Ultegra vs Cantaur


#1

Cześć.
Rozważam kupno nowego sprzętu na Ultegrze lub uzywanego Cantaura…
Pomoooocy nie mam pojęcia co wybrać.
Dotychczas jeździłam na starej campie, ale nie mam najmniejszego doświadzcenia z shi i nową campą!!!


#2

nie widziałem sprzętu ale pewnie wybrał bym ultegre.


#3

Myślę, że zdania będą podzielone :wink: Wiesz, różni są fanatycy. Ja opowiadałbym się za Shimano, ale pewnie sporo osób będzie za Campagnolo. Powinnaś wybrać to, co Tobie leży najbardziej. Masz w tym wypadku pewność, że nie jest to żadna tandeta. Sporo też zależy od tego, jak bardzo zużyty jest ten Centaur. Może lepiej jednak Ultegrę - mniejsze ryzyko?


#4

Nie do końca rozumiem. Kupujesz nowy napęd, czy cały rower? Jak to drugie, to charakterystyka shimano, bądź campa jest dość uboga.

Po drugie co rozumiesz pod pojęciem ‘stara campa’? 10-cio letnia? 15? Czy może chodzi Tobie o ‘nową campę’ - nowy model klamomanetek i korb wprowadzonych w ostatnich latach?


#5

Temat campagnolo vs. shimano już jest, więc nie będę o tym pisał, a zachęcę do lektury o ile nie jest Ci to wiadome. Zwrócę uwagę, że istotne jest czy jest to nowe camagnolo, po zmianie kształtu klamki, czy też nie, bo może to być istotne dla Ciebie, o ile argument o ergonomii klamek Shimano do Ciebie przemawia.
Warto zwrócić uwagę na to, że ultegra jest nowa, tak więc zużycie łańcucha, zębatek czy łożysk nie występuję, a napęd zmienia się stosunkowo często, cena zestawu to trochę więcej niż kilka piw ;]


#6

Sram Rival / Force. :wink:


#7

nie no force chyba jednak nie ta kategoria cenowa :stuck_out_tongue:

Apropo srama , czy ktoś jeździ na tym już na tyle długo by móc się wypowiedzieć co do żywotności ?


#8

Leiga - Felt_ używa osprzętu SRAM od 2 sezonów. W bieżacym roku bedzie to 3 sezon na SRAM (od seoznu 09 grupa RED). Brak większych problemów i awarii.