Trening z pulsometrem


#1

Witam! Chciałbym napisać że to mój pierwszy post :wink: i lubię jeździć rowerem szosowym (jestem amatorem). Aktualnie posiadam kilkuletniego peugeota na całkowitym osprzecie Shimano 105. A tak w ogóle to kupiłem sobie pulsometr na allegro bo podobno bez tego nie ma dobrych kolarzy i chciałem zapytać jakie są dokładne metody treningu z pulsometrem. Czy moglibyście opisać wszystko krok po kroku?

Z góry dzięki!
Pozdrawiam Piotrek!!


#2

Na początek polecam artykuły z:
http://www.virtualtrener.com

możesz poczytać również tu:
http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/tzpm.html

Miłej lektury.


#3

Polecam książkę LA
kos.com.pl/index.php?wiecej=217&pokazz=all

Lance Armstrong & Chris Carmichael oraz Peter Joffre Nye
Lance Armstrong
PROGRAM MISTRZA. W siedem tygodni do doskonałości

A także tę stronę (Tęczowa koszulka)

kolarstwo.net/
Dział Fizjologia

Gdy przeczytałem książkę Lanca nie wyruszam na trening bez pulsometru. Wcześniej trochę mnie stresował, szczególnie w wysokich rejestrach przy dużym wysiłku :slight_smile:


#4

Do kompletu inna książka:
Dogonić mistrza

Dobrze jest znać podstawy. Jeżdzenie amatorskie bez ładu i składu, gdzie jedynym wyznacznikiem jakości jest np. prędkość średnia jest już wystarczającym czynnikiem do zrobienia sobie krzywdy.


#5

hej od nie dawna mam pulsometr. mógłby mi ktoś napisać jakie mam mieć tętno przy poszczególnych ćwiczeniach, bo chciałbym popracować trochę nad wytrzymałością i spalić troche tkanki tłuszczowej
prosze napiszcie mi na tomcio1313@poczta.onet.pl


#6

Dodam jeszcze. Śpiesz się powoli i czekaj na efekty treningowe. :stuck_out_tongue:
Częsty błąd początkujących w wielu dyscyplinach, to “już mogę więcej i szybciej” - nic bardziej błędego. Łatwo się przetrenować, zniechęcić i klapa. Tego Ci nie życzę.
Pozdrawiam i wytrwałości w dążeniu do celów. :slight_smile: