Vuelta a Espana 2014

Rzeczywiście sporo.
Gdyby nie MŚ pewnie by mogło dojść do 500 tysięcy?
Najlepsza frekwencja podczas jednego etapu była na Tour de France.
18 etap oglądało w szczytowym momencie 860 tysięcy.
To pokazuje jak bardzo kolarstwo staje się popularne.
Może w przyszłym sezonie na Tourze dobiją do miliona widzów? Ja myślę że tak :slight_smile:

Na pewno istnieje szansa na zwiększenie oglądalności kolarstwa, a to dzięki pozytywnym wibracjom wywołanym przez wyjątkowo udany sezon w wykonaniu naszych eksportowych kolarzy.
Tyle że jeśli idzie o “przejęcie” np. kibiców siatkarskich to myślę że nie każdy fan Winiarskiego i spółki zechciałby zasiąść przed ekranem telewizora i oglądać etapy TdF, Vuelty czy innych wyścigów - przyczyna jest prozaiczna a jest nią mianowicie ilość adrenaliny dostarczanej przez ten czy inny sport. Rozmawiałem ostatnio z takim siatkarzofanem, który stwierdził wprost że kolarstwo jest sportem dla nudziarzy - bo w siatkówce cały czas coś się dzieje, punkt za punkt, emocje od początku do końca. A tutaj…?
No ale to temat o Vuelcie a nie o kibicach :wink:

Jeśli chodzi o średnią oglądalność etapu to według Onetu jest to 244 do 380 tys. na korzyść Majki, więc biorąc pod uwagę internet zarypany newsami o Majce i nieco pominiętego Niemca, to kibice kolarscy jakoś sobie poradzili bez propagandy :mrgreen:

Co do emocji to kwestia indywidualna. Dla mnie zwycięstwo Niemca było dużo bardziej emocjonujące niż zlanie Argentyny które było w tym samym momencie ale może przez to, że siatkówka jakoś nigdy mnie nie interesowała, a tym bardziej po zachowaniu Polsatu moje zainteresowanie nie wzrosło. Biegi narciarskie też nie są zbyt spektakularne a odkąd Kowalczyk ma sukcesy, to wszyscy są jej fanami. Tak jak zawsze jest to kwestia mediów - żeby się czymś interesować to to coś musi być po prostu transmitowane, więc trudno żeby w Polsce było wielu fanów baseballa, triathlonu czy rugby. Koszykówka to dla mnie dyscyplina dużo ciekawsza niż siatkówka (i uznawana za drugą zespołową na świecie po piłce), ale co z tego skoro żadna telewizja w Polsce nie raczyła transmitować MŚ? Nikt przecież nie będzie śledził tego na zacinających się zagranicznych streamach ale jakby Polacy dobrze grali to cały internet tonąłby w “Do boju Polsko” :wink:

Tak czy siak oglądalność Vuelty na pewno dobra. Tendencja powinna być rosnąca.

Dyskusyjna jest teraz.
2011 to Cobo :smiling_imp:

No, w sumie to chyba najlepiej w karierze jechał w tym 2013 i nigdy potem