tylna przerzutka -problem


#1

Mam problem z tylną przerzutką. Przerzutka sora, wolnobieg 7 rzędowy, klamki RSX.
Po większych trybach wrzuca i zrzuca Ok, po jednej zębatce, ale na samym dole “omija” przedostatnią zębatkę ( z 17 zrzuca od razu na 13, przeskakując przez 15, zarówno w górę jak i w dół) kombinowałem regulowałem śrubkami, długością linki i nic.
Poradzicie coś?


#2

ja na początku jezdziłem po serwisach na regulacje przerzutek ale po obejrzeniu tego filmiku nauczyłem sie wszystkiego :slight_smile: youtube.com/watch?v=d0wYn8dCMcA


#3

Jak Ci się jeździ na takim połączeniu? dałeś rade wyregulować?

Ja mam i klamki i tył RSX i chyba będę musiał wymienić tył własnie na sora lub 2300


#4

udało mi się wyregulować połowicznie. Wzorując się na podanym wyżej filmiku, zrobiłem jak trzeba… najpierw wychylenia, potem regulację poprzez skracanie linki. no i na małych trybach jest ok, już ładnie wrzuca i zrzuca na 13,15,17, 19, 22, 25… ale za ch… ere nie chce wrzucić na 28, jakby było to za duże kółko na tę przerzutkę, … ale wcześniej wrzucało bez problemów. Pewnie to kwestia dokładniejszej regulacji, ale narazie odpuściłem, bo uznałem, że na moje hopki 28 i tak niepotrzebna, i zamierzam kupić 13-25.
Na starej ramie miałem założone do tych łap (RSX) z przodu i z tył 105, i też działało bez problemu. Teraz mam hak do przedniej… no i musiałem dokupić nową przerzutkę, 105 były niby dedykowane na 10 przełożeń (węższa prowadnica?), więc nie chciałem ryzykować i kupiłem sorę… i aby był komplet, na tył też założyłem sorę, którą miałem wcześniej, zanim zmieniłem na 105


#5

hmmm poniewaz nie ustawiłes wózka, popatrz na filmik 2:30 gosc pokazuje jakto zrobić.


#6

Ustawiłem, ustawiłem… i początkowo wrzucało, ale nierówno jeździło, więc zacząłem regulację poprzez skracanie linki śrubą… i wtedy przestało wrzucać na największą. Ale narazie nie będę tego regulował, poczekam na wymianę wolnobiegu. Najważniejsze, że teraz dobrze jeździ po małych trybach.