Trek slr 1500

witam jestem nowy na forum i mam małe pytanko :wink: Co sadzicie o tej ramie? Moze ktos ma taką i moze podzielić sie opinią na jej temat. Pytam bo mam możliwość kupna tego Treka za 1200zł z widelcem, sterami i mostkiem :slight_smile:

Za te pieniądze bierz i nie zastanawiaj się.
Na tych ramach ściga się wielu juniorów i jakoś nie narzekają.

Aczkolwiek nie jestem fanem TREKa:

  • to jednak obiektywnie biorąc, z użytkowego punktu widzenia rama jest OK. Przede wszystkim rama jest lekka, widelec już trochę cięższy, ale nadal w środkowym przedziale wagowym, sztywność też jest OK (ja ważę 80 kg i nie czuję dyskomfortu zaliczając kolejne dziury, może to kwestia używanych kół: Ritchey DS PRO o nośności do 100 kg, bowiem Ritchey Protokol WCS jest do 80 kg i dla mnie był nie do przyjęcia). Rower przy tej geometrii nie jest na tyle zwrotny, by jeździć szybko na zjazdach po ciasnych zakrętach.
  • z estetycznego punktu widzenia, który jak wszyscy wiemy jest sprawą gustu i indywidualnych preferencji razi mnie geometria tej ramy. Ma relatywnie małe kąty, długą bazę oraz co najgorsze baaardzo długi tylny widelec, co powoduje, że odstęp pomiedzy oponą, a rura podsiodłową przypomina rowery turystyczne. Generalnie z tej ramy - po małych przeróbkach geometrii i zmianie długości niektórych wymiarów zrobiłbym ładnego sloopinga, ale to wówczas już nie byłby TREK.

Ja za swojego prawie 3 lata temu dałem 2000 zł. W całej okazałości pokazałem go forums.rowery.org/viewtopic.php? … c&start=25 na str 2 dyskusji.

no w moim modelu jest tak samo z tymi katami i odstajacą opona. A ponoć źle bo gorsza sztywność , no i kolo nie dociazone sie slizga- ale to chyba przesadzone opinie ex-zawodowca:)
Trek świetna firma nic tlyko brać!!