Volta a Catalunya 2013

zeszłoroczna edycja kojarzy nam się z:

  1. dobrą jazdą Szmyda
  2. odwołaniem decydującej góry na uphillowym etapie i 2. miejsce Gołasia na tymże odcinku
  3. zabłysnął J.Simon

steephill.tv/volta-a-catalunya/

po prawej stronie profile.
tym razem na wszelki wypadek planują 2 górskie finisze, w tym ten, który rok temu anulowali.

procyclingstats.com/race/116 … -Startlist

lista starowa, jedyna, którą znalazłem o tej porze.

liczę na dobrą jazdę Niemca.

poważne ściganie rozpoczyna Wiggins, ciekaw jestem jego podejścia do wyścigu.
brak czasówki promuje jednak chyba kolarzy hiszpańskich.

nadal nie ma bonifikat ? zgaduję, że tak.

napisze coś jutro o trasie (dziś odpadają mi palce), ale z tego co wiem, to bojowo jedzie Marczyński, Domagalski i Gołaś.

btw, co robię, źle, nie mogę od kilku dni wejść na stronę procycling stats. nie ładuje się. jakieś pomysły?

druid, ich listy są najpewniejsze.

szkoda, ze znow nie ma zadnej czasowki. ale ogolnie zapowiada sie ciekawy wyscig. Katalonii dobrze zrobila zmiana terminu, obsada naprawde niezla zarowna rok temu jak i w tym. no i sporo Polakow, bedzie na co popatrzec. ciekawe czy Golas bylby w stanie tak finiszowac jak pare lat temu.

mysle, ze Purito na fali formy z koncowki Tirreno :wink:

a co z numerem 134 w Orice na liście? miał chyba jechać Matthews, przynajmniej tak gdzieś wcześniej widziałem.

wiadomo, czy Wiggo jedzie treningowo, czy po zwycięstwo?

tegoroczna edycja to tygodniówka z prawdziwego zdarzenia. jeszcze chyba 2 lata temu na praktycznie wszystkich etapach walczyli sprinterzy, a tu się zapowiada drugie Dauphine.

Cannondale nie powala składem, może Paterski spróbuje coś dla siebie ugrać na takich etapach jak jutrzejszy.

Wiggins zszedł z wysokości dopiero co, będzie zmulony chyba przez pierwsze dni.

Zapowiada nam się kawał dobrego ścigania :wink: żadnego etapu dla typowych sprinterów.

Co z Tomkiem Marczyńskim? Na wstępnych listach był, teraz już go nie widzę.

Zapowiada się rywalizacja Purito i Valverde, brak czasówki obniża szanse Hesjedala czy Wigginsa (zakładając, że w ogóle jest w formie, bo to niewiadoma). Niewiadomą jest dla mnie również forma Antona. Świetnie wyglądał do tej pory Nocentini, może namieszać. Profile powinny się spodobać Pozzovivo, Scarponiemu i Przemkowi Niemcowi. Jest spora grupka Kolumbijczyków. Zobaczymy czy Pinot nawiąże do zeszłorocznej eksplozji talentu.
Daniel Martin tu zdobywał ostrogi górala, może powtórka z rozrywki?

Tomek jedzie i to bojowo nastawiony, mówił, że Tirreno treningowo, a tu bardziej.

Ale nie ma go na startliście Biciclismo ani cyclingfever.

ale jest na stronie Vacansoleil. No i mi powiedział, że jedzie, to jedzie :smiley:

jest na Pro Cycling Stats? (ja nie mogę się dostać, więc nie wiem) jeżeli ktoś jest u nich na liście, to jedzie na 100%.

obstawiałbym, że Pinot czy Hesjedal raczej nie nastawiają się na ten wyścig.

Wiadomo, że do szczytu formy daleko, ale… Na Tirreno też niby nikt miał się nie sprężać :slight_smile:

Przegapiłem Gesinka, a Blanco mają parcie na sukces jak diabli :slight_smile:

Baldwin, na procyclingstats też Tomka nie ma.

jedzie wiele ciekawych roczników 90+
Elissonde, Aru, Landa (on chyba jest '89)

poza tym Stetina może się liczyć, jeżeli Hesjedal nie powalczy, Kiserlovski już powinien obudzić się ze snu zimowego (coś tam jechał, ale szału nie było), no i miło byłoby gdyby Kadri coś tu dla siebie ugrał.

Ten Elissonde to najwyżej na lotnych premiach poszaleje… bo gdzie?

Tak jest, jak się nie patrzy co ma się pod nosem;) pro-cycling.org/index.php?katego … ykul=23174 - oficjalna lista startowa i profile etapów.

Co do Marczyńskiego, to nie wiem czy czasem na Tirreno jakaś kontuzja się nie pojawiła i stąd zmiana planów.

Kolarze od 2 godzin na trasie, a cyclingnews konsekwentnie olewa wyścig, do tej pory startlisty brak, że o tickerze nie wspomnę. Aż niepodobne do nich takie zaniedbanie. W końcu to WT, a oni spuszczają się nad Cape Epic.
Dobrze, że choć biciclismo coś podaje.

cyclingnews.com/races/volta- … start-list

W tej chwili musieli dodać, o 15 jeszcze nie było, a sam wyścig był o kilka pozycji niżej na ekranie home. Ale to ładnie z ich strony, że reagują na krytykę :smiley:

O, są bonifikaty.Szkoda, że nie rok wcześniej, bo Szmyd byłby pewnie w pierwszej 6, ale lepiej późno, niż wcale.

ma ktos link lub strone gdzie mozna obejrzec POlska relacje z eurosportu ?
ok juz mam z weebtv