Vattenfall Cyclassics

Dziś odbędzie się 11.edycja najbardziej prestiżowego, niemieckiego klasyka, zaliczanego do punktacji Pro Tour :arrow_right: Vattenfall Cyclassics, znanego wcześniej jako HEW Cyclassics. Wyścig odbywa się w Hamburgu i okolicach. Jak to na klasyku bywa, trasa jest mocno pagórkowata. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na wzniesienie Waseberg. Jest ono króciutkie, około 700 metrów, ale maksymalne nachylenie wynosi 16% :exclamation: Jak zwykle na tego typu wyścigu, jest wielu faworytów, a oto oni :arrow_right: Pozzato, Bettini, Winokurow, O’Grady, Cancellara, Kessler, Bernucci, Hunter, Joaquin Rodriguez, mój faworyt Hoste, Freire, Ballan, van Petegem, Rebellin, Wegmann, Ventoso, Hushovd, Bertagnolli, Zabel, Zanini, Gilbert, Astarloa i Gerald Ciolek… 23 nazwiska naliczyłem :mrgreen:

Ważne linki :arrow_right:
OFICJALNA STRONA WYŚCIGU
TRASA & PROFIL
LISTA STARTOWA

Wyścig można oglądać w sieci. Po wejściu na stronę ard.de należy kliknąć w napis
Tour:Jetzt Cyclassics im Live-Stream, a po przejściu na stronę NDR w napis Cyclassics Livestream. Do wyboru kilka streamów.
PS
Chciałem wpisać ostateczny adres ale mi przycina.

thx :slight_smile:

Gdy oglądałem finisz na żywo, to patrzyłem się tylko na Zabela i Pozzato i juz się cieszyłem, że ‘"Ete’’ wygrał. Ale potem patrzę, gratuluje Freire. Mówię ''co jest :question: ‘’ A się okazało, że z lewej strony Hiszpan finiszował szybciej od kolarza Milram. Jak dla mnie lepsza była ubiegłoroczna edycja.

Kolejny raz Zabel blisko , blisko i nic :unamused:
Powinien zmienić swoje przezwisko na “Wiecznie drugi” bo Mister San remo i Greenman juz do niego nie pasują :slight_smile:

Miał też ksywkę Mr.Green. A co do ‘‘wiecznie drugi’’ to ja już wcześniej taką ksywkę wymysliłem, ale niech Ci będzie :wink: Może lepiej nazwać go ‘‘wiecznie drugi forever’’ :question: :mrgreen:

On juz od 2 sezonow jest tym zawsze pierwszym za zwyciezcą… wogole chyba juz ma dość Oscara bo po raz kolejny minimalnie zgarnal mu zwyciestwo sprzed nosa.

a ja miałem nadzieje ze może Pozzato niespodziewanie bedzie najszybszy…
Jednak Freire i Zabel to starzy wyjadacze :slight_smile: