Vuelta a España 2019

Majka będzie trzeci. Vuelta to jego ulubiony wyścig. Będzie dobrze.

1 Like

Ciekawe kto będzie liderem Ineos na wyścig, Tao czy De La Cruz?

De La Cruz rok temu zawiódł więc raczej Tao.

Tak w ogóle to Carapaz coś jedzie przed Vueltą (Burgos,Utah?)?

Jedzie Burgos, przynajmniej jest na pierwszej liście startowej.
Na Burgos są dwa długie podjazdy kończące etapy, dobry trening przed Vueltą, dublet byłby okazały dla jednak nieobeznanego w 3-tygodniówkach Carapaza.
Po tym jak został zignorowany na Giro i spokojnie odjechał na 1:30 minuty, na Vuelcie będzie miał większe problemy, bo czasówka aż 36km, z tym że są dwa średniej długości podjazdy na trasie i hopka na metę.

Movistar też już potwierdzał.

Pewnie większość już wie, ale widzę, że mieliście wątpliwości, więc napiszę. Roglicz jedzie Vueltę, Merijn Zeeman już to (dwukrotnie) potwierdził. Ten jego plan startów na stronie Jumbo-Visma nie był po prostu aktualizowany. Bo przecież miał jechać Tour de France. I pewnie by jechał, gdyby akurat mu się dziecko nie rodziło.

Natomiast Thomas nie jedzie. Może przygotuje formę na mistrzostwa świata, bo naprawdę w tym roku dla wielu kolarzy niepowtarzalna szansa na medal w jeździe na czas.

Właśnie zdałem sobie sprawę, że jeśli Bennett ugra tu klasyfikację punktową (a myślę, że może być bardziej zdeterminowany niż np. Gaviria, żeby dojechać do mety) to Bora by miała tryplet w tej kategorii w tym roku.
Zobaczymy też jak Jakobsen w swoim pierwszym GT.

2 Likes

I to trzema innymi zawodnikami. Wyczyn byłby ciężki do powtórzenia.

1 Like

Ależ silny skład ma EF. Póki co awizowani są: Craddock, Uran, Carthy, Van Garderen, Martinez, Higuita. Zarówno na TTT jak i w góry. Niemniej sile są Jumbo-Visma: Roglic, Kruiswijk, Bennet, Gesink, Movistar: Carapaz, Valverde, Quintana, Amador. Coś czuje, że będziemy mieli bardzo ciekawy i wyrównany wyścig. Ze wstępnego składu Bory zniknął Bondar. Oby to była pomyłka.

Zniknął, bo jest na liście Bretagne Classic na 1-ego września… Ale do tych list nie warto się jeszcze zbytnio przywiązywać…

Tak to już zwykle bywa, że na papierze wszyscy są mocni.
W rzeczywistości połowa z nich jest już zmęczona sezonem, dla Gesinka jak zwykle problemem będzie wygrana z ucieczki, Movistar… to Movistar, ale i tak mogą wygrać (oczywiście Valverde będzie w top5) i paradoksalnie ten EF może się tu czymś najbardziej wyróżnić. Ale raczej patrzyłbym w ich przypadku na wygrane etapowe (Carthy, Martinez) niż na coś więcej.

1 Like

Oraz jest awizowany w składzie na wyścig dookoła Słowacji. Co prawda nie koliduje on bezpośrednio z Vueltą ale 3 dni po niej to raczej by nie startował…
Mam coraz większe obawy, że Bodiego na Vuelcie niestety nie zobaczymy.

Mas po podpisaniu kontraktu z Movistar team nie jedzie Vuelty, natomiast Simone Yates jedzie 3 GT w tym roku

1 Like

Mas babo placek :smiley:

3 Likes

A ten Yates to już jest gdzieś oficjalnie potwierdzony? Bo po tych kolapsach na Giro '18 i “osłabnięciu” na '19 to jechanie 3 GT wygląda na jakiś genialny plan albo totalny chaos w planowaniu kariery…

Nie jest. Na początku Touru pojawiła się plotka, że chce w ten sposób ratować sezon. Ale później zgarnął dwa etapy, a drugi bliźniak mówił, że liderem na Vueltę będzie Chaves, więc w sumie wątpię, że pojedzie.

1 Like

Szybko się sprawa wyjaśniła. Vuelta bez Yatesa.

Czyli Nieve będzie dla nich ratował wyścig zwycięstwem etapowym? :wink:

Wygląda na to, że Batancur po dobrej Szwajcarii wrzucił na luz i nie wezmą go na Vueltę, tym samym bez GT w 2019, pytanie jak z kontraktem na 2020.

Bodnar oficjalnie poza składem na Vueltę.

I mamy skład CCC
BARTA Will
BERNAS Paweł
BEVIN Patrick
DE LA PARTE Víctor
KOCH Jonas
SAJNOK Szymon
VAN HOOYDONCK Nathan
VENTOSO Francisco José

Cos dziwnie z tym Bodnarem wyrzucaja go ostatnio z waznych wyscigow .? Moze idzie sladem Doumulina i CCC juz mu rozwiazalo kontrakt z Bory :slight_smile:

A co do skladu CCC na najbardziej gorski GT to slabizna i praktycznie wiekszosc to bedzie walczyc o utrzymanie limitu czasu i dojechaniu do Madrytu niz o jakiejs walce. A plaskich etapow bez zadnej gorki przed meta nie ma praktycznie zadnego na ktorych Koch czy Sajnok mogli by sie wykazac. Jedynie 21 etap w Madrycie to typowy sprinterski etap.