Vuelta a Espana 2012

Vuelta a España 2012

Wprawdzie żyjemy jeszcze wszyscy Tourem, a właściwie dwoma Tourami, robię temat o Vuelcie, ponieważ znalazłem trasę na oficjalnej stronie.

1 etap: Sobota, 18 sierpnia - Pampeluna > Pampeluna - 16.2 km - Team Time Trial

2 etap : Niedziela, 19 sierpnia - Pampeluna > Viana - 180,0 km

3 etap : Poniedziałek, 20 sierpnia - Faustino V > Eibar (Arrate) - 153 km

Profil końcówki w załączniku.

4 etap : Wtorek, 21 sierpnia - Barakaldo > Estación de Valdezcaray - 155,4 km

nie mam profilu końcówki, jeżeli ktoś chętny do szukania, to Fabio Parra wygrał tu w 1991 czasówkę. Dystans 13.5 km, średnio 7.9%.

5 etap : Środa, 22 sierpnia - Logroño > Logroño - 172 km

6 etap : Czwartek, 23 sierpnia - Tarazona > Jaca- 174,8 km

7 etap : Piątek, 24 sierpnia - Huesca > Alcañiz. Motorland Aragón - 160 km

8 etap : Sobota, 25 sierpnia - Lleida > Andorra. Collada de la Gallina - 175 km

Końcówka: 7,2 km, średnio 8%, ostatnie 4 km średnio 9,1% .

9 etap : Niedziela, 26 sierpnia - Andorra > Barcelona - 194 km

końcówka też pod górę, Premia 3 kat. to 900 m, średnio 10%, potem jeszcze hopka.

=== Dzień przerwy ===

10 etap : Wtorek, 28 sierpnia - Ponteareas > Sanxenxo - 166,4 km

11 etap : Środa, 29 sierpnia - Cambados > Pontevedra - 40,0 km - Individual Time Trial

12 etap : Czwartek, 30 sierpnia - Vilagarcía de Arousa > Dumbría. Mirador de Ézaro - 184,6 km

Końcówka : 1 800 m, średnio 13.5%

13 etap : Piątek, 31 sierpnia - Santiago de Compostela > Ferrol - 172,7 km

14 etap : Sobota, 1 września - Palas de Rei > Puerto de Ancares - 152 km

Podjazdy:

1. Alto de Portomarín - kat.3 - 4,7 km, średnio 5.9%
  2. Alto de Vilaesteva - kat.2 - 9.5 km, średnio 4.5%
  3. Alto de O Lago - kat.3 - 7.4 km, średnio 4.7%
  4. Alto de Folgueiras de Aigas - kat.1 - 10.3 km, średnio 6.3%
  5. Puerto de Ancares - 17 km, średnio 6.8%.

15 etap : Niedziela, 2 września - La Robla > Lagos de Covadonga - 186,7 km

Alto del Mirador del Fito - 6.8 km, średnio 8.3%.
Końcówka: 13 km, średnio 7%.

16 etap : Poniedziałek, 3 września - Gijón > Valgrande-Pajares. Cuitu Negru - 185 km

Puerto de San Lorenzo - 10 km, średnio 8.5%
Alto de la Cobertoria - 8 km, średnio 8.6%
Puerto de Pajares - 13.6 km, średnio 6.3%

=== Dzień przerwy ===

17 etap : Środa, 5 września - Santander > Fuente Dé - 177 km

Etap zaklasyfikowany jako płaski.

18 etap : Czwartek, 6 września - Aguilar de Campoo > Valladolid - 186.4 km

19 etap : Piątek, 7 września - Peñafiel > La Lastrilla - 169 km

20 etap : Sobota, 8 września - La Faisanera Golf > Bola del Mundo - 169.5 km

Podjazdy:

1. Puerto de Navafría - kat.1 - 10.1 km, średnio 5.6%
  2. Puerto de Canencia - kat. 2. - 9.8 km, średnio 3.8%
  3. Puerto de la Morcuera - kat.1 - 9.2 km, średnio 6.9%
  4. Bola del Mundo - 11.4 km, średnio 8.6%

21 etap : Niedziela, 9 września - Cercedilla > Madrid - 111.9 km

Tak przedstawia się trasa. Będziemy później pewnie dyskutować i poznawać podjazdy.

IMHO, to będzie egzekucja. Bomba atomowa nie istnieje, tsunami się może schować. Jeżeli Alberto Contador przyjedzie w formie z Giro lub lepszej (a zakładam, że tak będzie) i będzie chciał pokazać kto jest mistrzem to jak drugi zawodnik zmieści się w 10 minutach to będzie dobrze. Tu nie ma płaskich etapów, to jest pole do popisu dla El Pistolero. Będzie rzeźnia.

Jednego po drugim.

obrazki: www.lavuelta.com
www.climbbybike.com

eeee idealna trasa dla Antona :slight_smile:

Może i tak, dzięki temu może stracić tylko 10 minut do Contadora.

Zgadzam się z Baldwinem w tej kwestii. Alberto nie dość, że będzie w formie, to jeszcze na dodatek będzie miał mega motywację do udowodnienia na każdym etapie, że jest najlepszy, więc biedni będą jego rywale.

No trasa przypominająca ubiegłoroczne Giro. Majka będzie miał gdzie się pokazać.

Majka raczej będzie zajęty pomocą w wygrywaniu wyścigu :wink:

Myślic ze Contador w formie biedzę trzymał Majkę przy sobie? Hernandez i Navarro mu wystarczy.

Ech jakby tak Froome wystartował to być może nie sprawdziłyby się słowa o rzeźni… Ale to chyba niemożliwe… Pewnie na TdF’13 dopiero zobaczymy pojedynek tych dwóch kolarzy

Powrót króla coraz bliżej :exclamation: Mam nadzieję że wygra wszystkie wyścigi w których będzie jechał.

Contador potrafi wygrać wyścig bez pomocników. No może z wyjątkiem Touru, bo ostatnio coraz więcej kraks.

No wiadomo, że potrafi, czy napisałem gdzieś, że tak nie jest?

Po prostu raczej rzadko widujemy kogoś z jego ekipy w jakichś akcjach, więc wątpię, żeby Majka nagle zaczął gdzieś skakać.

tu masz rację.

Czy oni nie powariowali? Niemal każdy etap to górski finisz. A gdzie te dłużące się, nudzące etapy… gdzie można pogadać sobie o zamkach, serkach itd.? Przecież w taki sposób zabiją kolarstwo i turystykę Hiszpanii…! Przecież Vuelta jest organizowania przez ASO, czy nie? Oni wiedzą jak się układa trasę. :wink:

Contador będzie na pewno mocno wkurzony, bo ostatni tour jaki jechał to przegrał, a wcześniejsze wygrane mu zabrali. Wiadomo, kto będzie startował? Cobo, Anton? Rodríguez? Jakieś dobitki z Touru? Rabobańki mydlane?

Bardzo dobra trasa takze dla van den Broecka. Ciekawe czy zdecyduje sie wystartowac.

Contador,Anton,A.Schleck ale nie wiadomo, pewnie Valverde Quintana Cobo,moze jeszcze ale nie wiem The Gent,Uran Henao, Tiralongo Kreuziger Niemiec,Cunego Cancellara??? S.Sanchez oo znalazłem to: cyclingfever.com/editie.html … d=MjI5MTk=

Brakuje mi tu chyba takiego fajnego etapu w stylu tych do Valdepenas czy Escorial, z taką krótką ścianką w końcówce. Ale ogólnie trasa przednia. ASO chyba zatrudniła Zomegnana by im trasę namalował :mrgreen:
Wszysko pod górę. Mogli by dać z 1 metę po zjeździe dla przyzwoitości. Jak źle pójdzie dla sprinterów(no tych słabszych), to zostaną im 3 etapy :mrgreen:

Zdrowy Contador, bez żadnych przygód i problemów musi to wygrać.

ja i tak wierze ze Anton stawi mu opór :smiley: nie ma siły musi bask ograc księgowego

W dodatku do PS odnośnie TdP był wywiad z Niemcem.

Miał jechać Tour i się do niego przygotowywał, ale Lampre stwierdziło w końcu, że jedzie do Polski.

Co do Vuelty to mówił, że nie wie czy chce jechać (liderem ma być Cunego) bo ciężko a końcówka sezonu jak pokazał zeszły rok może być ciekawa. Alternatywą dla Vuelty ma być Portugalia,

Może Froome pojedzie Vueltę.Jest tylko jeden mały “problem” Henao i Uran.

Jest podobna ścianka na 12 etapie

Dobra, jakby się El Pistolero uparł np. na wygrywanie etapów, to jadąc tak jak na Giro i nie dając prezentów, to w zasadzie ma 12 szans, 12 etapów, które może wygrać :smiley:

tak, liczę z czasówką :wink:

nie sprawdzałem czy są bonifikaty, ale…

a schodząc na ziemię, myślę, że może byc ciekawa walka na tych krótszych, ostrych końcówkach na linii Contador-Anton-Purito. Pod warunkiem, że ten drugi będzie w formie.

No bo na tych wielkich górskich etapach to chyba nie mają się co mierzyć z El Pistolero…