Uczucie zatkania przełyku i bóle żółądka

Wiem - to nie szpital ,ba nie forum medyczne ale zrozumcie koledzy … Moja dolegliwość za wiele wspólnego z kolarstwem nie ma ale, jest tu spore grono wyrozumiałych osób z dobrą wiedzą (a może i medyczną ) które chociaż podtrzymają na duchu . Sprawa wygląda następująco od ok 1 Lipca nasiliły mi się bóle żołądka coś w takim stylu jak nerwobóle takie promieniste oraz uczucie jakby coś mi się przylepiło do przełyku, potem doszły zaparcia jelit ( tak po 3 dniach ) myślę pewnie jakieś zatrucie, ale bóle szczególnie po spożyciu alkoholu się nasilały , odpuszczały na pół dnia i bach znów. Tydzień bez zmian , idę do rodzinnego daje mi skierowanie do szpitala, tam zjawiam się 14 lipca dostaję skierowanie na gastroskopie, mija 2 tydzień dochodzą mi silne zgagi i tutaj taki mały zalążek związku z kolarstwem bo na rowerze bóle odpuszczały i trenować mogę w miarę normalnie. Dalej wyznaczono mi termin gastro na 17 lipca jednak aparatura się popsuł a( dostałem lek panzol 40 zgagi odpuściły ) kazali dzwonić dziś, nadal popsuta każą dzwonić w piątek, a ja po prostu już nie mogę wytrzymać ciężko mi przełykać pokarm i zatrzymuje mi się jakby na wysokości mostka , do szpitala nie chcą wziąć mówią że to nie pilne … na pogotowiu tylko leki doraźnie , jasna cholera panowie miał ktoś tak lub zna przypadki , jak trafiłem w necie że niektóre z tych objawów są przy raku przełyku to normalnie zasłabłem , to jakiś koszmar niech ktoś powie cokolwiek bo ta sytuacja już wykańcza psychicznie , nie jestem w stanie racjonalnie i na chłodno zdecydować co dalej robić …

Uczucie zatkanego przełyku to może być refluks. Swego czasu myślałem, że mam problemy z sercem bo czułem okropne kucie w klatce piersiowej. Okazało się, że to refluks. Jeśli masz pieniądze to wykonaj gastroskopie prywatnie. Szybciej dowiesz się co ci dolega. Wiem jak męczące jest oczekiwanie.
Bazując na wiadomościach z sieci prawie każdą dolegliwość można zakwalifikować jak nowotwór. Od tego wszystkiego można zachorować na nerwice, która może przyczynić się do rzeczywistych chorób (np refluksu). Dlatego moim zdaniem nie warto szukać informacji na temat zdrowia w internecie. W większość przypadków treści są nierzetelne i powstają w celach typowo zarobkowych lub są masowo produkowane przez potencjalnie chorych wzajemnie nakręcających się na forach internetowych.

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź . W Piątek o 8:00 zostanę przyjęty na oddział i zrobione będzie badanie gastroskopia . To badania powinno wiele wyjaśnić prawda?

Sam aktualnie zastanawiam się nad gastroskopią. Odczuwam pewne bóle żoładka. Robiłem sobie badanie na helicobacter pylori, niczego jednak nie wykazało niepokojącego. jednak brzuch mnie pobolewa.
Czy taka gastroskopia powinna wykazać dokładnie co jest nie tak?