Tworzenie profili etapów

Szanowni Forumowicze, może ktoś ma doświadczenie w temacie i może mi pomóc.
Poszukuję jakiejś stronki/programu/aplikacji do tworzeni profili etapów/treningów tak żeby elegancko wyglądały, wraz z zaznaczeniem podjazdów itp. (poniżej przykład który udało mi się zrobić, mniej więcej o to mi chodzi)
Znalazłem namiar na strone Cronoescolada, z tym że do końca nie jestem z niej zadowolony (większość po hiszpańsku, mimo że zmieniam na język angielski, podjazdy trzeba w większości wprowadzać ręcznie itd)
czy ktoś może zna jakąś inną opcję?

z góry dziękuję

To nie ma ladnie wygladac , to ma smierdziec potem :wink:

1 Like

Ludzie często korzystają z https://www.la-flamme-rouge.eu/ gdzie można wybrać odpowiedni dla siebie styl profilu (zobacz np. przykłady w pierwszym poście tego wątku: http://forum.cicloweb.it/viewtopic.php?t=7023 . Sam jednak nigdy nie próbowałem.

1 Like

ale drogi Jarku jak już sie ujedziesz i upocisz, to potem w domowym zaciszu lub w pracy przy kompie możesz sobie stworzyć ładny odcisk swojej trasy, co by zostawić coś dla potomnych :wink:
na powaznie, to ja po prostu bardzo lubię takie zbytki

właśnie też tam trafiłem ale jeszcze nie wiem dokładnie co i jak tam działa, tak czy owak dzięki za tip

Ja tylko zartowalem ! Przedwczoraj wrocilem z Gruzji ( MTB ) i wlasnie ogladam profile ( Garmin ) .
UWIELBIAM to robic !

Nie ma to jak “powrot” do wakacji w jakis zimowy wieczor ( z browarem obok ) :wink:

wiem, wiem :wink:
to ciekawy kierunek zaliczyłeś! Gruzje to bardziej kojarzę jako kierunek na trekking. Napisz może na PM jak tam wrażenia

Ja mniej egzotycznie bo Góry Wałbrzyskie/Kamienne plus mały skok w bok w Góry Sowie. Pierwsze i pewnie ostatnie przewyższenia w tym sezonie :wink:

2 Likes

A dlaczego nie od razu? :wink:

1 Like

Poza profilem możesz i stworzyć jakby filmik 3D danego treningu z serwisami jak https://www.relive.cc/ (który już nie współpracuje ze Stravą, ale z Garmin Connect tak). Ogólnie trochę deprymujące kiedy pokazuje twoje góry jak prawie płaskie. Chyba że byłeś w Dolomitach (https://www.relive.cc/view/2512218584).

To mogę ci nieco pomóc. Rejestrujesz się na la-flamme-rouge. Jak już to zrobisz to u góry strony szukaj zakładki “route editor”. Jak klikniesz i zjedziesz nieco w dół strony, to później klikasz kwadracik “New track”. Pokazuje ci się wtedy mapka i rysujesz sobie trasę. Gdy chcesz zaznaczyć sobie podjazd czy inne ciekawe miejsce, to po prawej stronie w opcjach masz napisane “Edit route”. Tam trzeba zmienić na “Edit intermediates” i możesz teraz w dowolnym miejscu na trasie kliknąć lewy przycisk myszy i wyświetlają ci się opcję jaką ikonkę chcesz wstawić. Ważne jest żeby wpisać miejscowość startu i mety, bo mi nie chciało zapisać, gdy tego nie robiłem. Być może to tylko u mnie problem ale piszę jakby co.

Chyba że jak jeździsz na rowerze i ci zapisuje trasę, to wtedy musisz mieć plik z rozszerzeniem .gpx. i wrzucasz go tam i automatycznie ci rysuje trasę.

3 Likes

Ja tam na MTB bylem ( drugi raz zreszta ) …

Jak wskakujesz na rower w spoconych ciuchach to i od razu :wink:

1 Like

Tak, z Relive korzystam a w sumie korzystałem, przyjemna sprawa ale teraz chciałem właśnie przygotować profile, przede wszystkim tych jazd które już zrobiłem i które mam w pliku.gpx

Ten temat został automatycznie zamknięty 60 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.