Tylne koło szosowe

no tak okolo 600-800 zł najlepiej

To co miałem dotychczas (shimano rs10) kosztuje chyba 250 zł za sztuke, ale słyszałem że to bardzo podstawowe i niewytrzymałe koło i potwierdziło się to troche w moim przypadku, chociaż troche na nim pojezdziłem

https://pl.aliexpress.com/item/durable-rear-wheel-60mm-clincher-carbon-fiber-bike-wheelset-700c-multiple-choise-rear-wheel/32341003893.html

Co sądzicie o takim? W tej cenie to nawet jakby doliczyć podatek się opłaca

Będziesz czekał miesiącami.

Jesteś pewien, że takie koło trzyma twoją wagę? (mimo “durable” w opisie)

Pamiętaj o specjalnych klocków hamulcowych do carbonu.

Znowu: musisz potem kasetę dołożyć (z starego koła lub nowa kaseta); przy okazji: sprawdź, czy bębenek pasuje do twojej kasety

Tylne koło carbon z wysokim stożkiem i przednie ze zwykłą obręczą alu nie jest najpiękniejszym estetycznie zestawem (wiem coś o tym, kiedyś kupiłem tylne koło carbon 50 mm z pomiarem mocy w piaście i dopiero kilka miesięcy później dokupiłem bardziej pasujące koło przednie).

Nie będę powtarzał, co ja bym zrobił na twoim miejscu.

Mieszane mam uczucia do tych grup na facebooku.

Sam się rozglądałem tam za kolami, nawet z kilkoma osobami rozmawialem, ale zawsze było cos nie tak np. kola nowe, ale po wnikliwej analizie okazywaly się jednak z 2016 roku.

Już nie mowie o sytuacjach, gdzie ktos zostal nabity w butelke przez sprzedającego, bo ten sprzedal mu uszkodzone kola.
Ale z drugiej strony przeraza mnie fakt, ze ludzie oczekuja, ze kupia nawet uzywane karbony za 1000 zl i będzie wszystko jak nowe.

Ja zdecydowalem sie na nowe kola.

Kupuj jakis taki zestaw , to bedziesz mial i jakosc i wyglad. Przednie ( swoje ) sprzedasz na ALLEGRO …

Tu masz nawet za 80 EUR ( nowe kosztowaly ok 470 EUR ) : https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/laufradsatz-easton-ea70-28-/961124310-217-9483

Niby tak, ale słyszałem że koło z wysokim stożkiem osiąga większą prędkość przy tej samej mocy, co jest szczególnie istotne w czasówkac…

O czym Ty KU…A piszesz czlowieku !!!
Te Twoje smieszne czasowki i 1/20 sekundy…
Obudz sie EDER . Dzieki wysokiemu stozkowi bedziesz 28 , zamiast 29 :joy:

Jak będziesz kupować koła za 4 tysiące, to możesz myśleć o wysokim stożku, póki co skup się na treningu,a na oszczędzaniu ułamków watów zacznij się przejmować na końcu :wink:

oki oki, to kupie na niskim ;c

Wysokie nie wysokie, mnie bardziej ciekawi dlaczego chcesz tylko tylne koło. Zazwyczaj jednak kupuje sie komplet. Cenowo raczej też wychodzi taniej.

Bo niby przednie jeszcze mam, a w tylnim pękła mi obręcz…

Ale jeśli z przodu masz jakąś aluminiową budżetówkę z niskim stożkiem a z tyłu kupisz karbon na wysokim stożku to zysk aero i tak będzie znikomy.

za 830 zł można wyrwać visiony team 35 comp na bike24.de, gdzies 870 z wysyłka do polski

A fajne są? :stuck_out_tongue:

Aha to nie wiedziałem, myślałem że to tak pół na pół działa albo że tylnie nawet ważniejsze

Tzn. nie wiem czy tu chodzi o aero, czy bardziej o to że z wysokim stożkiem lepiej się kręcą?

Które lepsze te z niemieckeigo sklepu czy te co Jarek pokazłą?

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.