w miarę tanio dla kobiety...

Witam,
W związku z tyn, że to mój pierwszy post na forum - pozdrawiam wszystkich.

W kilku słowach postaram się nakreślić sprawę :slight_smile:
Sam jestem posiadaczem roweru chyba dobrej marki Giant, zakupionego za jakąś tam sumę pieniędzy. Ale nie o tym…
Nadszedł czas kupić jakiś rower dla żony do jazdy po lesie i polnych drogach. Problem polega na tym, że gdybym dysponował większym budżetem, to nie zawracałbym wam gitary. Niestety mój zasób został okrojony do max 800Pln, więc szału nie ma. Chciałem się was poradzić w kwestii marki takiego zestawu, bo w tej cenie póki co to znalazłem rowery z logo Kross i Merida. Rower raczej nie będzie używany codziennie :wink:
Możecie mi powiedzieć czy jest to opcja warta rozważenia?

Pozdrawiam

Witamy na pokładzie! :slight_smile:

A co powiesz na rowery marki Maxim? To firma z mojego rodzinnego Wielunia i wydaję mi się, że rowery te są dobrą i ekonomiczną alternatywą. Było parę ich recenzji w prasie rowerowej (osobiście czytałem te z MR, ale też i w innych się pojawiały). Ostatnio szukałem też roweru dla znajomej w podobnych widełkach cenowych, więc podam Ci ofertę krakowskiego sklepu z tymi rowerami, ale przecież w całym kraju będzie podobnie:
wfsport.pl/Maxim-k114-0-3-default.html
Tutaj jest strona producenta: zasada-rowery.pl/

Z ciekawostek: zasada-rowery.pl/reptile/m/26/img_8202-2.jpg

:wink:

Pozdrawiam!

Gdybyś dysponował większym budżetem to tym bardziej powinieneś zawracać nam głowę, bo pole manewru byłoby większe. Kiedyś słyszałem taki przelicznik do oceny klasy roweru: rower wart X PLN jest mniej więcej tej samej klasy, co notebook wart X/2.5. Np.rower o cenie 10000 PLN jest porównywalnej klasy jak notebook wart około 4000 PLN. Przelicznik jest niedoskonały, jak każdy przelicznik, ale IMO dość dobrze pozwala się wstępnie zorientować w przedziałach cenowych.

KubaWinter, dzięki za sugestię. Jutro jadę do dużego salonu z rowerami to pooglądam i pomacam :wink: Zobaczymy co mi wpadnie w oko. Wiem, że za te pieniądze nie będzie cudów, ale chcę je wydać w miarę rozsądnie.
Czy na te marki rowerów, które podałem wcześniej - mogę patrzeć bez większych obaw?
Doktor, ja sobie doskonale zdaję sprawę z jakiej pólki ten rower będzie. To ma być raczej takie weekendowe wozidło i czasem w popołudnie, na nasze warmińsko-mazurskie lasy i szutry. Więc pozostaje mi nadzieja, że coś z damską ramą za te pieniądze znajdę.

Pozdrawiam

IMO użyłeś dwóch niefortunnych stwierdzeń:
napisałeś, że gdybyś miał >800 PLN nie pytałbyś o radę. Pytasz o marki. Właśnie przy kwocie 10x większej zaczęłyby się problemy z wyborem i kwestie marki. Tu nie masz praktycznie wyboru: nowego Cannondale’a, Gianta, Treka czy Scotta poniżej 800 PLN po prostu nie kupisz. Żadnego. Powiem więcej: AFAIK poniżej 800 PLN nie znajdziesz chyba nic nawet w ofercie Authora, który do marek topowych ani ekskluzywnych bynajmniej nie należy (choć IMO ma parę ciekawych, udanych produktów).
=> nie wiem, czy jest sens pytać o markę,
=> wybór masz IMO niewielki, a trzeba jeszcze dobrać np. rozmiar,
=> jeśli rower ma być do użytku sporadycznego, weekendowy do spacerów dla kobiety, to IMHO ważniejszy może okazać się np. kolor ramy albo kolor opon :wink: Nie wiem, czy kryterium: “ten się kobiecie podoba” nie powinno być tu decydujące

Ja swego czasu w podobnej kasie kupiłem Meridę dla dziewczyny, tyle, że rower był wart więcej kasy (został model sprzed dwóch lat), a poza tym, trochę cześci od razu wymieniłem. Niemniej jednak rower (i zmodyfikowany, i nomalny, bo też w rodzinie jest taki sam model bez przeróbek) spisuje się bez zarzutu.

Witajcie ponownie
zakup dokonany, żona przejechała się na kilku rowerach i padło na MBIKE AVENGER 2

rama - 6061 heavy duty alloy
rozmiar - 19”
widelec - Zoom CH386
przerzutka tył - Shimano TX-31D
przerzutka przód - Shimano Tourney
manetki - Shimano ST-EF 50
korby - Suntour XCC
kaseta - Shimano TZ21CP
łańcuch - KMC Z50
hamulce - Tektro 855
klamki - Shimano ST-EF 50
kable - Jagwire
piasty - Joytech
obręcze - Weinmann ZAC 2000
szprychy - CN silver
opony - Schwalbe Black Jack 2,25
mostek - Zoom
kierownica - Zoom
sztyca - Zoom
siodło - Active
przełożenia - 21 speed
waga - 13,9 kg

Chyba nie jest źle, jak się zaczną psuć podzespoły to będziemy wymieniać na lepsze
Pozdrawiam

p.s wydałem więcej niż planowałem :wink:

I właśnie do tego punktu zmierzałem :wink:

rower po kilku miesiącach zajumali… :frowning:

To znaczy co się dokładnie dzieje? Jeżeli możesz to napisz więcej szczegółów, z przebiegu tematu można było wnioskować,że jesteś zadowolony i dokonałeś słusznego zakupu.