Vuelta a Espana 2018

Ale Valverde strzelił

Edit: jakby Quintana jechał po etap to chyba nawet on by go wyprzedził w GC

Czy Mas nie przyblokował Lopeza niezgodnie z przepisami?

Taktykę Movistaru i Bory trzeba umieścić w książce! Jak się przegrywa wyścigi i etapy!!:wink:

Wszyscy zachwycali się Roglicem na TdF( i słusznie), ale Mas jest jeszcze większym objawieniem.

Błąd taktyczny Movi-próba dowożenia Valverde za każdą cenę, jednocześnie zwiększając stratę Quintany.
Gdyby Nairo był liderem od początku do końca to dzisiaj by miał jakąkolwiek szanse na podium, bo z 4 minutami straty jest trudno odrobić.

Trochę tak to wyglądało…

Enric Mas ; drugie zeby w peletonie ( zaraz po Michaelu Boogerdzie ) :wink:

W genralce Buchman 12 , Majka 13 … także tego. W wynikach wygląda jakby Formolo razem z Majka cholowali Buchaman a i tak mu Gallopin 30 sekund dołożył. Nie rozumiem jak profesjonalan drużyna może walczyć o to czy ich kolarze będzie w genralce 10, 11 czy 12. I delegować kolarzy do pomocy w celu osiągnięcia tego celu. Generalnie Majka po stracie 4 min mógł jechac dalej na generalke i pewnie skończyłby 10… Tylko jakie to ma znaczenie.

No to Quickstep ma w końcu grandtourowca pełną gębą :slight_smile:

Bora bedzie miala dzis stype nie utrzymali 11 miejsca ktore bylo celem Buchman 12sty :smile:

Optymisci z forum z jego top 10 dostali nauczke :wink:

a Quick Step juz nie tylko klasyki goli ale i GT ehh co za team

Vuelta pokazała głupotę dyrektorów sportowych.

Nairo gdyby mógł jechać na siebie to byłby przed Valverde, a Majka byłby przed Buchmanem.

Ewidentnie i w jednej w drugiej ekipie pomylili się co do oceny możliwości swoich zawodników

Dokładnie. W ogóle cieszę się z końca tej Vuelty bo się człowiek tylko niepotrzebnie podenerwowal.

Myślę, że trochę i SKY też ta teza dotyczy, abstrahując od kraks to gdyby Kwiato miał porządne wsparcie od teamu od początku do końca to też mógłby powalczyć lepiej od De la cruza

W zasadzie samo Sky zafundowało Kwiatkowi pierwszą Krakse :slight_smile: Jakby Kwiatek jechał w swoim trybie ekonomicznym z pierwszego TdF to powinien powałczyć z Rafałem o 13 miejsce :stuck_out_tongue: No ale tu tez chyba nie ot o chodziło.

Ten De la Cruz to i tak nie wiem jakim cudem dojezdza w miarę wysoko. Zjezdza tragicznie a w tych ucieczka wygląda zawsze na ujechanego. W każdym razie niefajnie się patrzy jak nasi musza pracować na takich liderów, choć Majka jest trochę sam sobie winien.

Quintana wygląda lepiej od Valverde dopiero od wczoraj. A i tak blado na tle Yates, Kruijswijka, Lopeza, Masa czy Pinota. Do środy to Valverde ciągle coś podbierał i zbierał te sekundki, gdzie się dało. Dopiero w Andorze zaliczył kolaps i dlatego tak krytykuje się Movistar. Dla mnie to większym problemem to że Quintana strasznie obniżył loty i już chyba nie wróci do najlepszych wyników i potencjału. Kiedyś brakowało głowy i można było liczyć, że w końcu mu to przejdzie, tak teraz brakuje i w nogach.

Valverde jest fenomenem. Quintana zaczął poważną karierę 6 lat temu - na Vuelcie gdy pomagał Valverde w najlepszej Vuelcie jaką pamiętam. Ten sam Valverde pierwsze sukcesy w tej samej Vuelcie osiągał 15 lat temu! Wtedy o zwycięstwo walczyli Nozal i Heras… Kiedy to było?! A Valverde ten sam. Minęły ze 3 pokolenia kolarzy, a ten dalej się kręci w ścisłej czołówce. Gość ścigał się z Basso, Armstrongiem, Herasem, Ullrichem, Schleckiem, Contadorem, Froomem, Nibalim, Purito, teraz z Quintaną, Yatesem, Lopezem, Masem… No fenomen. Szkoda, że tak zawiódł na dwóch andorskich etapach, ale kapelusze z głów… Nie sądziłem, że w takim wieku i z TAKIM PRZEBIEGIEM (przede wszystkim z tym!!) da się ścigać z młodzieżą, a ten był bliziutko co najmniej podium. Mieli Bahamontesa, mieli Induraina, mieli Contadora, Freire, Herasa… Nie wiem, czy Valverde nie jest najlepszym z nich wszystkich. I żal było patrzeć jak tracił podium. Ale to Valverde - pewnie za rok znowu wszystkich zaskoczy i będzie w czołówce :wink:

Bora tak się napaliła na TOP 10 w tym wyścigu a niestety dla nich po 6 etapie postawili na niewłaściwego konia. Jestem przekonany, że Majka nawet ze stratą tych 3 minut po defekcie gdyby jechał na siebie byłby 9 w tej Vuelcie a tak mają 12 i 13 w generalce. Czyżby Monfort był ukrytym DS Bory? :wink:
Oczywiście co innego TOP 10 dla Buchmanna a co innego dla Majki, ale ogólnie taktyka śmieszna. Ja akurat nie pamiętam, aby w ostatnich latach cała ekipa pracowała na 11 czy 12 miejsce swojego lidera. Może trochę się czepiam, ale śmiesznie to wyglądało.

