Trasy gpx na trenażer

Witam już na dniach powita mnie nowy trenażer z pomiarem mocy, postanowiłem w zimę potrenować solidniej podjazdy, do tej pory startowałem w jednodniowych klasykach czyli jakieś 80 km 1500 przewyższeń a w przyszłym roku mam w planach włoskie bądź coś bliżej nas medio/gran fondo, jednak chcę “pobawić się” na różnego typu trasach a najciekawiej będzie trenować imitując słynne większe czy mniejsze podjazdy, stąd moja prośba do was, bo co najmniej kilka osób z tego forum stworzyłoby ciekawszą trasę touru niż aso co widać niejednokrotnie w dyskusjach o trasach przyszłorocznych tourów , więc jeśli ktoś ma chwilę czasu by np na stravie zaprojektować kilka ciekawych tras długości 50 do 100 km z róznymi typami przewyższeń 1000, 2000 czy nawet ponad 3000 na ciekawych nieznanych bądź przede wszystkim kultowych podjazdach czy to belgijskich czy włoskich klasyków / gór które już występują na wielkich tourach. Chętnie przyjmę każdego “gpx” czy link stravy. Liczę na waszą kreatywność (sam też coś składam w wolnym czasie, jednak rozeznaniem terenu nadal mi daleko nawet z pomocą map google.

Jeździłeś kiedyś na trenażerze?
Bo nie wiem co chcesz osiągnąć za pomocą gpx przecież jaka by to trasa nie była to kwestia tylko symulacji oporu na trenażerze, który możesz sobie samemu ustawiać jak chcesz i która zależna jest od tego co trenażer potrafi (są takie co potrafią odwzorować tylko kilka % a są takie co i 25%).
Kolejna sprawa, że na trenażerze nie masz grawitacji więc nigdy to nie będzie takie samo odwzorowanie niż realu. Jeśli chcesz choć trochę mieć odwzorowanie to odpal sobie Zwifta i pojedź w ustawkach albo wyścigach na Alpe du Huez (Alpe du Zwift) bo tam nie dość, że opór będzie odwzorowywany to jeszcze Zwift estymuje warunki i Twoją prędkość w oparciu o generowaną moc, draft itd. I tam jak będziesz chciał być rekordy albo być najlepszy to solidnie potrenujesz gwarantuje :wink:

PS a 3000m przewyższenia i 100km trasy na trenażerze to ja sobie nie wyobrażam :smiley:

Jednostki treningowe na trenażerze to podziel przynajmniej przez pół w porównaniu do tych z rzeczywistości bo kilka h przejechanych w “realu” to spoko ale na chomika? da się ale to masochizm.

Ten temat został automatycznie zamknięty 60 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.