Ultegra vs Cantaur

Cześć.
Rozważam kupno nowego sprzętu na Ultegrze lub uzywanego Cantaura…
Pomoooocy nie mam pojęcia co wybrać.
Dotychczas jeździłam na starej campie, ale nie mam najmniejszego doświadzcenia z shi i nową campą!!!

nie widziałem sprzętu ale pewnie wybrał bym ultegre.

Myślę, że zdania będą podzielone :wink: Wiesz, różni są fanatycy. Ja opowiadałbym się za Shimano, ale pewnie sporo osób będzie za Campagnolo. Powinnaś wybrać to, co Tobie leży najbardziej. Masz w tym wypadku pewność, że nie jest to żadna tandeta. Sporo też zależy od tego, jak bardzo zużyty jest ten Centaur. Może lepiej jednak Ultegrę - mniejsze ryzyko?

Nie do końca rozumiem. Kupujesz nowy napęd, czy cały rower? Jak to drugie, to charakterystyka shimano, bądź campa jest dość uboga.

Po drugie co rozumiesz pod pojęciem ‘stara campa’? 10-cio letnia? 15? Czy może chodzi Tobie o ‘nową campę’ - nowy model klamomanetek i korb wprowadzonych w ostatnich latach?

Temat campagnolo vs. shimano już jest, więc nie będę o tym pisał, a zachęcę do lektury o ile nie jest Ci to wiadome. Zwrócę uwagę, że istotne jest czy jest to nowe camagnolo, po zmianie kształtu klamki, czy też nie, bo może to być istotne dla Ciebie, o ile argument o ergonomii klamek Shimano do Ciebie przemawia.
Warto zwrócić uwagę na to, że ultegra jest nowa, tak więc zużycie łańcucha, zębatek czy łożysk nie występuję, a napęd zmienia się stosunkowo często, cena zestawu to trochę więcej niż kilka piw ;]

Sram Rival / Force. :wink:

nie no force chyba jednak nie ta kategoria cenowa :stuck_out_tongue:

Apropo srama , czy ktoś jeździ na tym już na tyle długo by móc się wypowiedzieć co do żywotności ?

Leiga - Felt_ używa osprzętu SRAM od 2 sezonów. W bieżacym roku bedzie to 3 sezon na SRAM (od seoznu 09 grupa RED). Brak większych problemów i awarii.