Trenerzy personalni, programy treningowe

Dlatego ja mu nie polecam trenera , tylko PROGRAM treningowy (ktory dostalem od LUCJANA ) . Wg tego programu budujemy sobie forme na wiosne i zaczynamy wygrywac w lecie :wink:

Dokładnie, takie rozwiązania są najlepsze i to nie tylko dla początkujących, ale też już bardziej zaawansowanych. Na początek mamy program, a potem dzięki niemu zaczynamy poznawać po kolei jak reaguje nasz organizm. I tu tak naprawdę program nie musi być nawet jakiś świetny, bo zawodnik szybko sam złapie o co chodzi i zacznie ustawiać wszystko pod siebie. I całość nie kosztuje nic! (oczywiście zawsze warto, jeżeli ktoś zaprzyjaźniony, bardziej doświadczony, rzuci okiem i zerknie na taki program zanim początkujący się za to zabierze).

Jak to nic ! Wydrukowalem chyba ze 200 stron :joy:

Ja z jednej strony zgadzam się z Greekiem - sam nie wyobrażam sobie innego trenera niż samego siebie - a z drugiej, niektórzy tych trenerów o których mowa to mają takie podejście bardzo personalizowane i interaktywne. Np. jeden z tych, których wymieniłem, rozpisuje treningi dla klienta co dwa tygodnie, potem analizuje pliki i rozmawia z klientem i razem zdecydują co dalej, itd. I tak tych kilkudziesięciu klientów ma.

No tak, jednak wykonywanie automatyczne jakiegoś treningu, który został wymyślony dwa tygodnie, a nawet tydzień temu jest moim zdaniem niedopuszczalne - sam nigdy bym sobie nie zaplanował treningu na 2 tygodnie wprzód, a maksimum tydzień wcześniej. A druga sprawa, że indywidualne podejście według mnie to nie jest to, że po fakcie analizujemy i znowu wymyślamy 2-tygodniowy blok treningowy, tylko że od razu reagujemy na to co się dzieje. Jeśli ja zaplanuje sobie jakiś trening nawet tylko 1 dzień przed, to niejednokrotnie muszę go albo zmienić, albo w ogóle odpuścić ze względu na to co się zmieniło przez ten 1 dzień. Przy kontakcie co 2 tygodnie to jednak niemożliwe.
A strach pomyśleć, że są trenerzy, którzy rozpisują treningi nie na 2 tygodnie, ale na 1 miesiąc do przodu i nie kontaktują się z zawodnikiem żeby wprowadzić zmiany. :persevere: