Tylne koło szosowe

http://www.dt4you.pl/1800-700c-5130-ass11-w0p1800hrqusa04460-p-2813.html

Co sądzicie o takim kole? Czy pasowałoby do roweru na osprzecie tiagra z 2013 roku?

Koło do MTB? 20 znak

To jest do mtb? :open_mouth:

Moim zdaniem to koło szosowe. I tak też jest oznaczone.

Ponieważ sam szukam obecnie kół szosowych, to zapytam: co masz obecnie? I czego oczekujesz od nowych kół? Bo biorąc pod uwagę różnorodność kół na rynku i wzajemnie wykluczające się (zazwyczaj) cechy kół, to od określenia, czego się chce/potrzebuje trzeba zacząć.

Teraz miałem oba Shimano rs10 z 2013, ale w tylnym pękła mi obręcz…

Jestem ciężki więc przydałoby się, żeby były wytrzymałe i się zbyt często nie centrowały, ale jednocześnie były w miare dobre jeśli chodzi o możliwość ścigania w jakichś amatorskich wyścigach. No i optymalnie jakby były nie za drogie

Lepiej złożyć koła niż kupować gotowe. Napisz do gościa https://shop.dandyhorse.cc/ Sam jak jeździłem na szosie to mi składał koła. Ogólnie gość ma duże pojęcie i wiedzę. Jak miałem na gwarancji i wysyłałem na kontrole to tylko płaciłem za wysyłkę. Sporo osób u niego kupuje koła.

2 polubienia

Drogo. Nie dałbym tyle za to kółko. Tak jak Kamil pisze, jeśli chcesz solidne budżetowe kola to złóż sobie u daveo albo dandyhorse’a.

2 polubienia

To takie składane indywidualnie podobnej jakości wychodzą taniej niż z seryjnej produkcji?

I czy to prawda że tylne koło musi pasować do danego osprzętu?

Bębenek musi pasować do kasety: firmy (Shimano/SRAM/Campagnolo/SRAM XD) i ilości zębatek w kasecie (10, 11, 12)

Poogladaj sobie na youtube trochę filmików np Szajbajka, on tam ma sporo takich właśnie o podstawach na temat sprzętu. Da Ci to jakis pogląd na koła i inne części.

1 polubienie

Tak rzeczywiście to koło szosowe (700C). Pewnie V-brake kojarzyło mi się z MTB.

Może poszukasz sobie koło do przełaja?

Ogólnie mówiąc, jak wiesz, proponuję szukać u mechanika/w sklepie kół aluminiowych używanych. Większość nowych rowerów ma dość tanie koła. Kto kupuje często od razu lub później przechodzi na koła z wysokim stożkiem, może carbon, może szytki i starsze koła stoją w piwnicy lub trafią do sprzedaży.

No i zgubić trochę wagi :wink:

Latwiej kupic lzejsze kolo :grinning:

1 polubienie

i trenuja tez na szytkach?

Tak. Ja też w sezonie nie mam siły ciągle wymieniać kół na rowerze (i przy okazji klocków hamulcowych, bo carbon i alu potrzebują osobnych; i regulować tylną przerzutkę, bo inaczej łańcuch może np. wpaść np. między kasetą, a sprychami - nie polecam, raz mi się stało).

Ale tobie nie polecam szytek na razie.

Ja juz 7 rok na szytkach , ale ostatnio sie troszke wkurzylem. W ciagu chyba 2 miesiecy rozwalilem 4 szytki ! W ciagu poprzednich 7 lat moze tez ze 3 ( reszta sie zwyczajnie “wykonczyla” ) .
Kupilem ostatnio z Niemiec kola - uzywki ( EASTON EC 90 SL ) na zwykle opony .
Sa ciezsze od moich szytkowych EC 90 SLX ktore waza troche ponad 1100G , ale niewiele i to w sumie nie ma dla mnie znaczenia. Musze tylko przeykrecic kasete do tych ze zwyklymi oponami i moze je w przyszlym tyg. przetestuje.
EDER ; nie boj sie uzywek ! Te ktore teraz kupilem kosztowaly 2 lata temu 1600 EUR ( ja dalem za nie 350 + 20 za przesylke !!! ) .
Sa prawie nowe !!!
Po kilku latach uzytkowania moich EASTONOW moge napisac , ze to sa perfekcyjne kola ! Nie piszcza przy hamowaniu , centrowalem moze je z dwa razy ( lekko ) przez te lata , no i jazda na nich to czysta przyjemnosc ! Jestem wielkim fanem firmy EASTON ( a Race Face w moim MTB ) i moj rower jest zbudowany na ich komponentach ( kiera , mostek , sztyca , widelec i kola ) . W przyszlym projekcie , beda to jeszcze korby ( te : https://www.bikeinn.com/cykling/easton-ec90-sl-53-39/136637722/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=5890056&country=se&gclid=EAIaIQobChMI7c3F-YeT3gIVx8wYCh2G3wOkEAQYBiABEgLdavD_BwE&gclsrc=aw.ds ) !

1 polubienie

Co do treningów, to pewnie jest różnie, ale jak popatrzysz sobie na zdjęcia rowerów treningowych zawodowców, to sporo tam jest kół na oponę (np rower Frooma po wypadku na treningu)

1 polubienie

A co sądzicie o takiej ofercie:

https://www.facebook.com/groups/1098640563537882/permalink/1802251559843442/?sale_post_id=1802251559843442
?

Tutaj cena za komplet nowy jest 1050 zł, więc 450 za jedno używane to chyba za drogo?

Jakbyś zauważył gdzieś używane tylne koło w dobrym stanie to możesz tutaj podrzucić link :stuck_out_tongue:

Eder ; ILE chcesz wydac na to kolo. Piszesz mase dziwnych postow , ale i tak zawsze musi sie skonczyc na pytaniu ILE to ma kosztowac.

1 polubienie