Typer kolarski - 4 edycja - 2012

nie chce sie wtracac, ale troche to nielogiczne.
mam na mysli klasyfikacje wyscigowa.
“druid i spolka” dostali 3 pkt za tak naprawde 4 msc, a gdyby w pierwszej trojce byly roznice, to nie dostaliby wcale? bez sensu…

Ma to logike poniewaz jak pierwsze 5 miejsc zajma gracze z taka sama ilością punktów to nie bedzie mozna nagrodzic tylko trzech.

Tivano ma rację.

Jeśli będzie tak jak mówi sebkaaa to po prostu ta piątka powinna otrzymać 5 pkt.

heh, wiedziałem że będą problemy przy pierwszym wyścigu. jak będzie więcej pkt to się wyklaruje.

Sundin masz częściowo rację, w sytuacji opisanej przez sebkę każdy kto zajmie pierwsze miejsce dostanie 5 pkt.

Sebkaaa masz rację.

Tivano, gdyby było jak w przykładzie w regulaminie to wszystko byłoby cacy. Ale jednodniówki mają to do siebie, że kilka osób dostaje identyczną liczbę pkt. Nie mogę wybrać “lepszych” spośród tych którzy zdobyli punkty, muszę dać każdemu. To jest eksperyment, chce zobaczyć jak to będzie funkcjonowało. Myślę że wszystko będzie jasne jak będzie więcej punktów. :slight_smile:

btw, zapraszam do wzięcia udziału, dołączyć może każdy o dowolnej porze :slight_smile:

No jasne, ale mi chodzi o to, ze raz za 4 msc dajesz 3 pkt (tak jak teraz), a innym razem za 4 msc dasz 0. To jest niesprawiedliwe po prostu. Po prostu za Marsylie punkty do tej klasyfikacji powinni otrzymac tylko trzej uczestnicy.

Obawiam sie, ze podobny problem bedzie w kazdym z 23 wyscigow jednodniowych…

No dobra. I jak mam wybrać tych 3? Losowo? Ułożyć alfabetycznie? Jak będzie więcej wyścigów to będą mieli uczestnicy więcej punktów. I nie będzie problemu. A jeżeli w wyścigu będzie tak, że będzie kilka osób na jednym miejscu to każda z nich dostanie tyle punktów ile na to miejsce przypada. I będzie sprawiedliwie. A jeżeli będzie po jednym na każde miejsce to pech reszty że nie typowali dobrze. To jest ostatecznie totolotek taki, wiedza, analiza to jedno ale trzeba mieć szczęście jeszcze. :wink:
Nie chciałbyś zagrać?

Nie, nie losowo, ani alfabetycznie. Trzech uczestnikow mialo najwiecej pkt - i im dajesz po 5 pkt, poniewaz maja tyle samo pkt. A kolejni powinni dostac 0, poniewaz zajeli 4 miejsce, a nie 2. Przeciez to jest logiczne, ze jak jest trzech na 1 miejscu, to 2 i 3 msc nie ma.

Gdyby bylo:

dami - 25
saxobank - 20
dpo - 15
druid - 10

to druid otrzymalby 0, prawda? czyli jego liczba pkt nie zalezy od kolejnosci, tylko od roznic miedzy pierwsza trojka. a przeciez nie na tym to polega.

tak, dolacze sie, jesli bede pamietal :wink:

ja tez bym dał tylko po 5 dla zwyciezcow. bardziej logiczne, a ze nam niewiele do nich zabraklo? nasza strata.

Powiem tak. Ma to jakiś sens, ale… Od kiedy prowadzę Typera nie liczę miejsc jak w sporcie. Tzn., jak na zawodach 2 zawodników ma ten sam wynik to są razem na miejscu 1, ale następny jest 3. U mnie jest trochę inaczej, jeżeli masz tyle samo punktów co ktoś inny to jesteś na tym samym miejscu co on, a następny jest 2 itd. Dlatego na razie zostanie jak jest. Zobacz jak układałem w tamtym roku klasyfikację. Jak już mówiłem chcę sprawdzić jak to wypadnie, jeżeli się nie sprawdzi to będziemy działać :slight_smile:

To tak jakby ktos powiedzial: “u mnie bedzie inaczej, za 1 msc bede dawal braz, a za 3 zloto”

I o ile w poprzedniej edycji typera nie mialo to takiego znaczenia, bo byla tylko klasyfikacja generalna, gdzie byly duze ilosci pkt i wszystko sie rozlozylo, o tyle teraz w kontekscie tej klasyfikacji wyscigowej bedzie to nielogiczne i niesprawiedliwe.

Ale oczywiscie Ty tu rzadzisz :wink:

Postaram sie pamietac o typowaniu podczas Kalabrii.

Ha. Jest zmiana. Giro della Provincia di Reggio Calabria w ciągu niecałego miesiąca zmieniła termin. Teraz UCI informuje, że wyścig odbędzie się w dniach 11.02.-12.02. Fajnie, ale z typami będzie różnie bo nawet trasy jeszcze nie ma. Czekamy.

[size=75][ Dodano: Czw 02 Lut, 2012 19:09 ][/size]
Albo nie. Reggio Calabria jak będzie to ok, nie to nie. Tymczasem proponuję dołączyć do kalendarza Tour Méditerranéen. Zaczyna się 8 lutego, jest lepiej obsadzony i są ładne mapki :smiley:

trasa: letourmed.fr/categorie/etapes/

EDIT:

Teamsaxobank dzięki :slight_smile: właśnie coś mi Milram nie pasował, pośpieszyłem się.

Podałeś liste i mapke z 2007 :mrgreen:

[forums.rowery.org/t/tour-mediterraneen-2012/20513/1) tu znajdziecie wszystko do typowania.

Tour Méditerranéen

Generalka

1.Voeckler
2.Mouncoutie
3.Le Mevel

1.Etap

1.Ponzi
2.Ventoso
3.Gavazzi

Tour Mediterraneen
Generalka:
1 Poels
2 Moncoutie
3 Pinot

1 etap:
1 F. Gavazzi
2 Voeckler
3 Ponzi

2 etap:
1 Feillu
2 Ventoso
3 Gavazzi

Tour Mediterraneen

KG:
1.Bardet
2.Rolland
3.Poels

1 etap:
1.Ventoso
2.R.Feillu
3.Gavazzi

Tour Méditerranéen

Generalka

1.Voeckler
2.Moncoutie
3.Poels

1.Etap

1.Voeckler
2.Nocentini
3.Taborre

Tour Méditerranéen

Generalka

  1. Voeckler
  2. Moncoutie
  3. Le Mevel

1.Etap

1.Voeckler
2.Nocentini
3.Ventoso

Tour Méditerranéen

Generalka
1.Voeckler
2.Moncoutie
3.Poels

etap 1
1.Voeckler
2.Ventoso
3.Poels

Tour Méditerranéen

Generalna:

  1. Thomas Voeckler
  2. Wout Poels
  3. Thibaut Pinot

1.etap:

  1. Thibaut Pinot
  2. David Moncoutie
  3. Stefano Garzelli