treningi - opony 20 23 czy 25mm?

Szerokosc opony treningowej (w mm)

• 20
  • 23
  • 25

0 głosujących

Witam,
szukam opon do jazdy treningowej. W sumie juz sie zdecydowalem na Maxxis Detonatora. Pozostala jeszcze tylko kwestia rozmiaru: 23 czy 25mm.
Do tej pory jezdzilem tylko na Panaracerach 20mm, wiec nie mam doswiadczenia w szerszych oponkach. Jaki rozmiar uwazacie za odpowiedni do treningu (na polskich drogach…)? Moze 2mm roznicy niewiele zmieniaja?
Z gory dzieki!

Tak naprawdę opory toczenia są najniższe przy szerokości 23mm, a dodatkowa szerokość dodatnio wpłynie na okmfort jazdy. Nie będziesz musiał także zbyt mocno pompować opon. Ja ważąc 65kg i mając opony szerokości 23mm pompuję tylko 5-6 atmosfer na trening.

pzdr
pantani

Nie jeździłem jeszcze na 25., ale moje następne opony pewnie takie będą. W jednym z wydań MR jest dosyc obszerny tekst na ten temat (z porównaniem kilku modeli) - z przeprowadzonych badań wynika, że pozytywy ze stosowania takich opon przewyższają negatywy (głównie zwiększoną masę).

Zdecydowanie 23 na trening i wyścig.

Zdecydowanie 23 !!!

Wtrące tylko jeszcze małe słówko nie wiedząc czemu Maxixs jakoś zaniza swoje wielkości. Według porówania np z hutchinsonami, 23 mm Maxiss detonator odpowiada 20 Hutchinson(numeracja prawdziwa to 23), ale tak naprawde na trening dobra jest opona szersza gdyż pozwala na komfort jazdy. Opory toczenia dobre są na trening szybkościowy jeśli zaś chodzi o wytrzymałość lepiej jezdzic na balonach no ale wtedy nie trenuje sie balansu tak potrzebnego na polskich serach szwajcarskich no ale to jest moje zdanie i tylko moje można z tym polenizować :slight_smile: w zasadzie to jak z siodełkiem musisz sam dobrać sobie typ rozmiar i firme na której będziesz jeżdził duze znaczenia ma przecież guma która musi bardzo dużo wytrzymać na duktach którymi się poruszamy bo Szosa to juz tylko nazwa “PRZESZŁA”
Pozdro600

Maxxis Detonator bym odradzał. Trwałość oplotu pozostawia bardzo dużo do życzenia. Miałem z nimi krótką przygodę - obie oponki dosyć szybko się rozlazły i z tego co wiem to niestety jest to dla nich typowe. No chyba, że będziesz pompował do najwyżej 6 barów, ale wtedy zbankrutujesz na dętkach.

Ja jeżdżę na Michelinach, w zimie na 25 mm, ale na lato tylko 23mm.

Do scigania jak najbardziej 23mm, a na treningi 23-25mm.

Dziekuje za wszystkie posty i udzial w ankiecie.
Zdecydowalem sie na Detonatory w rozmiarze 23mm (zwijane). Jestem z nich zadowolony. Niestety zalozenie ich bylo masakryczne!!! Ja sie poddalem. W serwisie (nota bene dosc dobrym) tez porazka. Dopiero znajomy kolarz (ktory prowadzi warsztat rowerowy) uporal sie z oponkami (przy pomocy mydla i calego swojego “know-how’u”). Ciekawe czy to byla wadliwa seria opon czy wszystkie detonatory tak ciezko sie zaklada??

wczoraj wlasnie sciagalem u siebie detonatora i poszlo lekko, nawet nie potrzebowalem lyzek. duzo w tym przypadku zalezy pewnie od profilu obreczy.