Przypomne slowa Dyrektora Bory przed wyscigiem ciekawe co powie teraz po :slight_smile:

“Z pewnością jest on idealnie przygotowany i wiem, że da sobie radę. Wierzę, że co najmniej miejsce w pierwszej “10” jest w jego zasięgu. Z pewnością może to być dla nas dobry wyścig”

Czasem się zdarza (zwłaszcza w TdF), że taki “lider” zespołu z początku czy połowy drugiej dychy to zabiera się w jakąś ucieczkę w górach i wskoczy w okolice 6-8 miejsca, ale w TdF jest ta różnica, że te etapy górskie często od razu przynoszą wyraźną różnicę między czołową np. szóstką, a resztą. A tutaj to do 19 etapu to nikt z piętnastki nie mógł być swobodnie puszczonym. Co najwyżej puszczali Majkę czy De la Cruza wcześniej, ale jak tracili jeszcze więcej i dopiero do tej piętnastki wbili właśnie ucieczkami. Z punktu widzenia szans na TOP10 dla Buchmanna to o wiele rozsądniej byłoby gdzieś stracić ze 2-3 minuty do najlepszych i potem zabierać się w ucieczkę. Bo w bezpośredniej walce to wyglądał za krótko. Ale wydaje mi się, że jechali na niego w “tradycyjny” sposób, by sprawdzić jak poradzi sobie dzień w dzień ścigając się z najlepszymi, choć będąc słabszym od nich. No i poradził sobie… Nieźle, choć bez żadnego błysku. Czas jeszcze na postęp ma, ale też masę braków. Więc nie wiem, czy ta Vuelta da odpowiedź na to, co chcieli (zapewne) sprawdzić.

Koledzy, co Was tak dupy bolą z tym Buchmannem? W żadnej z sytuacji, gdy Majka był cofany, nie miał już szans na cokolwiek poza 10. na etapie. Może kilka razy zupełnie bezsensownie popracował w jakiejś grupce na ostatnim podjeździe, gdzie potem Buchmann zdychał, ale to szczegół. Dzisiaj Nibali też pomagał Izagirremu i co? Na tym polega kolarstwo - jest to sport drużynowy i trzeba wykonywać założenia czy plany ekipy. Tym razem się nie udało i weryfikuje to trochę założenia przedstartowe, ale nie dlatego, że zawiódł Rafał.
Poza tym, tematu by w ogóle nie było, gdyby w Borze nie jeździł Rafał. Nawet nie zauważylibyśmy, że jest ktoś taki jak Buchmann i że mu cała drużyna pomaga. Tak jak pomagała Keldermanowi, Gallopinowi, Izagirremu i kilku innym. Czy dyrekcje tych ekip są kretyńskie, bo postawiły na tych zawodników i pilnowały ich, wspomagały jak najdłużej się da?
Zawsze ktoś błędy robi, dzisiaj też np. Astana nie całlkiem sensownie wykorzystała sytuację - za wcześnie zaczęli gonić i Fraile z Cataldem nie za bardzo się przydali (nie mówiąc już o tym Bilbao). Ale robią coś, mają plan, starają się realizować. Raz wyjdzie, parę razy nie wyjdzie. I na odwrót.
Nie rozumiem, co jest po prostu złego w tym, że drużyna ma plan i go realizuje.
I czy rzeczywiście, gdzieś tam w trakcie wyścigu można było zmienić strategię i postawić na Majkę? Raczej tylko wtedy, gdyby nie został na tych wiatrach sławetnych i okazało się, że przyjeżdżają w górach razem. A do tego nie doszło i Majka “łowił” etapy i swoje szanse miał. A w innych razach pracował dla drużyny. Co też jest ważne. W końcu ma tam status najlepszego górala i grandtourowca, a chwali się takiemu zawodnikowi, że potrafi pomóc innym, słabszym kumplom z ekipy. To się ceni, to się pamięta, to się odpłaci. Czy Lopez pomoże kiedyś Bilbao? :wink:

Chyba właśnie to miałem na myśli :wink:
A poważnie - pomyślałem sobie, że może się chce przetestować przed Innsbruckiem. Ale albo ukrywa karty, albo nie planuje obrony tytułu :wink:

Większość nie ma problemu z Buchmanem, bo on jedzie swoje i przypadło mu liderowanie, a wyścig zweryfikował to dość boleśnie. Śmiejemy się z taktyki Bory i pseudo-decyzji dyrektorów sportowych.