Vuelta a Espana 2013

Mimo, że do prezentacji przyszłorocznej Vuelty pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, w internecie pojawiają się przecieki.

Moim zdaniem, to na pewno nie ostateczna wersja trasy. Za łatwa by była. Aczkolwiek nie widziałem jeszcze tak dobrze i jednolicie zrobionych przecieków. Być może to jakieś wstępne wersje etapów.

źródło: forum cyclingnews

Zobaczymy.

Sobota 24 sierpnia / Vilanova de Arousa-A Lanzada drózynówka 22 km

Niedziela 25 sierpania/ Sanxenxo-Mirador de Lobeira 183 km

Poniedziałek 26 sierpnia / Pontevedra-Baiona 161 km

Wtorek 27 sierpnia / Vigo-Cabo Fisterra 175 km

Środa 28 sierpnia/ Lugo-Ponferrada 191 km

Czwartek 29 sierpnia / Astorga-Salamanca 199 km

Piątek 30 sierpnia / Guijuelo-Cáceres 200 km

Sobota 31 sierpnia / Zafra-Córdoba 200 km

Niedziela 1 września / Antequera-Mirador de los Reales 194 km

Poniedziałek 2 września / El Rincón de la Victoria-Granada(La Alhambra) 200 km

Wtorek 3 września / dzień wolny

Środa 4 września / Requena-Benicasim 182 km

Czwartek 5 września / Marina D’or-Castellón de la Plana czasówka indywidualna 40 km

Piątek 6 wrzesnia / Tortosa-Lleida 156 km

Sobota 7 września / Balaguer-Collado de la Gallina 198 km

Niedziela 8 września / Andorra la Vella-Benasque 195 km

Poniedziałek 9 września / Biescas-Jaca(Fuerte Rapitán) 198 km

Wtorek 10 września / dzień wolny

Środa 11 września / Soria-Burgos 161 km

Czwartek 12 września / Burgos-Peña Cabarga 199 km

Piątek 13 września / Santillana del Mar-Cabo de Peñas 188 km

Sobota 14 września / Luarca-Monte Naranco(Oviedo) 186 km

Niedziela 15 września / Leganés-Madrid 100 km

Tylko 2 etapy kończące się wymagającym podjazdem to trochę mało. Przyjechałby taki Wiggins zdeterminowany po porażce w Giro z Nibalim albo ewentualnie zły, że musiał pomagać Froomowi wTdF :slight_smile: i jeszcze by to wygrał :stuck_out_tongue:

Hiszpanie na to nie pozwolą

wielkie toury 2013 bez prologow? ale bieda…

Może to nie żart. Kiedyś przecież Vuelty tak wyglądały.

pierwsze o czym pomyslałem to F.Cancellara i KG :smiley:

trasa jak trasa. jest sie gdzie poscigac, po prostu zeszloroczna edycja nas rozpiesciła.

3 koncowe podjazdy to przeciez standard TdF. do tego przeciez niełatwe etapy na Naranco, do Jaki i Granady.

szkoda wielka szkoda, może Bradley się skusi na Vuela’e?

Ja w pierwszej chwili pomyślałem o Saganie, wygra na bonifikatach :smiley:

Plusem na pewno jest to ze zagości na Andaluzji Vuelta.
Andaluzja to mój ulubiony region na świecie. A co do trasy to na pe wno preferuje kolazry typu Wiggins, Hasjedal.

tak patriotycznie pomyślałem Marczyński;d

Jakby nie patrzeć trasa wprost pod Wigginsa . Mam nadzieje jednak że Wiggo nie zaplanuje startu we Vuelcie i nie zabierze nam emocji

przeciez to jest trasa wprost idealna dla Valverde. jezeli okaze sie, ze taka bedzie w rzeczywistosci, to przy bonifikatach i jednej czasowce Alejandro powinien zostawic konkurencje daleko w tyle.

poznamy oficjalna trase, wtedy bedziemy madrzejsi.

Wiggins może dopingu nie bierze, ale chyba daje w łapę organizatorom wielkich tourów. Najpierw Tdf, teraz Giro i najprawdopodobniej Vuelta. W Hiszpańskim wyścigu, zagrozić mu mogą co najwyżej Purito i Valverde, gdyż są to dynamiczni kolarze i mogą Wigginsowi w końcówce na 20 sek uciec lub zebrać tylko bonifikatę, ale jak Wiggins dowali im ponad 2 minuty na czasówce, trudno będzie im się pozbierać.

ale Valverde ma jechać Tour jako lider a Wiggo nastawia się tylko na Giro, może w końcu Purito?

Valverde ma robić dwa GT w przyszłym sezonie. Czyli Vuelta i Tour.

no tak ale obydwu jako lider raczej nie zdoła pojechać aby być w pierwszej 10, może na TdF ze Szmydem będą liderami, byłoby pięknie;d

Szmyd cos pisal ze wolałby nie jechać TDF zeby lepiej przygotowac się na TDP.
Według mnie Sylwek jak zbuduje na Giro forme to tam moze dostać wolna rękę.

no tak ale czy zbuduję formę na tyle aby w czasówkach tracić max 1-2 min? bo o ile się orientuje na Giro trochę jazdy na czas jest a moim zdaniem Szmyd ma potencjał by w jakimś Grand Tour być w 10.

No jeśli chcę pojechać Tour de Pologne to inna sprawa

Valverde i Purito owszem, ale także Samu Sanchez i Cadel Evans mieliby tutaj chyba nawet jeszcze więcej do powiedzenia, może także Nibali, bo to zdecydowanie lepsi czasowcy od pierwszej dwójki. Trasa wcale nie jest pod Wiggo, tylko jedna czasówka i sporo dynamicznych końcówek, na których może minimalnie tracić. Na takiej trasie zdecydowanie widziałbym też Fabio Duarte :wink:

Cóż, pozostaje poczekać na oficjalną prezentację i deklaracje kolarzy co do startu.

cóż Hesjedal tu pasuje bardzo

[size=75][ Dodano: Pon 19 Lis, 2012 20:56 ][/size]
jednak te przecieki nie prawdziwe;d