Usunięcie kleju po naklejkach

Piodklejałem orginalne naklejki z obręczy, i niektóre zostawiły po sobie ślad. Czym to usunąć?
Zeskrobać się nie da (chyba, że hardcorowo) i cif nic nie pomógł… Jakieś specjalne preparaty do usuwania kleju po naklejkach?
Czekam na sugestie…

najlepiej było by rospuszczalnikiem ten klej zmyć ale ponieważ rozspuszczalnik rozmyje lakier na ramie, to sprubuj go zdrapac najlepiej jakims plastikowym marzędziem by nie porysowac lakieru np Skrobaczką do szyb od samochodu no ale z tym też trzeba uważac poniewaz klej zaschnięty może odpaść razem z lakierem. Sprubuj też czyścic zwykłym płynem ale do tego trzeba energi mocno przyciskaj wkońcu puści :stuck_out_tongue:

Trzeba zastosować CIF albo podobne mleczko do czyszczenia.

[size=75][ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 23:59 ][/size]
a no tak, cif nie pomogl. Jak masz mozliwosc to zajedz do myjni samochodowej i zapytaj sie czym mozna to usunać tam powinni to wiedziec.

Jakaś tania woda toaletowa/perfumowana. Koniecznie z alkoholem. Albo zmywacz do paznokci. Taki z acetonem. Typowo kioskowy.

Ciepła woda z mydłem ?
Nie wiem jakie to naklejki i jaki klej, ale od zawsze ten sposób skutkował. Trzeba tylko klej porządnie rozmoczyć, do czego czasem potrzeba cierpliwości. Potem to już sobie paluchem możesz zrolować klej.

Wydaję mi się, że jakiś rozpuszczalnik niepolarny powinien pomóc w 100%. Woda jest rozpuszczalnikiem polarnym i dlatego sobie nie radzi. :slight_smile:

wszelkie takie naklejki czy to z opakowan do CD czy tez z szyb w samochodzie , czy tez wreszcie z obreczy czy ramy IDEALNIE schodza po podgrzaniu ich suszarka do włosów;))) patent na 100% pewny!!! resztki tez powinny zejsc po podgrzaniu:) Pozdrawiam robert

w sklepach z lakierami do samochodow jest specjalny TANI preparat,ktory usuwa tego typu zabrudzenia. Stosowany jest w warsztatach samochodowych,aby usuwac reklamy itp naklejki z karoserii aut…co najwazniejsze nie zmienia on barwy czy tez odcienia lakieru, jak to jest niekiedy po uzyciu rozpuszczalnika.

Spróbowałem ze zmywaczem, nie schodziło jakoś cudownie, troche sie natarłem, i często trzebabyło zmeiniać waciki, ale zeszło wszystko. Nie wiem jaki udział jak zmywacz, może poprostu jako ciecz, i ciepło od pocierania. Z ramy stare resztki naklejki zeszły tak jak brud jakis, tylko raz przetarlem. Dziękuję za wszelkie sugestie!

[size=75][ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 10:58 ][/size]
Nie zakładam nowego tematu, żeby nie zaśmiecać ;]
Chiałem odkleić naklejki z ramy, ale niestety na poznokieć nie czuje gdzie “się zaczyną”. Jak są te wzory nakładane? Pamiętam, że w starej ramie od górala też nie czułem naklejki.
Jak można usunąć? Naklejki (już zwątpiłem) orginalne na ramie od nowości.