wdzianko na rower

Cześć wszystkim,

pisałem już na ten temat wczoraj, ale jakoś tak dzięki przerwie technicznej mój temat zniknął z forum i nawet nie wiem, czy ktoś mi odpisał :unamused:

W każdym bądź razie jestem na etapie kupna kompleciku kolarskiego i najbardziej zastanawiałem się nad tymi trzema:

danielo.pl/produkt,256,zestaw-kolarski.html
sklep.vitesse.pl/produkt/proline … m-rekawem/ + spodenki
bobshop.de/pl/Kolekcja-m-ska … ui98m9qsv6 + spodenki oczywiście

mieliście kiedykolwiek kontakt z tymi firmami (lub wasi znajomi mieli) i możecie coś doradzić czy opłaca się kupować koszulkę Bianchi (czy nawet Vitesse) i płacić więcej, czy Danielo też jest całkiem spoko a jest tańsze dlatego, że polskie (ew. nie ma zagranicznej nazwy jak Vitesse).

Będę wdzięczny za każdą pomoc i uwagi :slight_smile:

Chociaż to Bianchi mnie strasznie kusi, bo najładniejsze mimo wszystko - EuroPro i w ogóle :slight_smile:

z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że Vitesse robi bardzo porządne spodenki z dobrą wkładką i na prawdę przyjemnie się w nich jeździ. z ich koszulkami nie miałem do czynienia. mam natomiast od nich kamizelkę i sprawdza się bardzo dobrze, więc pewnie z koszulką nie będziesz miał problemu.
to jest uznana firma, złych rzeczy nie robi. mają własną rozmiarówkę, więc musisz się dokładnie wymierzyć i wpasować w konkretny rozmiar.

Danielo też robi porządne rzeczy, dość powiedzieć, że robi dla Tinkoffa, czy Movistaru i Katiuszy. na pewno wśród polskich firm najwyższa jakość, śmiało może konkurować z zagranicznymi, nie tylko ceną.
danielo.pl/produkt,264,zesta … denki.html nowy zestaw Yellow Fluo - mało kto będzie taki miał, jeżeli już patrzysz na EuroPro :slight_smile:

właśnie zwróciłem też uwagę na yellow fluo. Tyle tylko, że chcę kupić sobie krótki i długi zestaw. :slight_smile: I tak jak długa bluza jest dostępna, tak nie wiem, czy całe czarne spodnie będą pasować do żółtej góry. Ew. zacząłem się zastanawiać, czy po prostu nogawek nie kupić i ich nie zakładać do krótkich spodenek, ale nigdy tak nie jeździłem i nie wiem, czy zimą będzie wystarczająco ciepło :slight_smile:

dobrze jest mieć i to i to.
czarne spodnie generalnie będą Ci się dobrze komponować ze wszystkim.

a nogawki to raczej na chłodniejsze dni, jesienne temperatury, bo na pełnię zimy to długie spodnie.

a może jest głupie to co teraz napiszę, ale zawsze starałem się kupować ciemniejsze stroje, bo się bałem, że za dużo robali będzie do mnie lecieć. :mrgreen:

nie wiesz/wiecie może jak to jest? :slight_smile:

i na ciemne i na jasne lecą jednakowo :slight_smile:

to może się faktycznie zdecyduję na to yellow fluo. Bo jednak w cenie stroju Bianchi mam i ten komplecik i jeszcze jakieś porządne rękawiczki (może nawet dwie pary) się zmieszczą.

Tym bardziej, że jak piszesz jakość ponoć w porządku :slight_smile:

Teraz to chyba czas pomyśleć o czymś na Jesień :stuck_out_tongue:

i długi i krótki kupuję, bo urodziny się zbliżają i jeden zestaw rodzice fundują, a drugi dziewczyna/narzeczona/przyszła żona (niepotrzebne skreślić) :smiley:

Ja mam krótki komplet zrobiony przez Vitesse i jestem z niego zadowolony. Jeżdżę w nim już parę ładnych lat i mogę powiedzieć, że wkładka nadal jest OK, antypoślizgowe gumki się nie zużyły, a kolory nie sprały. Skoro jesteśmy przy EuroPro, to Szymonbike bierze od nich swoje stroje. I dalej, całe czarne gacie, są jak najmniej EuroPro :wink:

Skoro rozważasz zakup za granicą, to może skusi Cię cena kompletu od BMC zrobiona przez Pearl Izumi: b2c.bmc-racing.com/shop.php?country=2

Bluza i długie spodnie są raczej drogie, a letnia wersja raczej tania.

właśnie ta zasada mnie przeraża :smiley:

ale za to zasada ze strony velominati.com/the-rules/

Rule #14 // Shorts should be black.
Team-issue shorts should be black, with the possible exception of side-panels, which may match the rest of the team kit.

