W Książu spotkanie na szczycie


#1

SkodaAuto Grand Prix MTB po pięciu latach przerwy wraca na prześliczne trasy wokół perły zamków na Dolnym Śląsku, Książa. 6 maja na Zamku Książ odbędzie się trzecia edycja tegorocznych zawodów. Po raz pierwszy na stracie zobaczymy wszystkich najlepszych. Maja Włoszczowska (Lotto) i Marek Galiński (Wilier Atala Optex), którzy z różnych względów stracili prowadzenie w klasyfikacji łącznej po zawodach w Głuchołazach, zamierzają powrócić na fotele liderów.

W Książu GP MTB gości po raz czwarty. Ostatnio, w 1999 roku, wygrał tu Marek Galiński i Anna Stachura (już nie startuje). Warto przypomnieć, że w 2004 roku na tej trasie Maja Włoszczowska wywalczyła srebrny medal ME. Jej koleżanka z zespołu Lotto, Anna Szafraniec, uważa że trasa w Książu jest bardzo wymagająca pod każdym względem. Podstawowa runda liczy 5 km o przewyższeniu 405 m. Trasa charakteryzuje się długimi podjazdami i karkołomnymi zjazdami.

Zdaniem Andrzeja Piątka, trenera kadry oraz szefa zespołu Lotto, w Książu zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja: - Marek Galiński doszedł już do siebie po wypadku, Mariusz Kowal pokazał tydzień temu, że jest mocny i formy na pewno nie stracił, dobrze radzi sobie młody Dariusz Batek, bardzo obiecujący był powrót Marcina Karczyńskiego, są Ukraińcy, Niemcy, Czesi, więc powinno być bardzo obiecująco - twierdzi Piątek.

U pań faworytki są niezmienne - Maja, Ania i Magda, trzy gracje z grupy Lotto, ale Piątek ciekaw jest konfrontacji swoich podopiecznych z siostrami Pyrgies - Magdaleną i Marleną, dochodzi jeszcze jeżdżąca w koszulce SkodaAuto Słowaczka Jana Stevkova, więc i wyścig pań budzi zainteresowanie.

Program zawodów
Wyścigi odbędą się w kategoriach młodzików (godz. 9.00), młodziczek (9.00), juniorów młodszych (9.50), juniorek młodszych (9.55), juniorów (11.05), juniorek (13.40), kobiet (13.40), elity (15.30), młodzieżowców (15.35). W przerwie (13.00) zaplanowany jest wyścig specjalny - VIP-ów. Zakończenie zawodów i ostatnia dekoracja około godziny 17.50.

Liderzy klasyfikacji po zawodach w Chodzieży i Głuchołazach:
kobiety
elita (koszulka SkodaAuto): Janka Stevkova (Słowacja)
juniorki (koszulka LangTeam): Lilia Zajcewa (Ukraina)
juniorki młodsze (koszulka Optex): Ałła Bojko (Ukraina)
młodziczki (koszulka TVP3): Lidia Stefańska (ML UKS AS Biadki)

mężczyźni
elita (koszulka SkodaAuto): Mariusz Kowal (Weltour Rowery)
młodzieżowcy (koszulka Kross): Kryspin Pyrgies (Lotto)
juniorzy(koszulka LangTeam): Piotr Brzózka (MTB Silesia Rybnik)
juniorzy młodsi (koszulka Optex): Marek Konwa (LKS Trasa Corratec Zielona Góra)
młodzicy (koszulka TVP3): Marek Kulas (WKS Flota Gdynia)


#2

Mam prośbe : czy mógłby mi ktoś wysłać na e-mail mapke trasy wyścigu w książu. często jestem w tamtych okolicach na rowerze. Chciałbym się zapoznać dokładnie z tą trasą. Któredy jada zawodnicy. Proszę okontakt : grzybku@tlen.pl


#3

znalazłem coś takiego: langteam.bikeworld.pl/skoda/?lan … 69&dzial=1


#4

TomAsz dziękuję bardzo :slight_smile: