Trasa Vuelta a Espana 2011

Wiggins, jeśli już się pojawi, to raczej w celach treningowych przed MŚ.

Druid wspominał o Evansie.

Ja bym z tym Schleckiem jakoś nie generalizował, Sastre w 2008 roku czy przede wszystkim Mienszow w 2007 potrafili na Vuelcie pojechać na bardzo dobrym poziomie, obaj skończyli na podium, Rosjanin wygrał. Schleckowie po prostu nie są w stanie przejechać dwóch Wielkich Tourów w jednym roku (szczyt formy na Tour i potem praktycznie koniec sezonu), należy też pamiętać, że Frank powracał po kontuzji. Dlatego liczę na Liwaja, zwłaszcza, że Leipheimer (np. w 2009 roku), pokazywał, że jest w stanie jechać na wysokim poziomie praktycznie przez cały rok, chociaż chyba lata już nie te, więc to pod dużym znakiem zapytania. Z Gesinkiem wydaje mi się jest podobnie jak z Amerykaninem za dwanych lat, dlatego mniej liczę na Brajkovica, bo ten wydaje się zawodnikiem podobnym do Schlecków wymaganiami jeżeli chodzi o plany startowe itd.

Zobaczymy :wink:

Co do “młodej niespodzianki” - Duarte :slight_smile:

W Katiuszy pojedzie Di Luca, Rodriguez i Moreno, także dla Ovechkina może zabraknąć miejsca, nie mówiąc już o ambicjach jazdy dla siebie. Poza tym ten sezon wskazuje, że Artem jest w fatalnej formie i może być kolejnym zmarnowanym talentem. Niby był szykowany na Tour, ale odpadł w końcowej fazie selekcji (czyli można zakładać, że był po prostu najsłabszy). Pojechał podobnie jak przed rokiem w wyścigu dookoła Austrii ale też bez rewelacji. Wytrzymał nieźle pod Kitzbüheler Horn (14. miejsce) a potem klapa na łatwiejszych etapach i koniec końców nic nie osiągnął. Obawiam się, że nic z niego w tym sezonie już nie będzie.

Przy okazji warto wspomnieć, że “pozbierał się” Timofey Kritskiy, jeden z najlepiej zapowiadających się młodzieżowców w latach 2008 i 2009, którego karierę przerwał koszmarny wypadek na Tour de L’Avenir (chyba). W pierwszym starcie po blisko dwuletniej przerwie, w mistrzostwach Rosji na czas był ósmy co zaowocowało kontraktem z kontynentalną Katiuszą. Zaraz potem zajął piąte miejsce w wyścigu dookoła Czech.

akolita, mnie chodziło głownie o kolarzy, którzy szykowali się na Tour i nie mieli w planach Vuelty. Zarówno Sastre jak i Menchov mieli wtedy start we Vuelcie względnie zaplanowany i to na pewno miało istotny wpływ na przygotowania w trakcie sezonu. Evans i Gesink w tym sezonie mieli Vuetlę zaplanowaną, Brajkovic czy Wiggins na pewno nie. Zgadzam się, że istotna jest tu charakterystyka kolarza i przychylam się do opinii, że jeśli już ktoś ze starej gwardii Radiowców ma dobrze pojechać to Leipheimer. Ale Radioshack może równie dobrze postawić na Machado.

Oczywiście, pewnie to miało jakiś wpływ, jednak jak już wspomniałem, właśnie na Brajkovica specjalnie nie liczę, a dobry wynik Słoweńca - jeżeli w ogóle Vuelte pojedzie - będzie raczej zaskoczeniem. Co do Machado, to nie wydaje mi się, by po tegorocznym Giro Bruynell chciał na niego stawiać w momencie, gdy będzie mógł dysponować na wyścig Dookoła Hiszpanii takimi zawodnikami, jak Horner czy Leipheimer. Tym bardziej, że jednak Portugalczyk raczej zawiódł podczas Giro.

Co do Wigginsa:
telegraph.co.uk/sport/others … spana.html

Oficjalna trasa Vuelta a Espana 2011:

20 sierpnia - 11 września

etap 1: Benidorm - Benidorm - TTT - 13.5 km
etap 2: La Nucía - Playas de Orihuela - 175.5 km
etap 3: Petrer - Totana - 163 km
etap 4: Baza - Sierra Nevada - etap górski - 170.2 km
etap 5: Sierra Nevada - Valdepeñas de Jaén - 187 km
etap 6: Úbeda - Córdoba - 196.8 km
etap 7: Almadén - Talavera de la Reina - 187.6 km
etap 8: Talavera de la Reina - San Lorenzo de El Escorial - etap górski - 177.3 km
etap 9: Villacastín - Sierra de Bejar. La Covatilla - etap górski - 183 km
etap 10: Salamanka - Salamanka - ITT - 47 km

Dzień przerwy 30 sierpnia.

etap 11: Verín - Estación de Esquí Alto de la Manzaneda - etap górski - 167 km
etap 12: Ponteareas - Pontevedra - 167.3 km
etap 13: Sarria - Ponferrada - etap górski - 158.2 km
etap 14: Astorga - La Farrapona Lagos de Somiedo - etap górski - 172.8 km
etap 15: Avilés - Anglirú - etap górski - 142.2 km

Dzień przerwy 5 września.

etap 16: Villa Romana La Olmeda (Palencia) - Haro - 188.1 km
etap 17: Faustino V - Peña Cabarga - etap górski - 211 km
etap 18: Solares - Noja - etap górski - 174.6 km
etap 19: Noja - Bilbao - 158.5 km
etap 20: Bilbao - Vitoria - etap górski - 185 km
etap 21: Circuito del Jarama - Madrid - 94.2 km

Całość : 3 300 km
W tym: 9 etapów płaskich
10 etapów górskich
6 górskich finiszy

Start Kruijswijka ponoć pewny.

Brajkovic poinformowal na twiterze, że jedzie Vuelte, chyba Kloden także ma ją jechać.

Myślicie, że Van den Broeck jest w stanie pojechać Vuelte jak Frank Schleck rok temu?

Ponoć istnieje sznasa, że Rujano przejdzie do Sky albo Movistaru i wystąpi na Vuelcie. Jeżeli byłby w dyspozycji z Giro to byłby jednym z poważniejszych kandydatów do Top 5.

Należy jeszcze pamiętać, że może Kaszeczkin powróci do Astany i pojedzie Vuelte. Rok temu po powrocie skończył w czołowej 20-tce bodajże, teraz wydawałoby się, że powinno być lepiej. Choć z drugiej strony, gdyby Kazach był w formie, na pewno by pojechał Tour.

[size=75][ Dodano: Wto 26 Lip, 2011 00:39 ][/size]
Zapomniałem dodać, że Roche zapowiada walkę o klasyfikację generalną.

Rujano znów u Unzue? Wcześniej nic wielkiego z tego nie było, więc może lepiej nie wracać tam. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego miałby odchodzić z obecnej drużyny. Bez dwóch zdań odrodził się tam. Dla samego startu na Vuelcie miałby to robić? Dziwne.

A ja tam rzyczę Niemcowi by znalazł coś dla sibiew trakcie Vuelty ale tak konkretnie coś dla siebie.

Tompoz

Lepiej aby nie trafił do Unze bedzie tyrał na Valverde, a tak w tym roku nie było lidera w Movistar i ekipa całkiem niezle sobie poczynała.

Michał Gołaś w szerokim składzie na Vuelte.
“ANZA Santo Italy
BELKOV Maxim Russia
CARRARA Matteo Italy
DEVOLDER Stijn Belgium
GARDEYN Gorik Belgium
GOLAS Michal Poland
KEIZER Martijn Netherlands
LAGUTIN Sergey Uzbekistan
LIGTHART Pim Netherlands
PIDGORNYY Ruslan Ukraine
POELS Wouter Netherlands
VAN LEIJEN Joost Netherlands” cyclingfever.com

Sebka, ale jak Valverde jest liderem to drużynie też dobrze się wiedzie, bo on podobnie jak Contador, gdzie nie startuje nam na ogół bdb wyniki osiąga.

[size=75][ Dodano: Wto 26 Lip, 2011 20:25 ][/size]
Kiedy będzie wiadomo co dalej z Mosquerą?

Właśnie na cyclingfever wyczytałem, że Hiszpan jest we wstępnym składzie Vacansoleil na Vuelte, ale wystartuje tylko pod warunkiem, że zostanie oczyszczony z zarzutów dopingowych. To już prawie rok będzie od wykrycia dopingu u Mosquery, a finiszu sprawy dalej nie ma. Paranoja, bo kolarz nie wie na czym stoi.

Trasy głównych górskich etapów są praktycznie nie zmienione. Drobne nieścisłości w kilometrażu, ale to sa zmiany kosmetyczne.










To ja jeszcze dorzucę to:

climbbybike.com/race.asp?Race=Vuelta2011

poza mapkami od Grzdyla są jeszcze profile podjazdów ładnie narysowane

no to będzie ciekawie. Grzdylu, czemu te profile są o kilka kilometrów krótsze niż mówi strona oficjalna?

Co do długości nie wiem, może po prostu, jeśli każdy jest krótszy, to może po prsostu błąd w obliczaniu odległości.

Główne zmiany trasy Vuelty w stosunku do pierwotnych:

etap 17. (do Cabargi) - przełęcze La Sia i Alisas zastąpione jedną - Lunada.

etap 8. - wycięto przełęcz Mediano i skrócono minimalnie San Lorenzo

etap 11. - Cabeza de Manzaneda będzie zdobywany wzdłuż cięższego podajzdu

Czasówka w salamance, zamiast 40 będzie miała 47 km.

Poza tym bez większych zmian.

Skrócenie czasówki to już mniej kosmetyczny zabieg. Chyba czas załozyć temat: 'Vuelta a Espana 2011" ;D

Wydłużenie.

Przecież ją wydłużyli?

Drużynowej tak. Skrócono ITT.

Drużynowa w Benidorm - pierwotnie 16 km, po zmianie 13.5 km.
Indywidualna w Salamance - pierwotnie 40 km, po zmianie 47 km.