Więc właśnie nie wiem kogo słuchać, bo SzymonBike obie strony podaje na swoim blogu :smiley:

a jeśli dobrze pamiętam, to na którejś z tych dwóch stron jest także napisane, że stroje teamowe są zakazane, chyba że w danym teamie jeździsz :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Czw 14 Sie, 2014 20:12 ][/size]
w sumie chodzi o team issue, ale zawsze :smiley:

wybierz te, które Ci się najbardziej podobają i uważasz, że najlepiej będą pasować do reszty. nie ma co się ograniczać.

A ja poszukuje Kurtki z Membraną, sprawdzonej najlepiej w barwach Omega Pharma Quick Step i solidnych zimowych spodni czyli strój zimowy. Jak już się nie da zespołowej piżamki to poproszę o jakąś sprawdzoną Kurtkę w której nie zmarznę w temperaturze 0-10 C po półtorej godzinnym treningu?

ja zimą jeżdżę w czymś takim i nie marznę. Czasem tylko jak jest poniżej 0, to ubieram pod to jeszcze jedną bluzę i długą, ciepłą potówkę.

bikeman.pl/kurtka-rowerowa-m … p-701.html

Co do spodni to jeżdżę jeszcze w starych z Kellys’a, i tak jak do materiału i jego właściwości ochronnych przed zimnem nie mam żadnych zastrzeżeń, tak nie do końca polecam, bo po dwóch sezonach wkładka zrobiła się bardzo mało komfortowa (a mimo wszystko raczej rzadko w nich jeździłem).

kellysbike.com/PL/akcesoria/ … -3Dv-N_ugY

chociaż oczywiście ja swoje długie spodnie kupowałem już dawno (jakieś 4-5 lat temu) i możliwe, że teraz mają już inne, lepsze wkładki. :slight_smile:

raczej jestem z tych co jest im zimno, jazda rekreacyjna na szosie, ale napiszcie w co się ubieracie, by mieć ochronę przed wiatrem, by nie było zimno i choć trochę przed niewielkim deszczem przy temp. 12-17 stopni - szczególnie od pasa w górę, ja zakładam potówkę, koszulkę krótki rękaw i na to kurtka z długim rękawem typu softshell (ale zwykły z crivit) lub kurtka cieniutka z BTWIN - i tu chciałbym coś lepszego kupić - tylko co?

ja w sumie w deszczu jeżdżę rzadko. no chyba, że złapie mnie gdzieś w drodze, to co innego. Ale w przypadku kiedy na dworze panuje temperatura, o której wspominasz, najczęściej ubieram po prostu potówkę i na to długi rękaw, podobny do tego:

bikeman.pl/bluza-rowerowa-me … -1902.html

i na takie temperatury wystarcza mi w zupełności. Osobiście śmigam wtedy w krótkich spodniach, ale jeśli jesteś “zmarzluch” to załóż po prostu długie spodnie i ocieplacze na buty, coś takiego np. danielo.pl/produkt,36,ociepl … -team.html

Ostatnio osobiście zamówiłem sobie yellow fluo z Danielo (o którym mowa w postach wyżej) ale jeszcze nie zdążyłem przetestować na trasie. Jednak materiały wydają się w porządku :wink:

Jeśli chcesz jeździć w deszczu, to myślę, że takie coś mogłoby ci się przydać:

danielo.pl/produkt,145,peler … d-pe2.html

jednak osobiście tego produktu nie testowałem. :slight_smile:

Polecam gazetę pod koszulkę. Patent stary jak świat, ale nadal bardzo skuteczny :wink:

ale nie wiem czy zbyt wygodny. :wink: może na szybkich, bardzo zimnych zjazdach się sprawdza, ale w czasie rekreacyjnej jazdy w temp. ok. 10 stopni, to już raczej nie. w końcu nie po to kupuje się “oddychające” materiały, żeby potem wkładać niezbyt “oddychającą” gazetę pod spód.

ja bym jeszcze mógł dla zmarzluchów polecić czapeczki pod kask. sam korzystam z takiej:

bikeman.pl/zimowa-czapka-pod … p-959.html

i jestem jak najbardziej zadowolony. tyle, że korzystam z niej jak temperatura spada na pewno poniżej 10 stopni. Inaczej by mi się mogła głowa zagrzać (ale każdy ciepło odbiera inaczej :slight_smile: )

Ale to nie chodzi o to żeby cały czas jechać z tą gazetą pod koszulką , tylko właśnie tak jak piszesz na zjazdach. Na jazdę po płaskim to się mija z celem. Plusem takiego rozwiązania jest to, że na dużych podjazdach pod górę się przegrzejesz (nawet w najlepszej odzieży), a z góry zmarzniesz. Niestety cudów nie ma - żeby zapewnić sobie komfort w takich warunkach trzeba coś z siebie ściągać i zakładać w zależności od potrzeby - a gazety są tu bardzo pomocne :wink:

jeśli chodzi o coś takiego, to jak najbardziej się zgadzam :slight_smile: