TRASA MISTRZOSTW POLSKI - ELITA

Zwracam sie z prosba do wszystkich poinformowanych o tegorocznej trasie Mistrzostw Polski ze startu wsoplnego ELITA o podanie miejsca i profilu trasy! Z gory dziekuje!

mają się odbyć w okolicach Kielc. Był tam Grzesiek Kaczmarzyk i tak mi o niej napisał przez gg:

masłów (niedaleko kielc)

przyjrzalem sie dzisiaj tej miejscowosci

runda moze byc calkiem ciekawa

maslow

wydrukowalem sobie z nich mapke

i wychodzi na to

ze runda bedzie calkiem ciekawa

start meta na wysokosci 290m

ale wydaje mi sie, ze pojada na polnoc

w strone gory klonowki

na mapie wyglada to dosc stromo

krotki, ale tresciwy podjazd na prawie 400 m

zjazd do lubrzanki (300m)

zakret w prawo (na wschod)

i kilka kilometrow lekko w gore rzeki

a potem zakret w prawo (na poludnie)

ta rzeka plynie z polnocy na poludnie

i takim wypadku

wychodziloby

ze na trasie jest tylko jedna gorka

na koncu lub na poczatku rundy

w zaleznosci

w ktora strone pojada

bo pol rundy jada obok rzeki

o ile w ogole to bedzie ta runda

zrobilbym to tak

1/4 rundy - jazda na wschod po prawie plaskim do rzeki

1/2 rundy - jazda na polnoc, a potem na zachod w gore rzeki

1/4 rundy - skret na poludnie, podjazd pod klonowke i zjazd do mety

moze zdarzyc sie tak

ze wszyscy beda czekac na ostatni podjazd na ostatniej rundzie

to tyle

teraz policze

ile liczy moja rundy

jesli okolo 15km

to znaczy

ze dobrze kombinuje

Jesli masz mapke trasy to prosze wysli. To miejsce znam bardzo dobrze w koncu to moje rodzinne strony i jechalem tamtedy tysiace razy - bez przesady.

Na Klonowke mozna wjechac od trzech stron, a wariantow trasy moge sobie wyobrazic kilkanascie.
Gorka jest dosyc krotka, od strony lotniska momentami jest sztywna, powyzej 10% i sporo zakretow, wiec na ucieczki idealna.

Od strony Brzezin gorka nie jest tak stroma, mniej wiecej rowne pochylenie (5-8%?) i dlugie proste odcinki.

Podjazdy od strony Machocic/ Lubrzanki z tego co pamietam sa stopniowane, tzn podjazd, wyplaszczenie podjazd.

Pozdrawiam
Piotr

Dla mnie, w ostatnim dziesięcioleciu najciekawsze MP były w Ustroniu. Tam nie było układów. Do mety dojeżdżali naprawdę najlepsi. Jakby nie było to MP sa punktowane do UCI i powinny być wyścigiem na poziomie, a nie bardzo długa przejażdżką z warjackim finiszem. MP powinny wyłonić najlepszego polskiego kolarza. Ostatnio wygrywali kolarze, którzy mieli kłopoty ze znalezieniem grupy na drugi rok. To znaczy, że Dyrektorzy Ekip niezbyt poważnie potraktowali ostatnich zwycięzców?, chyba nie, uważam że nie uważali ich wcale za najlepszych.
W okolicy Kielc jest kilka bardzo ciężkich rund. PZKol nie powinien się bać ciężkiego terenu dla MP, świat już od dawna nie ściga się po płaskim.