Treningi szosowe w okolicach Krakowa?

Dziękuję za wszystkie sugestie!

Z tymi podjazdami to sobie na razie bicie rekordów odpuszczę. Po pierwszym ataku na podjazd odezwie mi się kontuzja (ITB) i będę wracać autobusem do domu :wink:

Jak się sprowadzę, to zacznę spokojnie się kręcić, to tu, to tam :slight_smile:

Pozdrawiam

jedziesz szosą od factory w kierunku zabierzowa ( ale nią tą główną tylko tą na ujazd). Skręcasz w prawo na ujazd , w ujeździe jest skrzyżowanie koło lewiatanu - jedziesz lekko w lewo . Następine masz skrzyżowanie przy remizie - mozna jechać prawo lub lewo , ty wybierasz lewo. Za chwile miniesz mostek nad rzeczką za którym trzeba jechać w lewo. Ptem cały czas wzdłuż rzeczki, wreszcie jak będzie wiraż ponad 90 stopniw prawo to nie odbijaj na nim w lewo tylko dalej za drogą którą jedziesz ( generalnie od remizy wszelkie skrzyżowania jakie sa to ślepe drogi , więc nie masz szans pomylić) I zaczyna się podjazd. Jakieś 50m i masz skrzyżowanie z możliwośicą jazdy w prawo lub lewo , ty wieberasz lewo i dalej się wspinasz. Polecam w samo południe gdyż zero cienia.

Ewentualnie jakbyś się zebrał w najbliższy czwartek lub niedziele wcześnie rano to mozemy pojechac.

Rozumiem że dojazd do suchej oczywiście przez hujówke ?

Hej!
Mam już dwie traski zaliczone w Krakowie. Jedna to prosto na Skałę (drogą 794), druga to błądzenie po okolicy (Raciborowice, Zastów, Pielgrzymowice, Owczary, Zielonki).

Wrażenia? Albo jedziesz pod górę albo z góry :slight_smile: Dużo hamulców używam, bo trasy wąskie i ich nie znam, poza tym w cholere piachu na drodze ciągle leży.

W weekend chciałbym coś dłuższego sobie objechać. Oczywiście o ile czas pozwoli.

Pogoda ładna za to jest, choć szybko już się ściemnia. Poranki bardzo zimne, więc rano z jazdami to słabo.

Hej!

Ja polecam okolice Regulic. Poniżej przykładowa trasa 35 km z prawie 600m przewyższeń. Podjazdy nie są specjalnie długie, ale jest parę stromych ścianek.


A mógłbyś podesłać mapkę z trasą / opisać przejazd?

P.S. Przypomniało mi się jeszcze, że jest przecież coś takiego jak “czasówka do ZOO”, organizaowana przez rowerowanie.pl
Tutaj link: rowerowanie.pl/czasowka/zoo
Ciekaw jestem jak ktoś wykręcił po tych kocich łbach czas 5:01… Chyba mu nie było sprzętu szkoda.

I mam pytanie.

Czy przypadkiem nie jest tak, że część z szosowców pakuje rower na samochód, jedzie za Kraków i trenuje sobie w okolicy zamiast przebijać się przez miasto i zaczynać spod domu?

Ładne okolice są w Beskidzie Wyspowym ale żeby tam dojechać to już inna bajka. Pozostaje tylko samochód + rower.

Pozdrawiam

Na waszym miejscu jeździł bym sobie w Pieniny, Beskid itd.

Tak, sorry, że tak późno.

Startujemy z Regulic centrum przy stacji benzynowej. Jedziemy w kierunku Alwerni i przed podjazdem pod klasztor odbijamy w lewo. Tutaj rozpoczyna się podjazd po Grzmiączkę - 1.1km z 8% prawie stałym nachyleniem. Na końcówce wzniesienia skręcamy w lewo w ul. Kaliską. Zjeżdżamy do ul. Jana Pawła II i skręcamy w prawo. Ulicę Kaliską warto przejechać pod górkę ponieważ jest tutaj 300m ścianka z 13% lub więcej - generalnie chyba najstromiej w okolicy. Po skręceniu w prawo w ul. Jana Pawła II jest krótki podjazd pod Nieporaz - centrum. W Nieporazie - centrum skręcamy w prawo na Grojec. Czeka nas podjazd pod Blachprofil (600m/6%) - nie wiem kto dał pozwolenie na wybudowanie tego w takim miejscu. Przy Blachprofilu skręcamy w prawo na Grojec. W Grojcu - centrum skręcamy w lewo na Zalas w ul. Bartosza Głowackiego. Zjeżdżamy praktycznie na sam dół i skręcamy w ulicę Jana III Sobieskiego. Rozpoczyna się bardzo przyjemny podjazd ok. 1.7km z 5% nachyleniem. Przy dobrej pogodzie w końcówce podjazdu - ładny widok na Tatry. Przecinamy ul. Grojecką i zjeżdzamy z Grzmiączki do Regulic. Skręcamy w lewo i rozpoczynamy podjazd pod Alwernię - klasztor (600m/11%). Początek podjazdu jest zdecydowanie cięższy niż końcówka. Z Alwerni wracamy najkrótszą drogą do Regulic - centrum i ul. Tadeusza Kościuszki dojeżdżamy do ul Czarnogórskiej. Za zakrętem w prawo rozpoczyna się 600m podjazd o średnim nachyleniu 8.5%. Później wypłaszczenie, krótki zjazd i 300m ścianka w górę o stromości ok. 10%. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i udajemy sie do Kwaczały ul. Prymas Wyszyńskiego lub Spokojną. W Kwaczale skręcamy w prawo w ul. Jana Pawła II i rozpoczynamy podjazd pod Kamionkę - 1.4km ze śr. nachyleniem 8%. Końcówka pozdjazdu jest stroma >10%. Przy obiekcie oznaczonym jako ‘Stare Dworzysko’ na mapie kończy się asfalt. Na rowerze górskim lub crossowym można kontynuować jazdę do Płazy lub Lipowca. Na rowerze szosowym polecam powrót do Regulic centrum ul. Czarnogórską. Z centrum Regulic można jeszcze się udać w kierunku Chrzanowa i zrobić podjazd pod ‘Skałki’ - 700m/7.5%.