TVcycling - nowa telewizja kolarska


#1

[b]Witam, jestem założycielem bloga kolarskiego facebook.com/tvcycling?fref=ts

Celem naszego kanału jest rozpowszechnianie kolarstwa szosowego w Polsce. Głównie chcemy się zając własną relacją z Polskich wyścigów szosowy, wywiady z zawodnikami oraz dziennikarzami od kolarstwa od własne projekty typu: przedstawianie podjazdów w naszym kraju oraz luźne rozmowy.

W razie jakiś pytań, zapytania o współpracę jak najbardziej.
Będziemy kręcić amatorską kamerą :slight_smile: Pozdrawiam


#2

Po dzisiejszej informacji o końcu działalności drużyny BDC, wcześniejszym info że problemy ma Mexller, a CCC pewnie planuje ekspansję na zagranicę, nie wiadomo czy będzie miał kto jeździć w tych polskich wyścigach szosowych

Szkoda, że nie planujecie się otworzyć także na MTB, które mam wrażenie, przynajmniej w Polsce, jest trochę bardziej nośne medialnie zwłaszcza wśród amatorów niż szosa.


#3

Tezę uzasadnij :slight_smile:


#4

W Polsce jest kilka dużych cykli maratonów mtb, w każdym 7-12 zawodów w sezonie: Skandia, Mazovia, Bikemaraton, mtbmarathon, Cyklokarpaty. ŚLR, Polandbike, Maratony Kresowe. Są jeszcze jakieś lokalne w Wielkopolsce i na Pomorzu. W każdym maratonie startuje od 300 do 1500 osób. Szosa jest zdecydowanie mniej popularna wśród amatorów.


#5

Od lat zajmuję się głównie mtb, ale kompletnie się nie zgodzę. 5000 osób czynnie uprawiających amatorskie kolarstwo górskie VS pół miliona śledzących szosę w telewizorni :slight_smile: MTB to nisza. Czynni amatorzy to nisza w niszy. Czynni amatorzy chcący oglądać zawody mtb to mysia dziura. Wystarczy sprawdzić ilości wyświetleń klipów z zawodów mtb na kanale UCI.


#6

MTB nie da się oglądać, bo jest diabelsko nudne. “Kto pierwszy wyjedzie z lasu” właściwie rozwala medialność tej dyscypliny. Dużo przyjemniej się ściągać niż oglądać zmagania kolarzy górskich. Na cykle szosowe dla amatorów przyjdzie czas, ale ze względu na trudności logistyczne w ich organizacji nie ma co liczyć na dorównanie ilości organizowanych imprez mtb. W Poznaniu na dystansie 100 km zaklasyfikowanych zostało 1729 zawodników. Na dystansie 15 km 797 zawodników. Na Cyklo Gdynia, które organizowane jest drugi raz również tłumy. Świadczy to chyba o ogromnym wzroście zainteresowania ściąganiem na szosie.


#7

Witam, powiem wprost czemu MTB nie bierzemy kompletnie na ruszt. Nie interesuję nas ta dziedzina kolarstwa, jestem po słowie z ludźmi, którzy są w kolarstwie szosowym i mówią, że nie ma czegoś takiego i pomysł jest dobry.

Na MTB nawet się nie znam, zawodników nie znam. Nie interesuję się tą dziedziną najprościej.

Od MTB jest wiele portali i tam jest wszystko.

Piszecie również o amatorach w kontekście MTB, ja w szosowych w małym stopniu chcę wyścigi amatorskie. Będą to relacje z wyścigów elity!

Pozdrawiam


#8

Nie chodziło mi o to kto i ile kibiców ogląda kolarstwo, tylko o popularność wyrażającą się liczbą uczestników w imprezach.


#9

Oglądałeś relacje z Pucharów Świata MTB realizowane przez RedBull.TV? Bardzo interesująco zrobione. np. z Czech - Nove Mesto na morave. Tak samo do kibicowania na miejscu - sciganie na petlach, wielokrotne oglądanie kolarzy, łatwiejsze ustawienie kamer, przemieszczanie sie z pkt do pkt. Na szosie to duzo bardziej skomplikowane do realizacji.


#10

Oby miał się kto ścigać w tych wyścigach elity w Polsce… bo drużyn coś ubywa. I wyścigów też. A także rangi wyścigów się obniżają (UCI)

A może kolarstwo młodzieżowe - młodzik, jun. młodszy, junior? to z nich będą kiedyś prawdziwi kolarze elity którzy wyjadą za granicę i będą tam brylować (Kwiatkowski, Majka). taki pomysł rzucił Paweł Steinke na facebooku


#11

Bardziej skomplikowana realizacja, a co za tym idzie, większa widowiskowość.
Ten zawiły system kamer ma właśnie na celu uatrakcyjnienie wyścigu, zawsze widzimy decydujący moment akcji. W przełajach czy wyścigach górskich nigdy tak nie będzie, bo to po prostu niewykonalne.