Typer kolarski 4 edycja

3)Punktacja:

a)wyścigi etapowe:

-za dokładne trafienie czołowej trójki w generalce: 80 pkt
-za wytypowanie zwycięzcy generalki: 45 pkt
-za trafienie zawodnika na 2 lub 3 miejscu w generalce: 20 pkt
-za trafienie zawodnika w generalce, lecz na innym miejscu: 10 pkt

-za dokładne wytypowanie czołowej trójki na etapie: 40 pkt
-za wytypowanie zwycięzcy etapowego: 20 pkt
-za trafienie zawodnika na 2 lub 3 miejscu na etapie: 10 pkt
-za trafienie zawodnika na etapie, lecz na innym miejscu: 5 pkt

b)wyścigi jednodniowe:

-za dokładne trafienie czołowej trójki: 100 pkt
-za wytypowanie zwycięzcy: 50 pkt
-za trafienie zawodnika na 2 lub 3 miejscu: 20 pkt
-za trafienie zawodnika z czołowej trójki, lecz na innym miejscu: 10 pkt

c) klasyfikacja wyścigowa – Nowość.
Zasady są proste. Po zakończeniu każdego wyścigu podliczam jego wyniki i je publikuję. Za zwycięstwo w typowaniu danego wyścigu gracz otrzyma 5 punktów. Miejsce drugie to 3 punkty, trzecie 1 punkt. W ten sposób powstają 2 klasyfikacje : Generalna (zliczamy wszystkie punkty ze wszystkich wyścigów) i Wyścigowa (punkty jak wyżej opisane).
Przykład: Wyścig nr 1: sundin 50 pkt, znawca 40 pkt, Grzdylu 35 pkt, Baldwin 20 pkt, valverde 5 pkt, pollo 5 pkt. Więc, klasyfikacja wyścigowa : sundin 5 pkt, znawca 3 pkt, Grzdylu 1 pkt. A generalna taka jak ta z wyścigu. Oczywiście po każdym nowym wyścigu punkty są sumowane.

Nowa punktacja i nowa klasyfikacja. Zapoznajcie się z tym, jeżeli ktoś czegoś nie zajarzy to pisać :slight_smile: Jeżeli wolicie starą punktację to powiedzcie.

Brakuje kilku cenionych etapówek: 3 dni De Panne, Dookoła Bawarii, Tour de l’Ain czy Dookoła Austrii. Myślę, że wyścigi w Utah i Colorado również zasługują na miejsce w kalendarzu. Jednodniówkom tak dokładnie się nie przyglądałem, ale na pewno brakuje Tre Valli Varesine, dodałbym również memoriał Vandenbroucke’a.

Dpo, jesteś zainteresowany udziałem? :slight_smile:

Co do wyścigów, Austria była chyba w 2 edycji. Tour de L’Ain wyrzuciłem z 2 względów: był przez 3 edycje, a chciałem dać coś nowego no i sebka to sugerował. utah i Colorado może faktycznie, zobaczymy. (osobiście uważam, że California wystarczy).
Wyścigów spoza Pro Tour jest tak wiele że nie można dać wszystkich naraz. Co roku jest rotacja, tylko w ten sposób można to rozwiązać :wink:

Uważam podobnie jak dpo Tre Valli Varesine i De Panne powinny być, w miarę czasu również będę brał udział

W typerze powinny być wszystkie wyścigi rangi HC,2.1,1.1 ( nie powinno być Wyścigow z poza Europy oraz Tour de Avenir)

co do Tour de l’Avenir zgadzam sie nie powinno go być poniewaz nie wszyscy sledza młodych jak jezdza.

ok. to dorzucę te 2 o których pisał pollo i zamienię Avenir z Tour de L’ain. Może tak być?
Dawidzie, gdybym dał wszystkie wyścigi o których piszesz to Ty nie ogarnąłbyś obstawiania a ja liczenia. Litości panowie, ja mam maturę w tym roku :smiley: 50 to za mało? :wink:

Tak, postaram się regularnie typować :slight_smile: rozumiem, że nie chcesz już więcej wyścigów dodawać, ale myślę, że te co zaproponowałem są ciekawsze niż np. Dutch Food czy GP Stad Zottegem.

