Vuelta a Espana 2018

Majka jest oddelegowany do pilnowania Buchmana, więc nici z ucieczki. To z jego FB można wyczytać.

Taki mały OT ale zawsze zastanawia mnie skąd komentatorzy biorą tam to SZ? Czy to na zasadzie że wszędzie na zachód od Odry S czyta się jak SZ czy jak?
Poprawna wymowa to Kraijswajk. Zbitkę UI czyta się tak pomiędzy „aj” a „ał”.

Za bardzo nie rozumiem po co Rafał ma pilnować Niemca? Dla mnie dziwna sytuacja! Emanuel może do 10 wskoczy, ale dla mnie jako DS Bory, ważniejszy byłby etap, a nie miejsce w generalce, którego Buchmann po kolejnych etapach raczej i tak nie utrzyma!?:wink:

1 polubienie

Dziś mamy wspinaczkę na jeden z dłuższych podjazdów w Kraju Basków i na pewno jeden z najwyżej położonych czyli Monte Oiz. Wcześniej na samym początku etapu mamy podjazd Alto de la Reineta zwany też La Arboleda (3 kat.16,7 km 140,3 km do mety). Profil;

Potem mamy podjazd Alto de San Pelaio (Gaztelugatxe) (3 kat. 58,2 km 71,8 km do mety). Profil:

Następnie podjazd Balcón de Bizkaia (2 kat. 120,6 36,4 do mety). Profil:

Po tym podjeździe wjeżdżamy na podjazd Santa Eufemia (Lekoitz Gane) (3 kat. 136,2 km 20,8 km do mety). Profil:
http://www.altimetrias.net/aspbk/verPuerto.asp?id=133
Przed końcową wspinaczką na Monte Oiz mamy jeszcze krótki podjazd Gontzegaraine (3 kat. 147,1 km 9,9 km do mety). Profil:

I na koniec finałowa wspinaczka na Monte Oiz (na profilu do 925 m npm. czyli na ok 1 km przed szczytem czyli 7,5 km). Profil:

Wiatr na podjeździe do Monte Oiz ma być sprzyjający z płn-zach. 7-10 km/h.

1 polubienie

Majka ma dziś urodziny, więc mogliby mu pozwolić sprawić sobie ładny prezent. Buchmannem zajmie się w piątek i sobotę.

Aktualnie nic nie zapowiada tego, żeby Buchmann miał nie skończyć wyścigu w dziesiątce.

i Kwiatek i Majka próbują…

Teuns i Woods są najgroźniejsi dla Rafała o ile nikt nie odjedzie wcześniej.

Też nie wiem. A czy jak się zimno robi, to oni chodzą w swetrach, czy w szwetrach?

A odnosnie Majki:

14:04:03 CEST

141km remaining from 157km

Birthday boy Rafa Majka is also in the attack. Other riders are coming across

Jeśli peleton oczywiście pozwoli dojechać ucieczce to powiem t- Rafał jeśli nie dzisiaj to nie wiem już kiedy :stuck_out_tongue: Wszyscy potrzebują tego zwycięstwa (kibice, Bora) a sam Majka oczywiście najbardziej.

Prawdopodobnie dlatego, że w niektórych dialektach niderlandzkiego “s” wymawia się jak coś pomiędzy polskim “s” a “sz”. W dodatku jeśli w sąsiedztwie “s” występuje “j”, to ta tendencja się uwidacznia, jak np. w słowie “alsjeblieft”.

Wystarczy odsłuchać sobie tego: ja tam nie słyszę klasycznego, polskiego “s” w żadnym z tych przypadków. Myślę, że akurat nazwisko Kruijswijka komentatorzy dość dobrze ogarnęli, biorąc pod uwagę jego poziom trudności. :wink:

Jestem sceptycznie nastawiony na 10 Buchmanna? Bo weekend jak strzeli to nie będzie co zbierać😉

Kwiato jednak nie dał rady?

To co, Oscarito zaś?

Bardzo silna ucieczka… nie wiem czy Rafał jest tu faworytem.

To jest jednak 5 km konkretnego podjazdu. Owszem mógłby być jednak dłuższy ale trzeba korzystać z tego co jest.

To chyba dobrze? Będzie okazja się sprawdzić. Ja tylko obawiam się że niektórzy będą próbować urwać się wcześniej i by Majka tego nie przegapił.

Pewnie najpierw atakuje Afrykanin z Dimension Data, Majka nie przegapi. Potem spróbuje Teuns i Majka nie przegapi. A w końcu jakiś nieznany młody kolarz, który podjeżdżał mądrzej przegapiając ataki Majki, załatwi ich wszystkich. (żarcik)

1 polubienie

Raczej chodziło mi o to że urwie się wcześniej jakaś mocna grupka na płaskim :stuck_out_tongue:
Ale, ale faktycznie, nie zauważyłem! Znowu tam kręci jakiś Rodriguez :wink:

1 polubienie

Fakt, że dzisiaj Rafał będzie mógł pokazać jaka jest jego dyspozycja na tej vuelcie. Jeśli uda mu się wygrać to kierownictwo Bory za pomysł z Buchmanem powinno sobie w łeb strzelić.

Inna sprawa, że to też trochę jazda o przyszłość Rafała. Jeśli mu się nie uda wygrać to z racji narodowości może się okazać, że w przyszłym sezonie będzie dalej jeździł jako plaster dla Buchmana.

Rafał pracuje dziś na Pöstlbergera