Vuelta a Burgos 2020

Pierwszy duży wyścig po przerwie spowodowanej koronawirusem. Trasa klasyczna z dwoma finiszami na podjeździe, dwoma dla sprinterów i jednym dla puncherów. Na starcie sporo gwiazd sprintu i wyścigów etapowych.

Faworyci:
**** Landa, Sosa, Quintana
*** Gaudu, Valverde, Evenepoel, Majka, Yates, Carapaz, Haig
** Bennett, Mas, Großschartner, Bilbao, Aru, Rodriguez, Chaves, Kuss

Lista startowa: https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-burgos/2020/gc/startlist
Strona wyścigu: https://www.vueltaburgos.com/es/
Zapowiedź według CN: https://www.cyclingnews.com/races/vuelta-a-burgos-2020/preview/

1 Like

Lista startowa imponująca a tymczasem z tego co widzę to… transmisji u nas brak :((
Na zagranicznych ES jest zaplanowana a u nas cisza…

Nie wiem czy program tv to dobre źródło informacji, trzeba poczekać i zobaczyć czy będzie dzień zawodów. Chyba że patrzysz gdzieś na eurosport player i tam jakieś info jest.

Patrzyłem na oficjalną stronę Eurosportu tam jest na kilka dni do przodu program. W programie na playerze też nie ma.

Wydaję się że ten Nairo to chyba kolejna bzdura na PCS. Na stronie organizatora to Arkéa Samsic niema nawet wśród ekip startujących. Na koncie twitterowym Arkéa też nic o starcie w Burgos. No chyba że jeszcze się zastanawiają albo zrezygnowali niedawno?

Też mi się wydaje że Arkei nie będzie w Burgos. Za cicho jest o Quintanie na zagranicznych forach o wyścigu. Najpewniej pojedzie Route d’Occitanie.

W dodatku zawodnicy z Arkei zostali na PCS-ie wrzuceni prawie i ponad miesiąc temu.

Z tym podjazdem do Lagunas de Neila to sprawa nie jest tak prosta jeśli chodzi o profil bo chyba są ze trzy wersje tego podjazdu.
Prawdopodobnie (według tego co ustalili na forum cyclingnews) będzie ta wersja:

Czyli ponad 4 km konkretnej stromej ścianki. Valverde może się spodobać, w zeszłym roku na Mas de la Costa (4 km i 12%) wygrał z Roglicem, ale w tym sezonie na Sierra de Bernia (5 km i 12%) był dopiero 16 (na Lagunas de Neila. są jeszcze te 2 km z procentem między 5 a 6 co może dla Valverde być jednak utrudnieniem). Gdyby był Pogi to bym postawił na niego na Lagunas de Neila, a tak to może S.Yates.
Dla takich górali typu Landa i zawodników z Ameryki Płd. to lepsza chyba ta pierwsza wspinaczka na Picón Blanco gdzie równo 9% przez 8 km.

Na pewno żadna ze wspinaczek nie pasuje na papierze Evenepoelowi. Pozytywnie może nastawiać jego występ na Malhao gdzie także wydawało się że nie jest to podjazd dla niego a wypadł całkiem nieźle. Teraz góry będą oczywiście większe i rywale z jeszcze wyższej półki. Jeśli pojedzie całkowicie skupiony na generalce i nie skusi się na jakiś samobójczy atak 50 km przed metą(na tej trasie zresztą trudno o taki atak) to top 10 to taki cel minimum. Jeśli skończy w top 5 to będzie rewelacja i jasny sygnał kto w tym roku celuje w Maglia Rosa.

Jak ktoś mieszka blisko granicy - ale widać naziemnie też tutaj we Wrocławiu - czeska telewizja pokazuje wyścig.

1 Like

Nie mam dostępu do czeskiej TV ale na Tiz Cycling będzie stream także spoko :slight_smile:

1 Like

A taki link udostępnia Wadecki:

2 Likes

Majka właśnie leżał w Kraksie, ale chyba bez poważniejszych konsekwencji, ciągle leży kolarz Ineos (Henao) i Jumbo - Gijs Leemreize

I cyk, peleton się podzielił na wietrze.

Remco uspokój się do cholery…

Remco solo atakuje na 35km przed metą.

Mistrz Świata nie wytrzymał tempa?

Oglądacie na tym linku Wadeckiego?, mi on nie działa

tiz-cycling.io

Bo jest geolokalizacja i blokada. Zresztą na hiszpańskich programach tdp i eitb jest już od jakiegoś czasu. Link od Wadeckiego zamieścili też na stronie naszosie.pl (widać mają słabe pojęcie na ten temat)

Remco sobie nogę sprawdza, przewaga maleje do 27s, ale wiatr chyba znów mocny poszarpał peleton na wachlarze. Może być ciekawie