Cieszę się że to słyszę, witamy wśród typujących :slight_smile:
Skoro zmieniamy, wyrzucę GP Stadt Zottegem, w jego miejsce Tour of Austria.
W przyszłym roku damy Utah i Colorado (chyba że chcecie typować w tym roku).
A, jeżeli jakiś wyścig się nie odbędzie (jak Brixia rok temu) to dobieramy wyścig, który teraz pominęliśmy.

Co do Dutch Food Valley Classic myślę, że nie masz do końca racji. W ostatnich latach obsada bywa przyzwoita, oby zawodnicy dopisali w tym roku. Co innego GP Stadt Zottegem, tam obsada nie zachwyca, fakt.

Ja też postaram się typować, chociaż jak dla mnie kalendarz jest zbyt rozbudowany.

Ja nie będę typował.

Ja oczywiście będę typował. :slight_smile:

dla mnie tez wiec raczej bedzie mi ciezko regularnie typowac.

to może ograniczymy kalendarz do np. 35 wyścigów?

jak chcecie typowac 50 wyscigów to super tylko ze pozniej zrobi sie problem teraz kazdy jest zmotywowany i ma czas a w okresle letnim wiesz jak to jest z czasem. ja jestem za krótszym kalendarzem

Sebka przemawiasz chyba w imieniu wszystkich :stuck_out_tongue:

Dobra, nie można przeładować kalendarza. Jak wrócę w niedzielę i będę wystarczająco trzeźwy to po prostu skrócę kalendarz i będzie wszystko grało.

Ewentualne uwagi wpisujcie tutaj, postaram się uwzględnić.

Jak pisałem, postaram się w miarę regularnie typować, więc nie powinienem się za bardzo wypowiadać…ale skoro można to ewentualnie dla mnie obyłoby się bez Tour of Colombia i Portugalii - długie wyścigi i raczej lokalne towarzystwo, co stanowi utrudnienie;) żeby nie było, że idę na łatwiznę to z kolei wolałbym l’Avenir zamiast l’Ain. Jak ma zostać 35 wyścigów, to trochę tych “znanych” trzeba będzie wyrzucić, np. Murcię, Klasika Primavera czy 4 Jours…

Baldwin, to Twoja autorska lista i nic mi do tego, ale czy na pewno:

2.06.2012 - Trofeo Alcide De Gasperi

zasługuje na tę rangę?

Być może masz osobisty lub/i emocjonalny stosunek do tego czwartorzędnego wyścigu.

Ale czy warto angażować całą resztę do typowania w tej lokalno-młodzieżowej imprezie?

Ja wiem, że tam wygrał parę lat temu Marycz…

ja tez bym chetnie zagral, ale podobnie jak Grzdyla dziwi mnie obecnośc trofeo alcide de gasperi nie powinno się tu znajdować,jest to wyścig mlodieżowy a chyba niewiele osob intersuje sie doglebnie wloska scena u23

druga kwestia to vuelta a colombia, bardzo ciekawy wyscig (podobno w tym roku maja byc transmisje live), ale rowniez kategoria a 2.2 i jada tam tylko zespoly amerykanskie, poza nazwiskami typu sevilla cardenas czy rujano nie wiele wiadomo o pozostalych

ja zaproponawal bym wstawienie vuelta al pais vasco w koncu jednea z wazniejszych etapowek i zawsze mocne nazwiska tam stratują

Tyle ode mnie i mam nadzieje ze inicjatywa wypali bo i wyscigi wtedy sledzi sie znacznie ciekawiej

Kraj Basków wchodzi w skład innego konkursu:

[forums.rowery.org/t/zabawa-w-typowanie-2012/20229/1)