenowi, ale myślę, że w Astanie wkradło się trochę paniki jak w marcu zalegali z pensjami, może to problem, którego jeszcze dobrze nie znamy.

kolejny nie-Francuz (już bodajże 12-sty) w Cofidisie.

jako że we Francji koszty pracy zawodników niefrancuskich są dużo wyższe niż rodzimych, pewnie coraz bardziej dyrekcję ekipy uwiera pensja, forma i zachowanie Bouhanniego.

na ich miejscu oddałbym Bouhanniego do DE (zresztą już się o tym mówi), a za to sprowadził kogoś do pomocy Laporte’owi i przyzwoitego brukowca, typu Politt, czy Teunissen, którzy by też pościgali się z sukcesami we francuskich ogórkach.

Nie rozumiem jak jedno ma się do drugiego, gdyby było odwrotnie to by bardziej uwierało

Chodzi o to, że pensja Bouhanniego to pokaźna część budżetu Cofidisu. A teraz jeszcze dochodzą dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem obcokrajowca.
Dlatego lepiej pozbyć się Bouhanniego, mieć problem z głowy i pieniądze niechby nawet i na tych droższych, czyli obcokrajowców.

Wg CyclingFever Owsian w nowym CCC.

https://www.bmc-switzerland.com/int-en/experience/the-feedzone/lucasz_owsian_advances_to_the_worldtour_with_continuum_sports_in_2019/

A jak myślicie, który z polaków ma jeszcze szanse się dostać (z tych co nie jeżdżą już w WT) ? Banaszek, Cieślik? Ktoś jeszcze?

Owsian bez szalu… Normalnie na pewno nie zasluguje na WT . Rok temu jechal Giro w tym Tour de Pologne i bardzo slabo wygladal w mniejszych wyscigach tez bez wynikow. W dodatku tez nie mlody i nie perspektywiczny.

Na moje to jedno miejsce zmarnowane ale coz w sumie to nie ma zbytnio lepszych Polakow w CCC

Ale tak szczerze, jeśli sponsor chciał Polaków z obecnego CCC, to ktory ma lepsze wyniki w tym sezonie? Chyba żaden. Ew. można porownywac Taciaka i Sajnoka. A tak poza tym to raczej bieda. Wiekszosc tegorocznych wynikow w CCC zrobili obcokrajowcy.

Wygrał Grody…
Można to skwitować uśmiechem, ale jest w WT wielu zawodników, którzy nawet i tych przysłowiowych Grodów nie wygrywają.
W sumie to w każdej drużynie można znaleźć takich, którzy nawet na swoim podwórku nie wygrywają, więc ja tam przeciwko Owsianowi w WT nic nie mam :wink:

1 polubienie

Grody to nie jest prestizowy wyscig wiec nie ma sie czym szczycic… Oprocz CCC ktore sa sponsorem i innych mniejszych ekip nikt ze swiata nie zwraca uwagi na takie “wyscigi”…
Tak wiec argument ze zwyciensca Grodow przechodzi do WT jest bynajmniej nie powazny :smiley:

Imo lepiej jak juz jest parcie na Polakow wziasc mlodego Banaszka i Maciejuka ktorzy maja jakies tam perspektywy.

Myśle że z CCC sensownie byłoby zabrać jeszcze Cieślika, Banaszka i kogoś z dwójki Małecki/Brożyna. No i na pewno grzechem byłoby nie spróbować pozyskać Maciejuka.

Tylko czy Maciejuk nie jest jeszcze za mlody na WT. Moim zdaniem tak i lepiej, zeby jeszcze sezon, dwa pojeździł na poziomie Continental.

W aktualnym rankingu UCI z Polaków od Owsiana więcej punktów mają tylko Majka i Kwiatkowski.

1 polubienie

Też myślę że optymalnie jest pojeździć trzy lata w ekipach młodzieżowych albo Conti i dopiero do WT co nie zmienia faktu że grzechem byłoby nie spróbować :wink: . A tak swoją drogą z rocznika 99 to chłopak jest w absolutnej czołówce

Temu nie przecze. Ale polakow bylo takich sporo a pozniej gdzies “gineli”

Przecież Owsian był 2 w tym roku na wyścigu HC. Trzeci na MP. Wysoko na etapie np w Chorwacji.

1 polubienie