tylna przerzutka -problem

Mam problem z tylną przerzutką. Przerzutka sora, wolnobieg 7 rzędowy, klamki RSX.
Po większych trybach wrzuca i zrzuca Ok, po jednej zębatce, ale na samym dole “omija” przedostatnią zębatkę ( z 17 zrzuca od razu na 13, przeskakując przez 15, zarówno w górę jak i w dół) kombinowałem regulowałem śrubkami, długością linki i nic.
Poradzicie coś?

ja na początku jezdziłem po serwisach na regulacje przerzutek ale po obejrzeniu tego filmiku nauczyłem sie wszystkiego :slight_smile: youtube.com/watch?v=d0wYn8dCMcA

Jak Ci się jeździ na takim połączeniu? dałeś rade wyregulować?

Ja mam i klamki i tył RSX i chyba będę musiał wymienić tył własnie na sora lub 2300

udało mi się wyregulować połowicznie. Wzorując się na podanym wyżej filmiku, zrobiłem jak trzeba… najpierw wychylenia, potem regulację poprzez skracanie linki. no i na małych trybach jest ok, już ładnie wrzuca i zrzuca na 13,15,17, 19, 22, 25… ale za ch… ere nie chce wrzucić na 28, jakby było to za duże kółko na tę przerzutkę, … ale wcześniej wrzucało bez problemów. Pewnie to kwestia dokładniejszej regulacji, ale narazie odpuściłem, bo uznałem, że na moje hopki 28 i tak niepotrzebna, i zamierzam kupić 13-25.
Na starej ramie miałem założone do tych łap (RSX) z przodu i z tył 105, i też działało bez problemu. Teraz mam hak do przedniej… no i musiałem dokupić nową przerzutkę, 105 były niby dedykowane na 10 przełożeń (węższa prowadnica?), więc nie chciałem ryzykować i kupiłem sorę… i aby był komplet, na tył też założyłem sorę, którą miałem wcześniej, zanim zmieniłem na 105

hmmm poniewaz nie ustawiłes wózka, popatrz na filmik 2:30 gosc pokazuje jakto zrobić.

Ustawiłem, ustawiłem… i początkowo wrzucało, ale nierówno jeździło, więc zacząłem regulację poprzez skracanie linki śrubą… i wtedy przestało wrzucać na największą. Ale narazie nie będę tego regulował, poczekam na wymianę wolnobiegu. Najważniejsze, że teraz dobrze jeździ po małych trybach.