Trenażer w styczniu.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie odnośnie treningu z trenażerem w okresie zimy. Czy na początku wykonywać jakieś dodatkowe treningi typu interwały, powtórzenia, Trening w wysokiej strefie HR, czy na początku roku może lepiej skupić się tylko na nawijaniu kilometrów bazowych. Czy ktoś ewentualnie mógłby przedstawić plan treningów na miesiąc styczeń. Dodaję że mam trenażer TACX SPEEDMATIC.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

A zależy po co trenujesz. Jako amatorowi to bym polecił spokojną jazdę bez fajerwerków. Co najwyżej rób sobie krótkie serie pedałowania jedną nogą, młynek, czy jeszcze jakieś inne nie obciążające ćwiczenia techniczne.

Witam, specjalistą to ja nie jestem ale, polecam treningi rozpisane na aktualny miesiąc przez Tacx’a:
tacx.com/beleef+tacx.php?lan … is%20month

Oraz definiowane treningi:
tacx.com/beleef+tacx.php?lan … letrainers

Przed przystąpieniem do treningu radzę wydrukować i przejrzeć na spokojnie, bo często zdarzają się gapy w czasie, trwania ćwiczenia, piszą czas trwania etapu 2 minuty, a obok jest napisane 4 razy po minucie :wink:

Treningi są całkiem atrakcyjne i raczej się nie nudzę :slight_smile:

Aha i jeszcze chciał bym powiedzieć że Pan maf ma rację :slight_smile:
Podane przez niego sugestię zawarte są w treningach Tacx’a o nazwie “BRA - Cycle endurance aerobic work-out”

Pozdrawiam,
Sylwester Skrzypek