Vuelta a Burgos 2020

Też mi się wydaje że Arkei nie będzie w Burgos. Za cicho jest o Quintanie na zagranicznych forach o wyścigu. Najpewniej pojedzie Route d’Occitanie.

W dodatku zawodnicy z Arkei zostali na PCS-ie wrzuceni prawie i ponad miesiąc temu.

Z tym podjazdem do Lagunas de Neila to sprawa nie jest tak prosta jeśli chodzi o profil bo chyba są ze trzy wersje tego podjazdu.
Prawdopodobnie (według tego co ustalili na forum cyclingnews) będzie ta wersja:

Czyli ponad 4 km konkretnej stromej ścianki. Valverde może się spodobać, w zeszłym roku na Mas de la Costa (4 km i 12%) wygrał z Roglicem, ale w tym sezonie na Sierra de Bernia (5 km i 12%) był dopiero 16 (na Lagunas de Neila. są jeszcze te 2 km z procentem między 5 a 6 co może dla Valverde być jednak utrudnieniem). Gdyby był Pogi to bym postawił na niego na Lagunas de Neila, a tak to może S.Yates.
Dla takich górali typu Landa i zawodników z Ameryki Płd. to lepsza chyba ta pierwsza wspinaczka na Picón Blanco gdzie równo 9% przez 8 km.

Na pewno żadna ze wspinaczek nie pasuje na papierze Evenepoelowi. Pozytywnie może nastawiać jego występ na Malhao gdzie także wydawało się że nie jest to podjazd dla niego a wypadł całkiem nieźle. Teraz góry będą oczywiście większe i rywale z jeszcze wyższej półki. Jeśli pojedzie całkowicie skupiony na generalce i nie skusi się na jakiś samobójczy atak 50 km przed metą(na tej trasie zresztą trudno o taki atak) to top 10 to taki cel minimum. Jeśli skończy w top 5 to będzie rewelacja i jasny sygnał kto w tym roku celuje w Maglia Rosa.

Jak ktoś mieszka blisko granicy - ale widać naziemnie też tutaj we Wrocławiu - czeska telewizja pokazuje wyścig.

1 Like

Nie mam dostępu do czeskiej TV ale na Tiz Cycling będzie stream także spoko :slight_smile:

1 Like

A taki link udostępnia Wadecki:

2 Likes

Majka właśnie leżał w Kraksie, ale chyba bez poważniejszych konsekwencji, ciągle leży kolarz Ineos (Henao) i Jumbo - Gijs Leemreize

I cyk, peleton się podzielił na wietrze.

Remco uspokój się do cholery…

Remco solo atakuje na 35km przed metą.

Mistrz Świata nie wytrzymał tempa?

Oglądacie na tym linku Wadeckiego?, mi on nie działa

tiz-cycling.io

Bo jest geolokalizacja i blokada. Zresztą na hiszpańskich programach tdp i eitb jest już od jakiegoś czasu. Link od Wadeckiego zamieścili też na stronie naszosie.pl (widać mają słabe pojęcie na ten temat)

Remco sobie nogę sprawdza, przewaga maleje do 27s, ale wiatr chyba znów mocny poszarpał peleton na wachlarze. Może być ciekawie

Ok dzięki na Tiz działa.

Ineos ciągnie jakby pod Froome-a coś szykowali

Ten link od Wadeckiego sprawdzałem koło 13:30 czy nie ma jakiegoś wcześniejszego wejścia to
działał normalnie, ale może live z wyścigu zablokowali.

Tam są jakieś audycje z odtworzenia, więc możliwe że to się da oglądać. Ja tam od dwóch lat czasem zaglądam by sprawdzić czy coś się zmieniło i zawsze na relacji live z wyścigu kolarskiego to była blokada. Może przez jakiegoś VPNa się da? Ja nie mam tego więc nie wiem.

CCC pilnuje czuba w końcówce ale czy coś z tego będzie…

Wygląda na to, że Grossschantner wszystkich załatwił