Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2011


#1

Kto wygra wyścig?

  • Horner
  • Kloden
  • Martin
  • Gesink
  • Cunego
  • Basso
  • Joaquin Rodriguez
  • Samuel Sanchez
  • Frank Schleck
  • Ktoś inny

0 głosujących

Etapy
Etap 1: Zumarraga - Zumarraga
Etap 2: Zumarraga - Lekunberri
Etap 3: Villatuerta - Zuia - Murgia
Etap 4: Amurrio - Eibar (Arrate)
Etap 5: Eibar - Zalla
Etap 6: Zalla - Zalla

Trasa tradycyjnie ciężka,jednak wyścig w większym stopniu może rozstrzygnąć czasówka.Obsada bardzo dobra.brakuje praktycznie tylko Contadora.Tytułu broni Chris Horner który wygrał rok temu ostatni etap.

Wyniki z przed roku:

1 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 23:27:30
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:07 ***
3 Beñat Intxausti (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:00:58
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:01:06
5 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 0:01:10
6 Marco Pinotti (Ita) Team HTC - Columbia 0:01:18
7 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux 0:01:47
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:01:58
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:01:59
10 Dries Devenyns (Bel) Quick Step 0:02:27
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:37

*** Valverde zdyskwalifikowany na dwa lata.

Lista startowa:

cyclingstartlists.com/2011/0 … co2011.htm

Trasa:

vueltapaisvasco.diariovasco.com/ … arraga.htm

transmisje

  • Rai Sport 2
  • Bvls.eu

#2

Niemiec pomału powinien już nogę “łapać”. Ciekaw jestem czy będzie już przygotowany żeby w pierwszej grupie przyjechać.

Ale ja w tym wyścigu bardziej liczę na Golasa.( Nie na generalkę ale na jakiś jeden finisz).


#3

Jeśli chodzi o Przemka to mi się wydaje że nogę będzie miał dobrą tylko przeszkoda dla jego wyników może być Damiano Cunego jeśli Przemek nie będzie na niego pracował to będzie w top 15 KG.

Finish dla Gołego tylko na 5 etapie bo poprzednie odcinki są bardzo ciężkie.


#4

Sastre nie wystąpi w wyścigu.


#5

Sastre pewnie dalej bez formy to nie chciał znów się pogrążać przyjeżdżając na ostatnich miejscach z sprinterami.


#6

Lista startowa

TEAM RADIOSHACK
Dir.Dep.: EKIMOV, Viatcheslav
1 . HORNER, Christopher
2 . KLÖDEN, Andreas
3 . LEIPHEIMER, Levi
4 . MCCARTNEY, Jason
5 . PAULINHO, Sergio Miguel
6 . IRIZAR, Markel
7 . BUSCHE, Matthew
8 . ROVNY, Ivan

HTC - HIGHROAD
Dir.Dep.: PIVA, Valerio
11 . MARTIN, Tony
12 . PINOTTI, Marco
13 . ALBASINI, Michael
14 . FAIRLY, Caleb
15 . SIVTSOV, Kanstantsin
16 . LEWIS, Craig
17 . VAN GARDEREN, Tejay
18 . PATE, Danny

RABOBANK CYCLING TEAM
Dir.Dep.: VAN HOUWELINGEN, Adri
21 . FREIRE, Oscar
22 . GESINK, Robert
23 . SANCHEZ, Luis Leon
24 . GARATE, Juan Manuel
25 . NIERMANN, Grischa
26 . BARREDO, Carlos
27 . MARTENS, Paul
28 . TANKINK, Bram

BMC RACING TEAM
Dir.Dep.: VERBRUGGHE, Rik
31 . KOHLER, Martin
32 . SANTAROMITA, Ivan
33 . FRANK, Mathias
34 . SANTAMBROGIO, Mauro
35 . ROE, Thimothy
36 . BUTLER, Chris
37 . TSCHOPP, Johann
38 . MOINARD, Amaël

SKY PROCYCLING
Dir.Dep.: YATES, Sean
41 . ROGERS, Michael
42 . URAN, Rigoberto
43 . ZANDIO, Xabier
44 . LÖVKVIST, Thomas
45 . CUMMINGS, Steven
46 . GERRANS, Simon
47 . NORDHAUG, Lars Petter
48 . KNEES, Christian

