Vuelta a Espana 2012 - trasa

Pewnie zakladam temat znacznie przedwczesnie, bo trasa zostanie ogloszona dopiero jakos w grudniu, no ale co mi tam.

Wyscig ma sie zaczac prologiem w Pampelunie, drugi etap - z Pampeluny do Viany.

Przede wszystkim Guillen i spoklka chca Vuelty na Wyspach Kanaryjskich, albo w przyszłym, albo w 2013 roku. W jakims wywiadzie Guillen mowil, ze gdyby miala odbyc sie Vuelta na Wyspach Kanaryjskich, to skonczylby sie tam wyscig, wiec zapewne by tak bylo. Mowi sie, ze w przyszlym roku odbyly by sie tam nawet trzy, cztery gorskie etapy. Przede wszystkim wspomina sie o Teide, z obu stron glowny podjazd prawie 47 km, prawie 5% nachylenia!


Oprocz Teide mowi sie jeszcze Pico de las Nieves, szczerze powiedziawszy nie mam pojecia, z jakiej strony mialby byc pokonywany ten podjazd, ale jezeli z tej (altimetrias.net/aspbk/verPuerto.asp?id=209) to takze moze być nieźle :laughing:

Czytalem gdzies (chyba cyclingnews) o San Miguel de Aralar, w Nawarrze, 11 km, 8% czy tez Naranco (mialo byc rok temu).

jezeli nie Wyspy Kanaryjskie, to obstawiam, ze na trasie pojawi sie Bola del Mundo i tam zostanie zorganizowany final wyscigu, moze do tego Abantos, El Escorial - w koncu blisko Madrytu. na razie mozna gdybac, troche sie napalilem na to Teide a oczywiscie roznie moze byc :smiley:

Hmm… Teide to fajna sprawa ! Podjezdzalem wielokrotnie na wszystkie mozliwe sposoby. Mozna ja zaatakowac z czterech stron , a do tych czterech finalowych podjazdow ( chodzi o koncowke ) prowadzi masa odgalezien . Tak wiec podjazd mozna zaczac w kilkunastu ( kilkudziesieciu ? ) miejscach od poziomu morza. Najczesciej bywam tam zima i mimo slonca i 18-24 stopni na dole , na szczycie jest czasem tylko kilka stopni i szybko robi sie ciemno ( oczywiscie na dole tez szybko sie sciemnia :smiley: ) !!! Raz z kolega wracalismy z samego szczytu w ZUPELNYCH ciemnosciach !!!

Lastras ucieka, a ja go stawiałem jako zawodnika który może być w top 10.

Jeśli zrobią tam metę, to biorą w łeb argumenty Lang Teamu, że nie ma miejsca na organizację finiszu etapu TdP na przełęczy karkonoskiej czy w okolicach Gubałówki.