Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol 2015

Strona domowa:

vueltaandalucia.es/index.php/en

CCC na starcie.
Transmisje na Eurosporcie. :slight_smile:

Jak zwykle, wyścig bardzo mocno obsadzony. Szkoda, że Valverde nie będzie bronił tytułu, ale miejmy nadzieję, że duet Froome-Contador nadrobią nam to z nawiązkom. Z pewnością ktoś dołączy do zabawy z tą dwójką. Od razu na myśl przychodzi Bardet, Mollema, Peraud, Rolland, Kelderman. Ciekawi mnie też, jak zaprezentuje się Tim Wellens. Czwarty etap raczej go przekreśla, ale reszcie może pokazać się z ciekawej strony. Bardzo lubię jego agresywny styl jazdy i nieszablonowe ataki tak około 40 km przed metą.
Jestem zadowolony, że wreszcie będzie można obejrzeć wyścig spokojnie przed telewizorem.

Wydaje mi się, że Contador i Froome rozpoczną spokojnie i nie będą się bić o zwycięstwo w wyścigu. To nie Oman, gdzie mamy jedną górkę i po krzyku. Tu będzie więcej chaosu, kilka trudnych, dynamicznych końcówek. Ciężej będzie kontrolować sytuacje no i wypadałoby mieć już przepaloną nogę żeby nie gubić się pod koniec etapów. Bardziej widzę tu na podium kogoś kto już wcześniej zaczął sezon jak np. Mollema czy Valverde(o ile zdrowe dopisze bo miał podobno jakieś kłopoty w Katarze).
EDIT: przecież Valverde jedzie Oman… nie zauważyłem

Contador nie ma w zwyczaju startować treningowo. Przynajmniej odkąd sięgam pamięcią. Pies na zwycięstwa.
I trasa Omanu też nie do końca taka, jak napisałeś. Jutro jest tam mała atrakcja przed metą, więc można się zgubić (jak jutro nie wygra Sagan, to trzeba się będzie o niego zacząć martwić już na serio). Ten etap po Zielonej Górze też (na profilu) wygląda dość poważnie - KG powinna się tam jakoś pozmieniać.

Z tym Omanem faktycznie się pomyliłem. Po prostu nie pamiętałem, żeby w poprzednich edycjach działo się coś ciekawego na innych etapach niż na Zieloną Góre. A działo się np. rok temu na etapie 4, podobnym do tegorocznego etapu 5. Sorry

Co do Contadora - jeśli będzie czuł się dobrze i noga będzie podawała to na pewno powalczy. Zgodzę się, że nie wybrzydza tylko wygrywa wszędzie jeśli to możliwe. Ale jest również doświadczony i nie będzie się szarpał jeśli poczuje, że noga jeszcze nie ta. Były też jakieś plotki o lekkiej nadwadze…

Grega Bole był dziś 3 na etapie 1a. Wygrał Pim Ligthart przed Fabio Silvestre’m.

W dodatku były dwie duże kraksy i wielu jak nie większośc kolarzy leżała.

Jeremy Roy już zdążył podzielić się nagraniem ze swojej kamerki. Robi wrażenie
youtube.com/watch?v=rXQICuu … e=youtu.be

Podobają mi się czasy pokazywane na ekranie. Honkisz w chwili startu miał już zaliczone 33 sekundy.

Javier Moreno?
Jechał na kodach?

On gdzieś tam mieszka podobno. Może znał jakiś skrót? :wink:

Na kodach, to chyba jeździ Roy. Kolejna wielka kraksa, a on tylko w roli reportera :wink:

Trzeba by pochwalić Kiryjenkę - powalił pół peletonu burackim zachowaniem.

Inner Ring pisał, że w materiałach szkoleniowych UCI Kirjenka już raz się pojawia w sekcji “Jak nie robić”. Ktoś wie, o co może chodzić?

Macie jakiś stream, na któym trwa już transmisja?

Coś wypadłem z obiegu kolarskiego, na szczęście przypadkiem trafiłem na powtórkę wczorajszego etapu i… miło widzieć pomarańczowe koszulki robiące dym w peletonie. Widać, że nie mają zamiaru nigdzie jechać na świadka.

No i miała być transmisja na ES od 14-tej, a tu ciągle jakieś skoki, czy coś… :frowning:

Ależ Basso zrobił selekcję.

lepiej niż Kiserlovski w 2013 w tym samym miejscu dla Hornera.

Contador ewidentnie jest na treningu. może bardziej intensywnym niż zazwyczaj, ale treningu.

Kudus wreszcie pokazuje na co go stać