LAMPRE - ISD
Dir.Dep.: PIOVANI, Maurizio
51 . CUNEGO, Damiano
52 . PEREZ, Aitor
53 . GAVAZZI, Francesco
54 . BALLONI, Alfredo
55 . BONO, Matteo
56 . NIEMIEC, Przemyslaw
57 . KASHECHKIN, Andrey
58 . KOSTYUK, Denys

LIQUIGAS - CANNONDALE
Dir.Dep.: MARIUZZO, Dario
61 . BASSO, Ivan
62 . BELLOTTI, Francesco
63 . CARUSO, Damiano
64 . LONGO BORGHINI, Paolo
65 . FINETTO, Mauro
66 . NERZ, Dominik
67 . PONZI, Simone
68 . PATERSKI, Maciej

OMEGA PHARMA - LOTTO
Dir.Dep.: DAMIANI, Roberto
71 . VAN DEN BROECK, Jurgen
72 . PUJOL, Oscar
73 . VAN DE WALLE, Jurgen
74 . ,
75 . DOCKX, Gert
76 . LLOYD, Matthew
77 . VANENDERT, Jelle
78 . VEIKKANEN, Jussi

TEAM GARMIN - CERVELO
Dir.Dep.: FERNANDEZ, Bingen
81 . VANDEVELDE, Christian
82 . HESJEDAL, Ryder
83 . LE MEVEL, Christophe
84 . DANIELSON, Thomas
85 . FISCHER, Murilo
86 . MARTIN, Daniel
87 . PETERSON, Thomas
88 . TALANSKY, Andrew

LEOPARD TREK
Dir.Dep.: MICHAELSEN, Lars
91 . SCHLECK, Andy
92 . SCHLECK, Frank
93 . VOIGT, Jens
94 . FUGLSANG, Jakob
95 . DENIFL, Stefan
96 . MONFORT, Maxime
97 . LUND, Anders
98 . WEGMANN, Fabian

AG2R LA MONDIALE
Dir.Dep.: KASPUTIS, Arturas
101 . NOCENTINI, Rinaldo
102 . PERAUD, Jean-Christoph
103 . CHEREL, Mikael
104 . CHAMPION, Dimitri
105 . GADRET, John
106 . MONTAGUTI, Matteo
107 . LELAY, David
108 . PERGET, Mathieu

EUSKALTEL - EUSKADI
Dir.Dep.: GLEZ. DE GALDEANO, Igor
111 . SANCHEZ, Samuel
112 . URTASUN, Pablo
113 . TXURRUKA, Amets
114 . MARTINEZ, Egoi
115 . VERDUGO, Gorka
116 . ISASI, Inaki
117 . VELASCO, Ivan
118 . OROZ, Juan Jose

KATUSHA TEAM
Dir.Dep.: COZZI, Claudio
121 . RODRIGUEZ, Joaquin
122 . DI LUCA, Danilo
123 . KARPETS, Vladimir
124 . KOLOBNEV, Alexandr
125 . CARUSO, Giampaolo
126 . MORENO, Daniel
127 . LOSADA, Alberto
128 . VORGANOV, Eduard

MOVISTAR TEAM
Dir.Dep.: ARRIETA, Jose Luis
131 . ARROYO, David
132 . BRUSEGHIN, Marzio
133 . LOPEZ, David
134 . INTXAUSTI, Benat
135 . TONDO, Xavier
136 . GARCIA, José Vicente
137 . MADRAZO, Angel
138 . KIRYIENKA, Vasili

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLI
Dir.Dep.: DE CNODDER, Robert Aloys
141 . LIGTHART, Pim
142 . HOOGERLAND, Johnny
143 . POELS, Wouter
144 . GOLAS, Michal
145 . LAGUTIN, Sergey
146 . BELKOV, Maxim
147 . ,
148 . ANZA, Santo

