Vuelta a España 2019

Chyba czas najwyższy założyć wątek to trzecim i ostatnim wielkim tourze w tym roku. Tak na dobry początek dyskusji to zacznę od tego, że bardzo ciekaw jestem jaki skład wystawi Ineos oraz CCC. Z tym, że CCC to prawdopodobnie będzie zbliżony do tego awizowanego na TdP i liderem na generalkę będzie Antunes tak bardziej ciekawy mnie Ineos. Zakładając, że chcieliby podjąć walkę generalce to tak średnio na dziś mają kim.

Taki temat już jest. Pasowało by go otworzyć na nowo.

Faktycznie, przeglądałem listę ostatnich tematów i nigdzie nie widziałem o Vuelcie to postanowiłem założyć, kolejna gafa z mojej strony aczkolwiek skoro jest zamknięty aż od strycznia to taka połowiczna :wink:
Admina proszę o otworzenie i w miarę możliwości przeniesienie mojego postu.

To żebyśmy mieli czym się zająć takie pytanie - czytam sobie wywiad z Mańkiem na głównej i czy on mógłby się pokusić o koszul górala? Etap etapem ale dwa już ma i w takiej formie jak wtedy mógłby chyba przynajmniej powalczyć o koszul.

Według Fina, Roglic nie jedzie Vuelty!!! Obiera Wyspy i Lombardie! Trochę mnie to zaskoczyło!!! Liderami Jumbo Bennet i Kruijswijk!!!

Hmm Sagan rezygnuje z Vuelty, teraz ponoć Roglicz, tak czy owak co raz lepiej to wygląda dla Rafała :slight_smile:

Prawda. Szczerze mówiąc, uważałem Roglicia za głównego faworyta, ew. obok Lopeza.
Coraz słabiej wygląda ta obsada, zaraz się okaże, że Pogacar będzie to golił :wink:

1 Like

obraz
Ineos nie wygląda przerażająco mocno. Szkoda tego Roglica bo na papierze to fajnie wyglądało oraz mając w pamięci to co robiło Lotto na TdF to śwetnie by się to oglądało.
obraz
A to chyba 2 najmocniejsze ekipy. Za Roglica wrzucamy Tolhoeka i też Lotto będzie nadawało ton peletonu.

A co do Rafała, może gdyby noga była, to podium realne, bo patrząc teraz to jest Lopez, Thomas, Kruiswijk i ktoś z Movistaru. Bardzo niemrawo wygląda ta obsada pod względem liderów

Gdzieś czytałem, że któryś z DS Lotto-Jumbo zaprzeczał doniesieniom, że Roglić ma nie jechać. Także może jeszcze nie wszystko stracone.

Ineos raczej sparingowo w tym wyścigu.

Nie ogarniam po co Nibali, a przede wszystkim Zakarin pchali się na TdF.

Dla Thomasa oczkiem w głowie się MŚ więc jestem zdziwiony że wogóle wybiera się na Vuelte. Bardziej go widziałem przygotowującego się na Tour of Britain. To może być edycja w tylu 2010,2011 czyli bez większych gwiazd ale z dużymi emocjami. Zapowiada się też na kolejny pojedynek Lopez-Carapaz o ile obaj dobrze się przygotują. Majka bez względu na obsadę miejsce 6-9.

Uran ma mało dni wyścigowych w tym roku.

Ciekawe, czy jest w stanie dobrze pojechać Vueltę na świeżości, tak jak to się już niejednemu zawodnikowi w przeszłości udawało.
Drugi “świeży” Kolumbijczyk w ekipie to Martinez.
Trzeci do kompletu Higuita. :wink: Wiosną czytałem, że był taki plan, że ma już w tym roku jechać Vueltę.

Uran nigdy nie pojechał dobrych dwóch GT w roku. Nawet jak po Giro próbował Vuelty i miał więcej czasu na odpoczynek. Więc nie widzę powodu, dlaczego teraz miałoby mu się to nagle udać.

Za każdym razem gdy jechał Vueltę po Giro, miał w nogach więcej dni wyścigowych, niż w tym sezonie i trzymał dobrą formę od lutego/marca, więc trochę inna sytuacja.

Kogo w tą szóstkę tam wsadzisz jak Majki tam nie widzisz???

Tak samo było jak ja pisałem przed TotA że Majka będzie na miejscach 4-7. Też były komentarze że nie ma z kim przegrać. A jednak Polak potrafi :wink:

3 Likes

Gdyby mógł zdecydować sam, Nibali by nie jechał.

1 Like

Kogokolwiek. Piszesz tak jakbyś nie znał tego zawodnika. Latour,Martinez,Pogacar czy Tao odpalą i Majka leci w klasyfikacji.

4 Likes

Może Pogacara zalicze, i w to wątpię, a z resztą to grubo poszedłes! Na jakiej podstawie resztę stawiasz wyżej niż Rafała, bo akurat oni wyniki mają takie sobie w tym sezonie!? Zawodnika znam dobrze, 3 miesiące temu był 6 w Giro!!!

Na Giro 2016 na papierze był drugim faworytem a skończył 5 i przegrał z połamanym Kruijswijkiem. Nie mówię że zawodnicy których wymieniłem są lepsi ale mają potencjał żeby odpalić może nawet jak Carapaz.

Wiesz dlaczego Twoje przewidywania nie sprawdza, ponieważ Latour był przez pół roku kontuzjowany, a bez tego nie pokazuje nic szczególnego, Martinez wraca dopiero do ścigania po kontuzji, i nie zdziwię się jak w ogóle nie pojedzie Vuelty, zaś Tao jest moim zdaniem przeceniany. Ineos może kupuje największe talenty, ale do jasnej cholery, nie każdy będzie wygrywał GT jak Bernal!!!

1 Like