PRO TEAM ASTANA
Dir.Dep.: SHEFER, Alexander
151 . VINOKOUROV, Alexandre
152 . GASPAROTTO, Enrico
153 . JUFRE, Josep
154 . DI GREGORIO, Rémy
155 . KESSIAKOFF, Fredrik
156 . FOFONOV, Dmitriy
157 . IGLINSKIY, Maxim
158 . RENEV, Sergey

SAXO BANK SUNGARD
Dir.Dep.: MAUDUIT, Philippe
161 . PORTE, Richie
162 . SÖRENSEN, Nicki
163 . SÖRENSEN, Chris
164 . STEENSEN, Andre
165 . VANDBORG, Brian
166 . BOARO, Manuele
167 . CHRISTENSEN, Mads
168 . DIDIER, Laurent

QUICKSTEP CYCLING TEAM
Dir.Dep.: BRAMATI, Davide
171 . PINEAU, Jérôme
172 . ENGELS, Addy
173 . CATALDO, Dario
174 . BANDIERA, Marco
175 . REDA, Francesco
176 . VANDEWALLE, Kristof
177 . SEELDRAEYERS, Kevin
178 . VERMOTE, Julien

GEOX - TMC
Dir.Dep.: FERNANDEZ MATXIN, Joxean
181 . DUARTE AREVALO, Fabio
182 . ARDILA CANO, Mauricio
183 . GIANETTI, Noe
184 . DE LA FUENTE, David
185 . VALLS, Rafael
186 . COBO, Juan Jose
187 . FELLINE, Fabio
188 . RATTO, Daniele

CAJA RURAL
Dir.Dep.: ARTETXE, Xabier
191 . CUESTA, Iñigo
192 . GALDOS, Aitor
193 . SANCHEZ, Julian
194 . HERRADA, Jose
195 . MORENO, Javier
196 . GARCIA, Egoitz
197 . FERNANDEZ, Higinio
198 . BRAVO, Garikoitz


#7

Szkoda ze nie ma Rafała Majki który był we wstępnym składzie.

Za to znalazł się Paterski.


#8

Jutro emocje w końcówce. Na 3 km przed metą premia 2. kategorii - 2,5 km średnio ponad 10%, z czego 1 km średnio ponad 12%. Obsada przednia, więc będzie na co popatrzeć.


#9

A o której jest relacja na Rai sport??


#10

15.30


#11

Dzięki.

Etap na pewno będzie ciekawy. Zobaczymy czy już na 1 etapie S.Sanchez zaatakuje czy tylko będzie pilnował rywali.


#12

a kojarzycie czy bedzie jakiś darmowy przekaz w necie

Tompoz


#13

Na pewno bedzie na www.fromsportcom.com.


#14

Widzę, że Garmin rzuca wszystkich najlepszych górali do boju. Może zrehabilitują się za porażkę kolegów we Flandrii? :wink:


#15

Na stronie z tickerem biciciclismo.com jest transmisja live video już.


#16

67.5 km do mety, w ucieczce Perget(Ag2r), Tankink(Rabobank) i Rovny(RadioShack), mają jakieś 5:30 przewagi, peleton goni i zmniejsza straty.


#17

Muchos grazias!

Pewnie niejedne to juz zauwazyl, ale pierwszy raz w tym roku (az wstyd sie przyznac) ogladam jakikolwiek wyscig kolarski i dopiero teraz zauwazylem, jak bardzo koszulki Radishack przypominaja trykoty reprezentacji Polski.


#18

Dzięki tym koszulkom oglądnąłem jeden wyścig :wink:. Rodzicie mi nei chcieli dac oglądać bo mówili ze to głupoty i ze Polacy nie jada a w tedy nagle własne pokazali grupkę RS a ja udałem ze to Polacy :stuck_out_tongue:

Teraz juz wiedzą ze to zagraniczny team i niestety pójdę dopiero an 30 ostatnich km.


#19

ładna końcówka, dla takich się to ogląda. Prawdziwa walka a nie trzymanie tyłka w peletonie. Myślałem że Sanchez będzie szybszy, ale Purito jest jak widać w niezłej formie :slight_smile:


#20

Rodriguez szykuję się na Giro więc powoli forma powinna wzrastać , Dobrze pojechał Niemiec który przyjechał w Grupie po Cunego.